Facetom nic do tego

Tom 2 cyklu Facetom nic do tego
Ocena: 5.29 (7 g這s闚)

M康ra, zabawna i kobieca powie嗆, kt鏎 pokochaj fanki Seksu w wielkim mie軼ie!

Anka, Inga i Ba鄂a s przyjaci馧kami na dobre i na z貫. A poniewa ostatnio w ich 篡ciu wydarzy這 si wi璚ej tego z貫go, z entuzjazmem podejmuj decyzj o sp璠zeniu Bo瞠go Narodzenia na Karaibach, u siostry Ani. Ka盥a z nich my郵i ju tylko o palmach, gor帷ym bia造m piasku, spaniu do po逝dnia i kolorowych 鈍i皻ach oraz szalonym sylwestrze na egzotycznej wyspie w luksusowym hotelu. Jednak od pocz徠ku na tym idealnym obrazie tworz si rysy - i wcale nie chodzi o zgubiony baga czy z豉many obcas... Na drodze przyjaci馧ek stanie bowiem podst瘼ny pierwiastek m瘰ki, a uk豉d planet oka瞠 si wyj徠kowo niekorzystny.

Ank, Ing i Ba鄂 czeka wi璚 kolejna szalona przygoda.

Informacje dodatkowe o Facetom nic do tego:

Wydawnictwo: Ksi捫nica
Data wydania: 2023-09-27

Tagi: obyczajowa romans

wi璚ej

Kup ksi捫k Facetom nic do tego

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Facetom nic do tego - opinie o ksi捫ce

Tytu recenzji:

𝗡𝗼𝘄𝗲 𝘆𝗰𝗶𝗲, 𝗻𝗼𝘄𝗮 𝗷𝗮.

𝑁𝑎 𝑤𝑖𝑒𝑐𝑖𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑛𝑖𝑒𝑗 𝑡𝑟𝑧𝑦 𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑦, 𝑘𝑡𝑟𝑦𝑐ℎ 𝑛𝑎𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑 𝑚𝑜𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑦 𝑝𝑒𝑤𝑛𝑒: 𝑚𝑖𝑒𝑟, 𝑝𝑜𝑑𝑎𝑡𝑘𝑖 […] 𝑒 𝑤𝑘𝑢𝑟𝑧𝑜𝑛𝑎 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑎 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑤 𝑠𝑡𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑑𝑛𝑦𝑚 𝑚𝑎𝑐ℎ𝑛𝑖𝑐𝑖𝑒𝑚 𝑟𝑧𝑠 𝑤𝑦𝑤𝑜𝑎 𝑡𝑠𝑢𝑛𝑎𝑚𝑖 𝑛𝑎 𝑑𝑟𝑢𝑔𝑖𝑚 𝑘𝑜𝑐𝑢 𝑔𝑙𝑜𝑏𝑢[…]

Mia造by軼ie ochot na babski wypad, na ciep陰 rajsk wysp, pe軟ej luksus闚? Je郵i tak, wystarczy si璕n望 po drug cz窷 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑤𝑠𝑡𝑝 𝑤𝑧𝑏𝑟𝑜𝑛𝑖𝑜𝑛𝑦 — 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑛𝑖𝑐 𝑑𝑜 𝑡𝑒𝑔𝑜. Autorki zafundowa造 swoim bohaterkom niezapomniany wypad na Martynik, wi璚 nic nie stoi na przeszkodzie, by tam wybra si wraz z nimi.

Jaka b璠zie ta podr騜 豉two mo積a sobie wyobrazi, skoro bior w niej udzia trzy zwariowane dziewczyny, kt鏎e skoczy造by za sob w ogie. 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑤𝑠𝑡𝑝 𝑤𝑧𝑏𝑟𝑜𝑛𝑖𝑜𝑛𝑦 to by豉 鈍ietnie opowiedziana historia, napisana wspania造m j瞛ykiem, sarkastyczna i zabawna zarazem. Pokazuj帷a, 瞠 w ka盥ej sytuacji sobie poradzimy, a zw豉szcza wtedy gdy ma si przyjaci馧ki, kt鏎e stoj za nami murem. Facetom nic do tego s kontynuacj perypetii trzech 鈍ietnych dziewczyn, kt鏎e, mimo 瞠 s od siebie tak r騜ne, to potrafi w lot odgadn望, 瞠 jedn z przyjaci馧ek co trapi. Wiadomo, 瞠, co jedna nie wymy郵i, druga dopowie, a trzecia zrealizuje. 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑛𝑖𝑐 𝑑𝑜 𝑡𝑒𝑔𝑜 to kolejna wspania豉 opowie嗆, w kt鏎ej opr鏂z niecodziennych sytuacji i zabawnych dialog闚 autorki serwuj swoim czytelniczkom przekaz, kt鏎y sk豉nia do refleksji. Nie da si boryka samemu ze swoimi problemami, trzeba pozwoli sobie pom鏂, podzieli si baga瞠m swoich k這pot闚 z kim innym. Najlepiej z 篡czliwymi przyjaci馧kami, kt鏎e bez oceniania wezm sprawy w swoje r璚e, dla kt鏎ych nie ma rzeczy niemo磧iwych. Nie ma znaczenia, 瞠 same nie s wolne od zmartwie, ale jak trzeba, to nie ma takiej si造, kt鏎a by ten team powstrzyma豉. Facetom nic do tego to wspania豉, ciep豉 i inteligentna historia poprawiaj帷a humor napisana przepi瘯nym j瞛ykiem przez kobiety dla kobiet.

Ania, Inga, Barbara dla relaksu wybieraj si na 鈍i皻a na Karaiby, gdzie biznes hotelarski z m篹em prowadzi siostra Anki, Marianka. 𝑂𝑏𝑦 𝑡𝑒𝑛 𝑤𝑦𝑗𝑎𝑧𝑑 𝑑𝑎 𝑛𝑎𝑚 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑚𝑛𝑠𝑡𝑤𝑜 𝑜𝑑𝑑𝑒𝑐ℎ𝑢 — 𝑚𝑦𝑙𝑖 𝐴𝑛𝑘𝑎 — 𝑠𝑝𝑜𝑘𝑜𝑗𝑛𝑒𝑔𝑜, 𝑤𝑦𝑙𝑢𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒𝑔𝑜… Niestety ich podr騜 nie zaczyna si zbyt fortunnie, bo Basi od samego pocz徠ku prze郵aduje pech. Najpierw parkuje na parkingu przy lotnisku na r騜owym miejscu, co dla niej jest nie do przyj璚ia, bo stereotyp kobiety za kierownic nie dotyczy przecie Ba鄂i. Potem 豉mie sobie obcas w nowym bucie, natomiast facet, kt鏎y wyci庵a j z opresji, w og鏊e nie jest ni zainteresowany, a ca這軼i dope軟ia zaginiony baga, co Basi nie mie軼i si w g這wie, bo jak ma sobie poradzi bez odpowiednich kreacji zapakowanych na t okazj.

Po przylocie na miejsce szybko okazuje si, 瞠 wyjazd na drugi koniec 鈍iata nie wystarczy, by mog造 si odci望 od rzeczywisto軼i, skoro zostawi造 sobie kontakt internetowy, kt鏎y jest jak przys這wiowa smycz. Inga z przera瞠niem stwierdza, 瞠 kto z Nowego Jorku kupi jej akwarel, szef Ani dzwoni do niej bez skrupu堯w, chocia wie, 瞠 jest na urlopie i obci捫a win za co, czemu ona nie mo瞠 by winna i straszy dyscyplinark. Barbara natomiast wci捫 od鈍ie瘸 skrzynk mailow w oczekiwaniu na nadej軼ie odpowiedzi na wys豉n wiadomo嗆, kt鏎a wci捫 nie nadchodzi.

W barze, gdzie Anka pr璠zej spodziewa豉by si gromu z jasnego nieba, z przera瞠niem dostrzega… swojego szefa, kt鏎y mia by w Polsce na wa積ym spotkaniu, a jakim cudem zmaterializowa si na Karaibach i bynajmniej nie jest sam. Dziewczyn na jego widok, sparali穎wa strach, nie potrafi w tej sytuacji racjonalnie my郵e i cokolwiek zdzia豉, ale od czego ma si przyjaci馧ki. Ba鄂a w jednej chwili opracowuje plan, a gdy si on powiedzie, Anka mo瞠 nie tylko ocali swoj karier, ale jeszcze awansowa.

Brak walizki z ukochanymi ciuchami bardzo doskwiera Basi, ale nie by豉by sob, gdyby z tej sytuacji nie znalaz豉 wyj軼ia. Wymy郵i spos鏏, by brylowa i przyci庵a m瘰kie spojrzenia, a 瞠 faceci p騧niej otrzymuj opieprz od swoich lasek, w og鏊e jej to nie przeszkadza. Wszystko si zmienia, gdy dziewczyny poznaj wielebnego Arystotelesa Apostolakalisa, kt鏎y czyta w nich, jak w otwartych ksi璕ach. Pocz徠kowo jego komentarze traktuj z przymru瞠niem oka i nie daj im wiary, ale gdy okazuj si celne i prawdziwe, zaczynaj baczniej przygl康a si swojemu 篡ciu. Nawet twardo st徙aj帷a po ziemi Ba鄂a. […] 𝑧 𝑛𝑖𝑐ℎ 𝑡𝑟𝑧𝑒𝑐ℎ 𝑏𝑦𝑎 𝑡, 𝑘𝑡𝑟𝑎 𝑧𝑎𝑤𝑠𝑧𝑒 𝑐𝑧𝑢𝑎 𝑔𝑟𝑢𝑛𝑡 𝑝𝑜𝑑 𝑛𝑜𝑔𝑎𝑚𝑖, 𝑛𝑎𝑤𝑒𝑡 𝑗𝑒𝑙𝑖 𝑤𝑜𝑑𝑎 𝑠𝑖𝑔𝑎𝑎 𝑗𝑒𝑗 𝑝𝑜 𝑠𝑧𝑦𝑗, 𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑎𝑤𝑎𝑎 𝑠𝑖 𝑧𝑤𝑖𝑒嗆 𝑔𝑎𝑑𝑘𝑖𝑚 𝑠堯𝑤𝑘𝑜𝑚 𝑎𝑛𝑖 𝑜𝑚𝑎𝑚𝑖 𝑎𝑑𝑛𝑦𝑚 𝑜𝑏𝑟𝑎𝑧𝑘𝑜𝑚. Stwierdzaj, 瞠 mo瞠 nadszed czas, by ws逝cha si w siebie i pozwoli sobie na zmiany. Dziewczynom czas przyjemnie p造nie w luksusowym otoczeniu, ale jednak zaczynaj t瘰kni za tym, co zostawi造 w kraju. Basia za 鈍i皻ami u Zosi i piernikiem z glajd, Inga t瘰kni za Jakubem, a Ania czuje, 瞠 jest wreszcie gotowa, by w swoim 篡ciu co zmieni.

Wspania豉 historia trzech zwariowanych dziewczyn, przyjaci馧ek na 鄉ier i 篡cie na czele z nieodzown Ba鄂. Przepi瘯na, kobieca historia, kt鏎a tym razem toczy si nie tylko w rytmie przeboj闚 Beaty Kozidrak i zespo逝 Bajm, ale tak瞠 niezapomnianej Tiny Turner i kol璠. To historia przyja幡i tak wielkiej, 瞠 a niemo磧iwej. Trzy bohaterki, trzy r騜ne charaktery i trzy r騜ne osobowo軼i, co nie stanowi dla dziewczyn przeszkody w 鈍ietnym dogadywaniu si i wspieraniu w razie potrzeby. Ta historia potraktowana jest z wielkim poczuciem humoru, ale mi璠zy wierszami autorki chcia造 pokaza, 瞠 篡cie to nie zawsze zabawa, bo czasem potrafi przybra tak瞠 mroczniejsze oblicze.

Przyjaci馧ki na zewn徠rz udaj wyluzowane, ale w 鈔odku gotuj si od czarnych my郵i. Czuj jednak, 瞠 nadszed ju czas, by zrzuci z siebie skorupy i wypu軼i na 鈍iat這 dzienne to, co na zawsze mia這 by ich tajemnic. To tam daleko od ojczyzny w鈔鏚 luksus闚 w pi瘯nej scenerii Martyniki, dziewczyny postanawiaj rozprawi si ze swoj przesz這軼i i wzi望 byka za rogi. Podejmuj ostateczn decyzj o tym, by zaj望 si piel璕nacj otworzonych na nowo dawnych ran i zaj望 si ich uzdrowieniem. Zrzuci ci篹ar tego, co by這 i otworzy si na nowe.

𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑛𝑖c 𝑑𝑜 𝑡𝑒𝑔𝑜 to powie嗆 napisana z du篡m wdzi瘯iem dla kobiet i o kobietach. Ka盥a z nas po przeczytaniu tej ksi捫ki poczuje si zrelaksowana i dopieszczona. Ka盥a bez wyj徠ku. Ta m這dsza i ta starsza. Wivianne spotkana przez dziewczyny na Martinice jest najlepszym tego dowodem. To nie metryka i wygl康 decyduj o tym, jakie jeste鄉y. Wewn皻rzny blask ma ka盥a z nas, tylko trzeba pozwoli mu rozb造sn望. 𝐽𝑎 𝑢𝑤𝑎𝑎𝑚, 𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑧𝑎𝑙𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑜𝑑 𝑙𝑖𝑐𝑧𝑏𝑦 𝑧𝑚𝑎𝑟𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒𝑘 𝑤𝑜𝑘馧 𝑜𝑐𝑧𝑢 𝑖 𝑓𝑎𝑑𝑒𝑘 𝑛𝑎 𝑏𝑟𝑧𝑢𝑐ℎ𝑢 𝑚𝑜𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑦 𝑧𝑎𝑗𝑒𝑏𝑖𝑠𝑡𝑒. […] 𝑑𝑧𝑖𝑒𝑤𝑐𝑧𝑦𝑛𝑦 𝑤𝑦𝑝𝑖𝑗𝑚𝑦 𝑧𝑎 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑗𝑎潯. 𝑍𝑎 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑦, 𝑘𝑡𝑟𝑒 𝑛𝑖𝑒 𝑢𝑓𝑎𝑗 𝑙𝑢𝑠𝑡𝑟𝑜𝑚, 𝑙𝑒𝑐𝑧 𝑠𝑜𝑏𝑖𝑒!

安ietna powie嗆 iskrz帷a humorem, urzekaj帷a wspania造mi dowcipnymi dialogami i niesamowicie doskonale wykreowanymi postaciami kobiecymi. To powie嗆 z pozoru lekka 豉twa i przyjemna, ale pod t warstw lekko軼i i dobrego humoru nietrudno dostrzec rysy na 篡ciu wszystkich bohaterek. Ka盥a z nich bowiem, boryka si ze swoj niezbyt 豉skaw przesz這軼i. Ka盥a z nich ma swoj tajemnic, z kt鏎 do tej pory nie podzieli豉 si nawet z przyjaci馧kami. Robi to teraz na tej cudnej rajskiej wyspie i nie wiadomo, czy wp造n窸a na to atmosfera tego miejsca, czy wielebny Arystoteles Apostolakalis, znawca ludzkich dusz.

Zatem dziewczyny cieszmy si 篡ciem, czerpmy z niego gar軼iami, wejd幟y na najwy窺zy szczyt i krzyknijmy, jak bohaterka powie軼i Vivianne z pe軟ym przekonaniem i 鈍iadomo軼i: 𝐾𝑜𝑐ℎ𝑎𝑚 𝑐𝑖 𝑦𝑐𝑖𝑒.

𝐾𝑎𝑑𝑎 𝑧 𝑛𝑎𝑠 𝑝𝑜𝑝𝑒𝑛𝑖𝑎 𝑏喚𝑑𝑦 – 𝑚𝑛𝑖𝑒𝑗𝑠𝑧𝑒 𝑙𝑢𝑏 𝑤𝑖𝑘𝑠𝑧𝑒. 𝐶𝑧𝑎𝑠𝑒𝑚 𝑤𝑐𝑖𝑔𝑎 𝑛𝑎 𝑛𝑎𝑠 𝑐𝑎𝑒 𝑏𝑎𝑔𝑛𝑜 𝑓𝑎𝑘𝑎𝑝𝑤, 𝑧 𝑘𝑡𝑟𝑒𝑔𝑜 𝑡𝑟𝑢𝑑𝑛𝑜 𝑠𝑖 𝑤𝑦𝑑𝑜𝑠𝑡𝑎, 𝑧𝑤𝑎𝑠𝑧𝑐𝑧𝑎 𝑒 𝑎𝑑𝑒𝑛 𝑖𝑛𝑛𝑦 𝑔𝑎𝑡𝑢𝑛𝑒𝑘 𝑛𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑡𝑎𝑘 𝑑𝑜𝑠𝑘𝑜𝑛𝑎𝑦 𝑤 𝑛𝑖𝑒𝑑𝑜𝑠𝑡𝑟𝑧𝑒𝑔𝑎𝑛𝑖𝑢 𝑠𝑤𝑜𝑖𝑐ℎ 𝑚𝑜𝑐𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑡𝑟𝑜𝑛 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑝𝑢𝑛𝑘𝑡𝑜𝑤𝑎n𝑖𝑢 𝑤𝑎𝑠𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑝𝑜𝑟𝑎𝑒𝑘 𝑗𝑎𝑘 𝑤𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑦.

Avatar u篡tkownika - anetaiksiazki
anetaiksiazki
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Nie ma na 鈍iecie chyba ni lepszego ni przyjemna i odpr篹aj帷a lektura. Robisz kaw, zasiadasz w ulubionym fotelu i bierzesz do r瘯i ksi捫k. Masz zamiar tylko sprawdzi, co ciekawego oferuje fabu豉, ale po kilku stronach tracisz kontakt z ziemi, wznosisz si w powietrze najnowocze郾iejszym samolotem i l康ujesz w egzotycznym hawajskim raju. W tej podr騜y towarzysz ci przyjaci馧ki, na kt鏎e zawsze mo瞠sz liczy. Drobne przeszkody i niespodziewane turbulencje to atrakcje, kt鏎e wywo逝j dreszczyk emocji. Teraz jeste ju pewna, 瞠 wyb鏎 ksi捫ki by absolutnie najlepszy!

„Facetom nic do tego” to rewelacyjna lektura! M康ra, inteligentna, zabawna! Mo積a czerpa z niej gar軼iami m康ro軼i, kt鏎e s oczywiste, ale o kt鏎ych na co dzie zapominamy. Musz przyzna, 瞠 kolejne spotkanie z moimi ukochanymi bohaterkami dostarczy這 mi wiele u鄉iech闚 i wzrusze. By這 luksusowo, nawet bardzo luksusowo, poczu豉m si jak bogini. W towarzystwie Ingi, Anki i Barbary po prostu nie mo積a si nudzi. Jak nie wcielanie w 篡cie intrygi i zemsty, to rejs katamaranem i 鈍i徠eczna atmosfera pod palmami. Ach, jestem pod urokiem pomys這wo軼i tych babeczek. Chcia豉bym, cho w po這wie by tak odwa積a, jak one.
Ta ksi捫ka jest kontynuacj wy鄉ienitej serii, kt鏎 stworzy造 Sylwia Trojanowska i Malwina Koz這wska. Pierwsza cz窷 „Facetom wst瘼 wzbronimy” dos這wnie mnie oczarowa豉. Druga utwierdzi豉 w przekonaniu, 瞠 to najlepsza ksi捫ka seria dla kobiet, jak czyta豉m w ostatnich latach! Nie ma bowiem nic lepszego, ni si豉 przyja幡i si, kobieca solidarno嗆 i moc, kt鏎a drzemie w ka盥ej z nas.

Jestem pod ogromnym wra瞠niem owocnej wsp馧pracy Autorek. W tym wypadku po陰czenie dw鏂h pisarskich talent闚 zaowocowa這 niesamowicie wci庵aj帷 ksi捫k! Zawsze wierzy豉m w kobiety i wiedzia豉m, 瞠 potrafi tworzy cudowne rzeczy. Kreacja bohaterek jest cudowna i bardzo prawdziwa. To, 瞠 trzy przyjaci馧ki s przebojowe, nie oznacza, 瞠 nie mierz si z w豉snymi problemami, tajemnicami i nieprzepracowanymi traumami. Taki obraz pozwala si do nich zbli篡 i pokocha je ca造m sercem.

Sylwia Trojanowska i Malwina Koz這wska w spos鏏 豉twy i przyjemny, troch z przymru瞠niem oka, poruszaj trudne tematy egzystencji kobiet na tym 鈍iecie. Trafnie analizuj sytuacje i w uroczy spos鏏 podsuwaj rozwi您ania. Uwielbiam ksi捫ki, kt鏎e bawi, a jednocze郾ie ucz i podnosz na duchu.

Czytanie tej ksi捫ki by這 dla mnie czyst przyjemno軼i. Nie tylko dobr zabaw, ale te chwil refleksji i przemy郵e. Dosta豉m wszystko, czego si spodziewa豉m, a nawet wi璚ej! Czekam z niecierpliwo軼i na kontynuacj, a was zach璚am do lektury!

Avatar u篡tkownika - MagdaKa
MagdaKa
Przeczytane:2023-10-10, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2023,

Recenzja ksi捫ki "Facetom nic do tego" - czyli rajskie 鈍i皻a z Ba鄂, Ing i Ank na Karaibach
Kiedy po raz pierwszy przeczyta豉m "Facetom wst瘼 wzbroniony", nie mog豉m si doczeka kontynuacji przyg鏚 trzech niezwykle sympatycznych i szalonych przyjaci馧ek - Ba鄂i, Ingi i Anki. Sylwia Trojanowska i Malwina Koz這wska zaskoczy造 mnie pozytywnie, dostarczaj帷 jeszcze wi璚ej 鄉iechu i emocji w "Facetom nic do tego".
Ju na samym pocz徠ku dowiadujemy si, 瞠 nasze ulubione bohaterki sp璠z 鈍i皻a Bo瞠go Narodzenia oraz Sylwestra na rajskiej Martynice. Ta egzotyczna sceneria staje si t貫m dla kolejnych, niebanalnych przyg鏚 dziewczyn, kt鏎e jak zawsze, s pe軟e energii i gotowe do nowych wyzwa.
To, co mnie zachwyci這 w tej ksi捫ce, to nie tylko kontynuacja 鈍ietnie wykreowanych postaci, ale tak瞠 wprowadzenie nowych, fascynuj帷ych postaci, takich jak Arystoteles Apostolakis i Vivianne. Arystoteles swoj m康ro軼i przyci庵a uwag czytelnika i dodaje g喚bi opowie軼i, a Vivianne wnosi do niej swoje cenne 篡ciowe do鈍iadczenia.
Jednym z najwi瘯szych atut闚 tej powie軼i jest jej pozytywna energia. Bohaterki emanuj optymizmem, co przek豉da si na dobre samopoczucie czytelnika. To doskona豉 lektura na poprawienie sobie humoru i wyciszenie si po trudnym dniu.
W "Facetom nic do tego" nie brakuje r闚nie moment闚, kt鏎e sk豉niaj do refleksji nad 篡ciem. Autorki 鈍ietnie 陰cz elementy humorystyczne z bardziej melancholijnymi, co nadaje ksi捫ce g喚bi i prawdziwo軼i.
Znakomita chemia mi璠zy g堯wnymi bohaterkami oraz ich wzajemna solidarno嗆 i wsparcie towarzysz nam przez ca陰 ksi捫k. To historia o przyja幡i, kt鏎a pokazuje, 瞠 razem mo積a pokona wszelkie przeciwno軼i.
"Facetom nic do tego" to znakomita kontynuacja przyg鏚 Ba鄂i, Ingi i Anki. Sylwia Trojanowska i Malwina Koz這wska zn闚 dostarczy造 czytelnikom mn鏀two rado軼i i emocji. Polecam t ksi捫k wszystkim, kt鏎zy szukaj lekkiej, humorystycznej lektury, pe軟ej pozytywnej energii i niezapomnianych przyg鏚. A teraz, czekam z niecierpliwo軼i na kolejne przygody naszych trzech wspania造ch przyjaci馧ek!

Avatar u篡tkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2023-12-16, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Wyzwanie czytelnicze 2023,

S takie dni w tygodniu, gdy nic mi si nie uk豉da... tak 酥iewa豉 kiedy Urszula Sipi雟ka, ale spokojnie, takie dni mo瞠 uratowa dobra ksi捫ka i dobre towarzystwo, a to wszystko daje nam powie嗆 Sylwii Trojanowskiej i Malwiny Koz這wskiej.

Ta lektura to nie tylko spora dawka dobrej zabawy, to r闚nie lektura funduj帷a nam czytelnikom odrobin wzrusze.

My郵, 瞠 ka盥a dobra ksi捫ka to taka, kt鏎a wzbudza w czytelnikach skrajne emocje, a tu mamy i mn鏀two dobrego humoru i odrobin smutku.

Powie嗆 ta jest kontynuacj Facetom wst瘼 wzbroniony, ale nie oznacza to, 瞠 nie mo積a jej przeczyta bez zagl康ania do wcze郾iejszej cz窷ci, chocia osobi軼ie bardzo do tego namawiam, szczeg鏊nie dla komfortu psychicznego i odstresowania si.

Mamy tutaj trzy przyjaci馧ki, chocia 陰czy je przyja潯 o jakiej marzy wiele kobiet, to s to trzy r騜ne osobowo軼i. Mimo tego co je 陰czy (tu mam na my郵i w豉郾ie przyja潯) to ka盥a z nich g喚boko w sercu i pami璚i chowa co osobistego, bardzo prywatnego i cz瘰to nawet bolesnego.

Ale to nie przeszkadza im w tym, aby si dobrze bawi, dlatego postanawiaj sp璠zi czas na egzotycznej wyspie, w otoczeniu pi瘯nych pla, relaksuj帷ych masa篡 i dobrych drink闚.

Kobiety wyznaj zasad Trzech Muszkieter闚, jedna za wszystkie, wszystkie za jedn i kiedy kt鏎ej z nich mo瞠 si sta krzywda, pozosta貫 zrobi wszystko aby pom鏂, o czym przekona si jeden z m篹czyzn niefortunnie przebywaj帷y w tym samym miejscu i czasie, co jego podw豉dna, kt鏎 mia ochot zwolni z pracy za co, czego ona nie zrobi豉.

Bior帷 do r瘯i t powie嗆 przygotujcie si na pi瘯n wakacyjn przygod w s這necznej krainie, w鈔鏚 rajskich pla, pod b喚kitnym niebem tropiku, do kt鏎ego uda造 si bohaterki tej powie軼i. Czy mo瞠 by co pi瘯niejszego od tego, gdy w tym samym czasie w Polsce kr鏊uje zimna, szaro-bura pogoda grudnia?

Taka powie嗆, napisana niebanalnym stylem, w kt鏎ym kr鏊uje humor i lekko嗆 przekazu tre軼i poprawi najgorszy nastr鎩.

By mo瞠 kto uzna, 瞠 fabu豉 ocieka feminizmem, jest stronnicza, ma這 realna, ale ja si z takim stwierdzeniem nie zgodz.

To opowie嗆 o kobiecej sile i kobiecych s豉bo軼iach, to obraz pi瘯nej kobiecej przyja幡i i odpowiedzialno軼i. To ksi捫ka napisana przez kobiety, o kobietach, ale niekoniecznie tylko dla kobiet. My郵, 瞠 niejeden m篹czyzna b璠zie si przy niej dobrze bawi, a mo瞠 i wyniesie z niej jakie przemy郵enia.

Autorki 鈍ietnie wykreowa造 osobowo軼i bohater闚 i nie mam tutaj na my郵i tylko trzech g堯wnych bohaterek, czyli Basi, Anki i Ingi, ale i pozosta造ch (chocia瘺y wyst瘼uj帷ego w ksi捫ce wielebnego ?)

Natura kobieca jest r騜na, a autorkom uda這 si j pokaza bardzo wnikliwie, pi瘯nie j pokaza造 na przyk豉dzie w豉郾ie trzech m這dych, do鈍iadczonych zawodowo i 篡ciowo kobiet.

My郵, 瞠 wiele kobiet miewa chwile zw徠pienia, ka盥 z nas mog dopa嗆 r騜nego rodzaju s豉bo軼i, ale to co nas wyr騜nia i co wyr騜nia這 bohaterki tej ksi捫ki od wielu m篹czyzn, to to, 瞠 rzadko si poddajemy, cz窷ciej wstajemy wysoko podnosz帷 g這w i 篡j帷 dalej,

Je瞠li kt鏎y z pan闚 uwa瘸, 瞠 kobiety to s豉ba p貫, to polecam przeczyta t ksi捫k ?

Moim zdaniem nie ma nikogo tak zawzi皻ego i stanowczego w dzia豉niu jak kobieta. A wkurzona kobieta to ju co, czego nie da si jednym s這wem opisa.

Bohaterki tej lektury wybra造 si na urlop, kt鏎y mia by czystym relaksem. Ale takie babskie wypady sprzyjaj cz瘰to zwierzeniom, otwarciu si przed drug osob i wyrzuceniu z siebie tego co boli i dr璚zy.

I jak ju wspomnia豉m wcze郾iej, 瞠 ksi捫ka ta jest pot篹n dawk dobrego humoru, to mo積a w niej r闚nie znale潭 w徠ki mocno wzruszaj帷e.

Tak wi璚 drogie Panie (i drodzy Panowie) mo瞠 przygotujcie sobie kieliszek dobrego wina, albo ulubion herbat, kilka chusteczek i spor dawk wolnego czasu i zaczytajcie si w tej powie軼i. My郵, 瞠 nikt nie b璠zie si nudzi, a czas sp璠zony z tymi trzema ciekawymi kobietami uzna za mi造 i przyjemny. Ja z pewno軼i jeszcze do tej lektury wr鏂.

Avatar u篡tkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-11-06, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

"Czasami powinna si odwa篡. W這篡 sukienk w kolorze intensywnej czerwieni..."

Anka, Inga i Ba鄂a r騜ni si od siebie wszystkim, s niczym trzy 篡wio造. S przyjaci馧kami na dobre i z貫. Sp璠zaj ze sob sporo czasu, uwielbiaj Beat Kozidrak, a facetom m闚i wst瘼 wzbroniony. Czas nieub豉ganie mknie do przodu, w 篡ciu naszych przyjaci馧ek zachodz nieuchronne zmiany, nie zawsze na lepsze. Podejmuj decyzj o wyje寮zie, maj zamiar sp璠zi Bo瞠 Narodzenia z daleka od swoich dom闚. Wybieraj si na Karaiby, gdzie mieszka siostra Anki. Kobiety s bardzo podekscytowane, licz na przygody...

Z prawdziw przyjemno軼i przenios豉m si w intryguj帷y, barwny, babski 鈍iat. Prawdziwa przyja潯 i babska solidarno嗆 emanuje z ka盥ej strony. Fabu豉 kr捫y wok馧 popl徠anych los闚 naszych bohaterek i intryguje. Na du篡 plus zas逝guj lekkie z humorem i ci皻ym j瞛ykiem dialogi, kt鏎e cz瘰to wywo造wa造 m鎩 u鄉iech. Anka, Inga i Ba鄂a bardzo je wszystkie polubi豉m, z 篡豉m si z nimi, traktowa豉m je jak swoje dobre znajome.

Rewelacyjna opowie嗆 przepe軟iona absurdalnymi sytuacjami, z drugim umiej皻nie uchwyconym dnem. Serdeczna, pe軟a zaufania i wzajemnego wsparcia relacja. Marzenia, praca, dylematy, na kt鏎e zawsze znajdzie si jakie rozwi您anie. Przyja潯 szczera, oddana wyrozumia豉, umiej帷ej powiedzie prawd prosto w oczy. Przeciwno軼i losu, trudne decyzje, wytrwa貫 d捫enie do przodu, walka z demonami z przesz這軼i, trudne wybaczanie zw豉szcza sobie. Subtelno嗆, inteligencja, ostro嗆, si豉 i kobieca solidarno嗆. Klimatyczna, ubarwiona piosenkami Beaty Kozidrak.

M康ra, warto軼iowa i wci庵aj帷a opowie嗆. Przepe軟iona niesamowitym humorem, ciep豉, nios帷a otuch i chwil wytchnienia. Idealna pozycja na odpr篹enie, u鄉ia豉m si i wzruszy豉m, kibicowa豉m naszym paniom z ca貫go serca. Dla kobiet i o kobietach. Bardzo polecam ca陰 seri.

Wracamy do historii szalonych przyjaci馧ek. Anka - pani prokurator zwana Proc, Ba鄂a - dyrektorka operacyjna na region Europy 字odkowo-Wschodniej firmy farmaceutycznej i Inga - redaktorka ksi捫ek. Ka盥a z nich jest inna, ale dzi瘯i temu 鈍ietnie si uzupe軟iaj. Co tym razem ich spotka?

Kobiety szykuj si do podr騜y na Martynik, gdzie siostra Anki wraz z m篹em prowadzi luksusowy hotel. Tam maj sp璠zi Wigili i Sylwestra. Jednak ju w momencie pakowania ka盥a z nich prze篡wa jakie w徠pliwo軼i. Przygody nie omin窸y ich r闚nie podczas podr騜y. A na miejscu by這 nie mniej ciekawie. Kobiety spotka造 niezwyk貫 osoby, a ka盥a z nich co wnios豉 do ich 篡cia. Gdy pojawi si problem z facetem Ba鄂a, Anka i Inga pokaza造 si喚 przyja幡i i lojalno軼i. Do czego s w stanie si posun望? Pomys這wo軼i nie mo積a im odm闚i. Ten wyjazd by dla nich prze這mowy. Otworzy造 si bowiem na siebie jeszcze bardziej i zwierzy ze swoich przesz這軼i.

"Facetom nic do tego" jest lekk i przyjemn lektur. Szybko si czyta, wi璚 nie potrzeba na ni du穎 czasu. To kolejna szalona historia ze 鈍ietnymi bohaterkami. O, jak ja bym chcia豉 pozna te dziewczyny osobi軼ie! Podobnie jak w pierwszej cz窷ci nie zabrak這 tu dobrego humoru. Zosta豉 tak瞠 przemycona mi這嗆 do piosenek Bajmu i samej Beaty. Uwa瘸m, 瞠 to lektura obowi您kowa dla ka盥ej z nas.

Je郵i si璕niecie po drugi tom serii Facetom wst瘼 wzbroniony autorstwa Sylwii Trojanowskiej i Malwiny Koz這wskiej, otrzymacie zgrabne po陰czenie powie軼i 鈍i徠ecznej z zabawn obyczaj闚k. Kontynuacja przyg鏚 Ingi Winter, Anny Krauze i Barbary Kocha雟kiej zaprowadzi Was tym razem na egzotyczne Karaiby. Jak w tym klimacie obchodzi 安i皻a Bo瞠go Narodzenia? Ano w豉郾ie, musicie si przekona, si璕aj帷 po t ksi捫k.

Przyjaci馧ki decyduj si na sp璠zenie 鈍i徠ecznych dni u starszej siostry Ani, Marianki. Czekaj na nie wyj徠kowo ekskluzywne wille w luksusowym kurorcie, kt鏎ego w豉軼icielami s Lutek i Marianka. Palmy, drinki z parasolk, s這鎍e i gor帷y piasek to nie do ko鎍a klimat kojarz帷y si ze 鈍i皻ami, ale wszystkie trzy kobiety maj za sob do嗆 trudny rok, zatem odpoczynek w rajskim otoczeniu z pewno軼i im si nale篡. Poza tym Marianka jest w stanie nawet na rajskiej wyspie wytrzasn望 choink i pozosta貫 鈍i徠eczne rekwizyty, o kolacji wigilijnej nie wspominaj帷, wi璚 nic nie stoi na przeszkodzie...

Jednak czy nie jest tak, 瞠 nawet nad najlepiej zaplanowanymi wyjazdami cz瘰to wisi jakie fatum? Nie inaczej! Tak by這 i tym razem. Inga, Ania i Ba鄂a zn闚 musz zmierzy si z podst瘼nym pierwiastkiem m瘰kim, kt鏎y ewidentnie zamierza popsu szyki Ance. Wredny szef, niejaki Boles豉w Rybak, jednym telefonem prawie pogrzeba szanse prokuratorki na relaks i dobr zabaw. Prawie robi jednak wielk r騜nic, bo od czego ma si przyjaci馧ki na dobre i na z貫? Kiedy wyjdzie szyd這 z worka i oka瞠 si, 瞠 nie wszystko wygl康a tak, jak to przedstawi Boles豉w "Stary" Rybak w koszmarnej rozmowie telefonicznej, do akcji wkroczy Ba鄂a i nic ju nie b璠zie takie samo...

W徠ek g堯wny uzupe軟iaj dodatkowe wydarzenia, tworz帷e 鈍ietne, momentami zabawne, momentami bardziej powa積e t這 fabularne. Zgubiony baga, z豉many obcas czy papuzie guano na plecach mieszaj si z rozmowami o 篡ciu i 鄉ierci, szkoleniem z otwierania czakr i wieloma innymi w徠kami pobocznymi, dzi瘯i kt鏎ym nie raz si u鄉iechniecie.

Poza tym musicie pozna wielebnego Arystotelesa Apostolakisa, kt鏎y wprawdzie 郵ub闚 nie udziela, ale ma wiele innych interesuj帷ych zaj耩. Nasze bohaterki, cho uparcie twierdz, 瞠 faceci nie s kobietom do 篡cia potrzebni, maj ich wok馧 siebie na p璚zki. Tylko wybiera. My郵icie, 瞠 dziewczyny podejm wyzwanie? I jakie b璠 efekty ich akcji wsparcia Anki w walce z wrednym typem? Te i wiele innych odpowiedzi uzyskacie, czytaj帷 powie嗆 duetu Sylwia & Malwina :-)

Je郵i nie znaciepierwszego tomu, radz zacz望 od niego, poniewa w drugim napotkacie troch wycieczek do jego tre軼i.

Recenzje miesi帷a
Nawiedzone kolonie