Fale

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2019-07-10
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: In Waves

Oparta na faktach opowieść o miłości, stracie i surfingu.

Zachwycająca wizualnie powieść graficzna, w której surfer i ilustrator AJ Dungo opowiada o swojej ukochanej i ich wspólnej miłości do surfingu, który pomógł im przetrwać najtrudniejszy w życiu czas - czas zmagania się ze śmiertelną chorobą.

Dungo po raz pierwszy spotkał Kristen na szkolnej dyskotece i od tamtego przypadkowego spotkania dziewczyna stała się nieodłączną częścią jego życia. Nie tylko była jego pierwszą miłością, ale odkryła przed nim niesamowity świat surfingu.

Osobista historia autora przeplatana jest rozdziałami, w których w fascynujący sposób opowiada on o korzeniach, ewolucji i najważniejszych dla tej dyscypliny sportu, a w zasadzie stylu życia, postaciach. Obserwujemy rozwój surfingu od prostej rozrywki dawnych mieszkańców Hawajów, aż do popkulturowego fenomenu, z którym związana jest moda, czy muzyka.

Poruszający i mądry debiut AJ Dungo to zarówno miłośna historia, jak i oryginalne spojrzenie na zjawisko, jakim jest surfing. Dla autora to nie tylko hobby, ale także filozofia pozwalająca radzić sobie z najtrudniejszymi życiowymi falami.

Tagi: Komiks i powieść graficzna (tradycja amerykańska i brytyjska)

Opinie o książce - Fale

Avatar użytkownika - jusplo
jusplo
Przeczytane:2020-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Ta książka bardzo mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się tak przejmującej historii opowiedzianej w formie komiksu. Obrazy wręcz hipnotyzują. Autor opowiada historię swojej miłości, którą przeplatają opowieści o narodzinach surfingu. Miłość, pasja, choroba, pożegnanie. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-07-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

Z MIŁOŚCI

„Fale”, najnowsza powieść graficzna od wydawnictwa Marginesy, to historia o miłości. Miłości do ukochanej kobiety, miłości do pasji swego życia, ale też i miłości do sztuki. Wzruszająca, wciągająca, urzekająca. Może i podobna do wielu innych albumów opartych na tym samym schemacie, ale i tak robiąca wrażenie i warta poznania – tak przez miłośników surfingu, jak i po prostu dobrych, życiowych komiksów.

Rok 1800. Pierwsi Polinezyjczycy zaczynają surfować, w wodzie znajdując ukojenie. Przybycie ludzi z Zachodu na chwilę zatrzymuje ich pasję, surfingowi grozi wyginięcie, ale wkrótce wyspiarze znów zaczynają uciekać do wody – tym razem przed najeźdźcą, który boi się oceanu.
Rok 2015. Aj Dungo przywozi swoją ukochaną Kristen nad kalifornijskie wody. Dziewczyna zmagająca się ze śmiertelną chorobą, miłośniczka surfingu, właśnie w wodzie znajduje część dawnej radości. Rozmawiają tylko o pływaniu, bawią się, odsuwają problemy, szukają nadziei. Czy będzie dane ją im znaleźć? I co przyniesie im ten niezwykły czas?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/fale-ej-dungo.html

Kup książkę Fale

Kudłata