Fallen Saint

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366890268
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Fallen Saint. All The Pretty Things

Tom 2 cyklu All The Pretty Things

Ocena: 4 (3 głosów)

Kiedyś był potworem, dziś jest moim jedynym wybawieniem.

Kontynuacja powieści Bad Saint.

Aleksei Popov to gangster numer jeden w Rosji i człowiek, któremu zostałam sprzedana. Jego intencje wobec mnie są jasne: chce, żebym była posłuszna i nazywała go panem. Ale nie poddam się. Nie jestem jak inne dziewczyny. Problem w tym, że nieposłuszeństwo jeszcze bardziej intryguje mojego oprawcę. Kiedy przyjeżdżamy do Rosji, zmieniają się zasady.

Saint, mężczyzna, który dawniej był moim przekleństwem, teraz jest nadzieją na ratunek. Zrobi wszystko, żeby mnie uwolnić. Nic nie jest jednak takie, jakim się wydaje. Kiedy cienka granica między przyjemnością a bólem zaczyna się zacierać, liczy się tylko jedno - ocalenie.

Tagi: Tylko dla dorosłych

Kup książkę Fallen Saint

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Fallen Saint

 Aleksei Popov jest gangsterem numer jeden w Rosji. To jemu została sprzedana Willow. On widzi tylko uległość i pełne posłuszeństwo. To on jest Panem. Niestety Willow taka nie jest. A na domiar złego każde nieposłuszeństwo nakręca Alekseia. Saint niegdyś był jej  przekleństwem. Szybko się to zmieniło w Rosji, kiedy stał się on jej jedyną nadzieją na ratunek. Saint zrobi wszystko, aby wyrwać Willow z rąk Alekseia. 
Czy mu się uda? Czy Saint dopnie swego? Czy Alekseia da się pokonać?

   Drugi tom jest bezpośrednią kontynuacją, więc w standardzie zalecam czytanie z zachowaniem kolejności. Ponownie wkroczyłam w sam środek wydarzeń. Wydarzeń grożących niebezpieczeństwem, ogromnym ryzykiem i uległością, a za każdą niesubordynację czekała kara. Pan jest jeden. Reszta musi mu służyć i być w stu procentach posłuszna. Ból sprawia przyjemność. Nie ma tu miejsca na romantyczne gesty. Na wątki, podczas których się wzdycha, bo jest tak pięknie i cudownie. W tej historii króluje strach, który jest pożywką na groźnego gangstera.
   Saint i Willow kumulują siły, aby przechytrzyć cwanego lisa. Walczą o przetrwanie. Przetrwanie, które wyczerpuje, pozbawia energii i złudnych nadzieje. To piekło Alekseia. To jego miejsce. Jego siła. Autorka bardzo fajnie wykreowała postacie. Silne, charakterne i waleczne. Nieustępliwe i inteligentne. Z przyjemnością obserwowałam ich poczynania. Te wszystkie starcia, które pokazywały, jak ważne jest to, czego samemu się chce dla siebie i osoby, która jest bliska sercu. Ale Zoey miałam ochotę powyrywać wszystkie włosy. Co za gnida. Akcja trzyma w napięciu Takiej nerwowości co do kolejnych wydarzeń. Tylko jak dla mnie troszkę to zbyt rozciągnięte zostało. Odjęłabym kilka scen, które w moim odczuciu były zbędne. Był właśnie taki moment, kiedy działo się zbyt wiele i mnie to znużyło. Ale w ogólnym rozrachunku jest to dobra książka. Książka dla fanów mafii i śmierci. Nieplanowanego uczucia, które wyzwala siłę. Całość historii jest ciekawa i intrygująca. Pobudza wyobraźnię. Po takim finiszu z niecierpliwością będę wypatrywać ostatniego tomu. Jestem ogromne ciekawa tego, jak zakończy się ta historia. A czy Wam mogę polecić tę książkę? Jeśli podobał się Wam pierwszy tom, to ten śmiało możecie czytać. Warto.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-10-08, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Druga część serii „All The Pretty Things” to kontynuacja historii Willow i Sainta. Dziewczyna po raz kolejny doświadcza horroru, w jaki zamieniło się jej życie. Tym razem nawet Saint nie ma nad niczym kontroli. Oboje będą musieli walczyć o wolność, w wojnie, w której bronią jest manipulacja i brak skrupułów.

Książka jest jeszcze bardziej wciągająca od poprzedniej części. Pochłania się ją jednym tchem i po prostu nie da się jej odłożyć na bok. Historia Willow i Sainta jest chora, brutalna i szokująca, ale ma w sobie coś uzależniającego. Bardzo podobała mi się nieschematyczna fabuła książki. Za nic nie dało się przewidzieć w jakim kierunku odwróci się jej akcja.

Główni bohaterowie znajdują się w beznadziejnej sytuacji i żeby przetrwać, są zmuszeni do podejmowania kontrowersyjnych decyzji. Często kierują się emocjami, a nie logiką i to naraża ich na jeszcze większe niebezpieczeństwo. W pewnych momentach nie mogłam zrozumieć ich postępowania i siedziałam jak na szpilkach czekając aż stanie się coś złego.

„Fallen Saint” z pewnością nie jest książką dla każdego. Jeśli lubicie pokręcone i brutalne historie to musicie się nią zainteresować. Ja czytałam ją z zapartym tchem i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Bardzo polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Bad Saint
Monica James0
Okładka ksiązki - Bad Saint

,,Bad Saint", pierwszy tom trylogii Moniki James, uzależnia i przyspiesza bicie serca. Mroczna sieć zależności między ofiarą a porywaczem została utkana...

Forever my Saint
Monica James0
Okładka ksiązki - Forever my Saint

Dla jednych był demonem, dla niej - zbawicielem. Nadszedł czas, by odpłaciła mu tym samym. Cała nadzieja była stracona, dopóki Zoey Hennessy nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy