Fałszerze w sieci

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: b.d
ISBN: 83-89409-84-4

W zaułkach śląskich miast, pośród kolekcjonerów staroci, przeróżnych wydrwigroszy i grasujących w Internecie oszustów, trójka przyjaciół usiłuje odebrać łup. Ci, którzy wczoraj byli zwierzyną, dziś stają się myśliwymi. A wszystko to w tajemnicy przed nauczycielami i rodzicami, którzy woleliby gimnazjalistów widzieć nad podręcznikiem. O fałszerzach nie wiadomo kim są, ilu ich jest i gdzie się gnieżdżą. Ale kiedy wyrolowani mają do wyboru odnaleźć sprawców albo pogodzić się ze stratą podejmują walkę. Takie są skutki malowania parapetów na czerwono i zbierania na siłę punktów do oceny ze sprawowania.

Kup książkę Fałszerze w sieci

Opinie o książce - Fałszerze w sieci

Avatar użytkownika - HouseOfBooks
HouseOfBooks
Przeczytane:2016-09-20, Przeczytałam,

Trójka znajomych uczęszczających do gimnazjum w Rudzie Śląskiej: Gogel – król hakerów, Master i Sójka – fanatyczna ekolożka zostają przyłapani na rysowaniu znaków na szkolnym parapecie.  Zostają zobowiązani do naprawienia szkód. Do zmazania rysunków używają substancji, która okazuje się być żrącym kwasem. Ich sytuacja się pogarsza. Zostają ukarani punktami ujemnymi.  Jak uratować sytuację i odzyskać utracone punkty? Większość uczniów w takiej sytuacji próbuje przypodobać się nauczycielom, na przykład wzbogacając szkolny kącik historyczny. Czymś co zbytnio nie nadszarpnęłoby uczniowskiego budżetu… a może czymś co przy odrobinie umiejętności można by sfałszować? Paczka przyjaciół zabiera się do pracy i dopiero tutaj zaczynają się kłopoty.

Zostają oszukani, próbują odebrać to co im się należy. „Ci, którzy wczoraj byli zwierzyną, dziś stają się myśliwymi.” Oczywiście wszystko odbywa się w tajemnicy przed dorosłymi. Wszystko jest tajemnicze i momentami niebezpieczne. Jak skończy się ta sprawa? Przekonajcie się sami!

Charaktery bohaterów stanowią razem bardzo ciekawą mieszankę. Tych postaci nie sposób nie polubić.

Książka jest napisana lekkim językiem, czyta się ją bardzo przyjemnie. Nie brak w niej ciekawych porównań i zabawnych stwierdzeń. Żeby nie być gołosłowną – kilka cytatów:

„Karząca Miotła Sprawiedliwości obchodziła dziś Dzień Wyciągania Błędnych Wniosków”

„Właściwie był to zupełnie normalny pokój normalnej dziewczyny, tyle, że zamaskowany jak kryjówka partyzantów w południowym Wietnamie”
„Widocznie patron Gogla zajęty był formatowaniem zawirusowanych przez siły piekielne elektronicznych zabezpieczeń przy bramie niebiańskiej.”

„- Masz rację, że nie mam racji, że masz rację. To ty masz rację – szaleńcom nie należy się sprzeciwiać.”
„Wątpię, czy Bóg używa Internetu, by komunikować się z wiernymi, ale jakąś nitkę wetknął nam w ręce.”

„- To się mamusia ucieszy, że nie będzie babcią, bo się synuś wirtualnie zabezpieczył – zadrwiła.”
Oczywiście wszystko to dużo lepiej wygląda kiedy nie jest wyrwane z kontekstu.

A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od parapetu …

Lekka i przyjemna lektura na jeden wieczór, warto po nią sięgnąć :)

Kłopoty Komendanta Roka
Kazimierz Szymeczko0
Okładka ksiązki - Kłopoty Komendanta Roka

Ile dni deszczowych może wziąć Maj, tak aby Czerwiec był słoneczny? Czy Listopad odciąży nieco Lutego i przejmie dwa tygodnie wietrznej pogody? Gdzie...

Święty w kapeluszu
Kazimierz Szymeczko0
Okładka ksiązki - Święty w kapeluszu

Czy tajemniczy Niemiec odwiedza stare kąty, czy prowadzi nielegalne interesy? Czy dresiarz potrafi opowiedzieć własnymi słowami film, którego nie widział...