reklama

Fatalna sława

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 13-7359-057-2
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: Fame Fatale
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Cendrowska Barbara

Ocena: 4 (3 głosów)

Belinda Black pracuje w dzienniku "Globe" i przeprowadza wywiady z mało znanymi osobami. Marzy o spotkaniu kogoś słwnego, a przynajmniej bogatego, za którego bdzie mogła wyjść za mąż. Inna bohaterka, Grace, jest związana z branżą wydawniczą i promuje mało popularnych autorów. Po spotkaniu jednego z nich, stara się go unikać, bojąc się jego nagle rozpalonego uczucia. Łączniczką między bohaterkami jest sprzątaczka, emigrantka z Europy Wschodniej, której barwne opowieści przekuwa na bestseller zakochany w Grace pisarz.

Kup książkę Fatalna sława

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Fatalna sława

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
"Fatalna sława" to fatalna książka. Wypożyczyłam ją z biblioteki, licząc na lekką lekturę, ale nie spodziewałam się, że lekka w jej przypadku oznacza po prostu: głupia. Główne bohaterki to postaci, które trudno w ogóle zaakceptować. Belinda nie reprezentuje sobą kompletnie niczego, w całej książce można znaleźć ze dwie sceny z jej udziałem, które są zabawne, cała reszta jest jedynie żałosna. Jej motywacje są płytkie, jest osobą kapryśną, samolubną i nie ma w niej kompletnie nic, co czytelnik mógłby polubić. Grace jest zdecydowanie bardziej sympatyczna, ale za to okropnie naiwna a akcje z jej udziałem i w ogóle cała jej historia jest do bólu przewidywalna. To kolejna ogromna wada tej książki - mało w niej zaskakuje, a kolejne akcje są zapowiadane w tak mało subtelny sposób, że od razu można się domyślić ich puenty. Na domiar złego całość jest sztuczna, wypowiedzi bohaterów rzadko przypominają cokolwiek, co mógłby wypowiedzieć prawdziwy człowiek. Jedyne, czym broni się ta powieść, to sprawnie prowadzona narracja i parę naprawdę ciekawych scen. Cała reszta nie jest w ogóle warta poświęconego jej czasu.
Link do opinii

Taka lekka pozycja. Nawet momentami zabawna, aczkolwiek w pewnych chwilach żenująca-nagie kobiety i owoce morza? Owszem można przeczytać, ale po co?
 

Link do opinii
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2018-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,

Drogi Belindy Black oraz Grace Arminger przetną się kilkukrotnie. Belinda to żądna sławy dziennikarka, która w poszukiwaniu sławnego (potencjalnego) partnera nie ugnie się przed żadnym świństwem. Grace natomiast to początkująca opiekunka autorów, w tym Henry'ego Moona, w małym wydawnictwie. Losy obu pań połączy sprzątaczka, ale również pewien hollywoodzki aktor, którego Grace dostaje pod opiekę, a Belinda... Cóż, Belinda planuje stać się jego kolejną seksualną zdobyczą. Jak się robi karierę dziennikarską oraz do czego prowadzi żądza sławy - o tym właśnie jest ta w sumie pogodna książka.

Link do opinii
Inne książki autora
My, dzieci z obozów
Wendy Holden0
Okładka ksiązki - My, dzieci z obozów

Historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oprawcami i dzięki temu uniknąć śmierci...

Chłopiec i pies
Wendy Holden0
Okładka ksiązki - Chłopiec i pies

Wzruszająca i niosąca nadzieję historia niezwykłej przyjaźni. Numer 1 wśród biografi i w Wielkiej Brytanii. Jeden jest ciężko chory. Drugi stracił...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje