Fatima

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2017-03-20
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-619-1
Liczba stron: 344
Tytuł oryginału: Fatima
Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Adam Szymanowski

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Fatima - niewielka wioska w Portugalii, której nazwa od stu lat wywołuje emocje zarówno wśród wierzących, jak i tych, którzy wątpią. Objawienia, pytania, tajemnice, niepewności...

Ta książka bardzo rzetelnie przybliża wydarzenia 1917 roku. Opowiada o tym, co przydarzyło się trójce pastuszków, ale opowiada w sposób, który pozwala nam po prostu prawdziwie uwierzyć. Rozbudza głęboką wiarę Maryjną, skłaniającą nas do przemiany życia - nawrócenia, modlitwy i pokuty. Umacnia w przekonaniu, że to właśnie wiara jest kluczem do zrozumienia sensu tajemnic fatimskich.

Nowe polskie wydanie zostało uzupełniono o aktualne informacje ((w wersji oryginalnej książka opisuje historię objawień i dzieje orędzia do 1978 r.) i komentarz.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Fatima

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Fatima

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Ocena: 5, Przeczytałem,


Powszechnie znani pastuszkowie, stają przed nami w zupełnie innym świetle. To mali bohaterowie. Dzieci, które przeżyły więcej cierpień i wyrzeczeń niż niejeden dorosły w swoim życiu. Każdy rodzic, czytając tę opowieść mimowolnie pomyśli i o swoich własnych dzieciach, porównując ich postępowanie, zachowanie i sposób myślenia. To automatyczne, bowiem nieprawdopodobne zdarzenia w życiu tamtych portugalskich maluchów, zmieniło ich w herosów. Czy wyobrażacie sobie swojego syna czy córkę, obwiązujących się powrozem, w tajemnicy przed wami, dobrowolnie poszczących, by cierpieć w imię Boga i za nawrócenie grzeszników?

Niesamowita historia małych dzieci wywiera ogromne wrażenie i sprawia, że człowiek dorosły

czuje się "malutki" i słaby.

Pełna opinia na: GodzinaZksiazka.blogspot.com

Link do opinii
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ksiazka opisuje Fatime miasto ktore zaslynelo za sprawa objawien Matki Boskiej.Od 1917 roku dochodziło tam do niezwykłych spotkań Maryi z trójką dzieci: Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą. Objawienia tu opisane sa zagadka dla wierzacych i watpiacych zwlaszcza,ze na przelomie lat wszystko w nich przekazane sie spaelnia. Dobrze napisana.Warto przeczytac.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2023-03-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023, POSIADAM,

 

Objawienia, do których doszło ponad sto lat temu w niewielkiej wiosce w Portugalii, cieszyły się dużym rozgłosem, zarówno wśród wierzących, jak i ateistów. Do dziś nie wszystko z tamtych wydarzeń zostało wyjaśnione, jedni wierzą, inni uznali je za wielkie kłamstwo, jeszcze inni zastawiają się czy naprawdę wszystkie tajemnice objawień Fatimskich zostały przez Kościół ujawnione.

 

,,Fatima" Icilio Felici trafiła w moje ręce przypadkiem i choć nie należę do osób religijnych, postanowiłam dać jej szansę. Jednocześnie też spojrzeć na nią obiektywnym okiem.

 

Książka dzieli się na dwie części, wydanie polskie nawet na trzy. Pierwsza opowiada historię trójki dzieci: Łucji, Franciszka i Hiacynty, które są świadkami niezwykłych zdarzeń. Ich spotkanie z Matką Boską doprowadza do tego, że mała wioska staje się znana na cały świat. Jednocześnie dzieci muszą przejść wiele trudów, gdyż nie każdy wierzy w ich słowa.

 

Tę część czyta się lekko i nawet przyjemnie. Napisana prostym językiem pozwala się wciągnąć w przygody dzieci, które od razu wzbudzają sympatię. Na pewno jednak książka trafi znacznie bardziej do osób wierzących. Autor jest kapłanem i wiele razy podkreśla niezwykłość i prawdziwość tego cudu. Zapewne nawet w ateistycznych czytelnikach chciał zasiać ziarno niepewności. Nie można jednak mu niczego zarzucić do stylu pisania, lekkie i przyjemne pióro sprawia, że ta opowieść staje się wciągająca, bez względu na to, czy weźmiemy pod uwagę jej autentyczność.

 

Dalszy ciąg książki to już suche fakty. Autor przedstawia dzieje orędzia fatimskiego. Wędrówkę figury Matki Boskiej przez świat, podejście biskupów i papieży. Tu znów historia się nieco nużąca, mamy za to dużo faktów, cytatów z konkretnych pism i autentyczną historię. Podczas gdy w pierwszej części, choć jak pisarz zapewniał, zapoznał się ze wszystkimi materiałami źródłowymi, mógł dać nieco ponieść się wyobraźni, by uczynić obraz dzieci milszym dla odbioru.

 

Ostatnia część to dodatek do polskiego wydania opisujący dalszy ciąg historii. Mamy tutaj podejście do Fatimy między innymi Jana Pawła II, który to wyjawił ostatnią tajemnicę fatimską.

 

Czy książka jest rzetelna? Czy historycznie przedstawia nam całą prawdę? Na pewno to, co Kościół uznał za prawdziwe. Wszelkie spekulacje, odkrycia innych badaczy (prawdziwe bądź też fałszowane, by zbudzić sensację), autor pomija. Taki dodatek mógłby być ciekawy dla niektórych odbiorców, ale domyślam się, że nie do nich Icilio Felici, jak i autor polskiego dodatku chcieli trafić.

 

Polecam wszystkim wierzącym chcącym poznać bliżej tę historię, a także tym poszukującym wiary. Nic tak nie wpływa na ludzi, jak niewiarogodne cuda, a wydarzenia w Fatimie nadal pozostają niezwykłą tajemnicą.

 

 

 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy