Faust

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7517-120-4

- Opracowanie - Biografia Johanna Wolfganga Goethego - Kalendarium życia i twórczości - Okoliczności powstania i wydania Fausta - Czas i miejsce akcji Fausta - Budowa i kompozycja utworu - Treść - Tytułowy bohater utworu - Historia Johanna Fausta - Faust w literaturze i sztuce - Faust w literaturze przed Goethem - Faust w literaturze po Goethem - Faust w innych dziedzinach sztuki - Faust jako dramat romantyczny - Cytaty, które mogą się przydać - Indeks komentarzy do tekstu

Kup książkę Faust

Opinie o książce - Faust

Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Genialne dzieło, zresztą ja wogóle b. lubię Goethego, szkoda,że w liceum omawia się Fausta tylko we fragmentach...
Avatar użytkownika - kiznaiver667
kiznaiver667
Przeczytane:2020-07-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Spodziewałam się więcej Fausta, mniej mitologii, ale rozumiem, o co autorowi chodziło. Muszę przyznać, że nie mogłam się oderwać od czytania, historia mnie wyjątkowo wciągnęła, chociaż wszystko nie jest do końca ze sobą połączone.

Avatar użytkownika - Rawa15
Rawa15
Przeczytane:2019-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 2019, Biblioteka LO, Lektury O.o,

Trudna i dla mnie ciężka lektóra, którą raczej nie będę dobrze wspominać. Jednak główne postacie (Faust, Mefistofeles) zostały wykreowane po mistrzowsku, co daje ogromnego plusa.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Lektury do matury, 2019, Literatura piękna,
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc