Faust

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7517-120-4

- Opracowanie - Biografia Johanna Wolfganga Goethego - Kalendarium życia i twórczości - Okoliczności powstania i wydania Fausta - Czas i miejsce akcji Fausta - Budowa i kompozycja utworu - Treść - Tytułowy bohater utworu - Historia Johanna Fausta - Faust w literaturze i sztuce - Faust w literaturze przed Goethem - Faust w literaturze po Goethem - Faust w innych dziedzinach sztuki - Faust jako dramat romantyczny - Cytaty, które mogą się przydać - Indeks komentarzy do tekstu

Kup książkę Faust

Opinie o książce - Faust

Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Genialne dzieło, zresztą ja wogóle b. lubię Goethego, szkoda,że w liceum omawia się Fausta tylko we fragmentach...

Może to kwestia przysypiania podczas lektury, ale przeczytałam i nie za bardzo zrozumiałam, co przeczytałam. Działania Fausta i Mefistofelesa to czysty chaos, można odnieść wrażenie, że cały czas błądzą po omacku i działają bez jasno dookreślonego celu. W ogóle Mefistofeles wydaje się tu dziwnie ciapowaty - niby siła zła, ale sam dał się omotać antycznym demonicom. Nie wiem też, skąd nagle się wzięło główne przesłanie utworu, że to dążenie do szczęścia jest jego faktycznym źródłem. No nie wiem... Na szczęście czeka mnie jeszcze omówienie i mam nadzieję, że coś mi się w głowie rozjaśni ;-P

Avatar użytkownika - kiznaiver667
kiznaiver667
Przeczytane:2020-07-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Spodziewałam się więcej Fausta, mniej mitologii, ale rozumiem, o co autorowi chodziło. Muszę przyznać, że nie mogłam się oderwać od czytania, historia mnie wyjątkowo wciągnęła, chociaż wszystko nie jest do końca ze sobą połączone.

Avatar użytkownika - Rawa15
Rawa15
Przeczytane:2019-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 2019, Biblioteka LO, Lektury O.o,

Trudna i dla mnie ciężka lektóra, którą raczej nie będę dobrze wspominać. Jednak główne postacie (Faust, Mefistofeles) zostały wykreowane po mistrzowsku, co daje ogromnego plusa.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Lektury do matury, 2019, Literatura piękna,
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc