Felek i Tola i porywacze

Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy.

Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście – kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów – planują kradzież. A z braku innego łupu porywają Jo! Liczą na okup i wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot. Tymczasem Felek, Tola i ich przyjaciele wyruszają na poszukiwanie Jo. Tylko czy on na pewno chce zostać uratowany?

„Felek i Tola i porywacze” to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: „Felek i Tola”, „Do zobaczenia, Felku i Tolu”, „Felek i Tola na wyspie”.

Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Informacje dodatkowe o Felek i Tola i porywacze:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2016-02-03
ISBN: 978-83-63696-71-9

Kup książkę Felek i Tola i porywacze

Felek i Tola i porywacze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Bardzo wciągająca historia porwania małego Jo przez dwóch zbirów: Kundla i Kuzyna. Ta historia bardzo wciągnęła mojego synka, cały czas upominał się o jeszcze jeden rozdział :)