Felek i Tola na wyspie

Czy w muszli mieszka odrobina morza?
Czy rozgwiazda to gwiazda, która spadła z nieba?
Czy czarne pudełko pomoże na tęsknotę?

Ciepła i zabawna trzecia część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa Felka i zajączki Toli.

Przeczekać mroźną zimę na gorącej wyspie – to jest pomysł! Lis Felek i zajączka Tola pakują walizki i wyjeżdżają na południe. To strasznie daleko, ale za to plaża nigdy się tu nie kończy, za muszle można kupić wszystko, a nocą widać milion gwiazd. Tola rozkoszuje się nicnierobieniem, a Felek z zapałem kopie w piasku. Aż Tolę dopada tęsknota za domem. Czy Felek znajdzie na to jakiś sposób?

„Felek i Tola na wyspie” to kolejna część przygód pary przyjaciół, znanej z tomów „Felek i Tola” oraz „Do zobaczeniu, Felku i Tolu”. Ujmuje prostotą i dowcipem, a jednocześnie wzrusza, bo opowiadając o z pozoru błahych zdarzeniach, dotyka najgłębszych uczuć.

Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Informacje dodatkowe o Felek i Tola na wyspie:

Przeczytane:2015-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Felek i Tola i śnieg
Sylvia Vanden Heede0
Okładka ksiązki - Felek i Tola i śnieg

Spadł pierwszy śnieg - czas ulepić bałwana! Szósty tom przygód Felka i Toli w wersji dla najmłodszych: duży format, kartonowe strony i całkiem nowe przygody...

Felek i Tola
Sylvia Vanden Heede0
Okładka ksiązki - Felek i Tola

W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zając Tola. Felek to łakomczuch i grubasek. Ale jak tu powstrzymać się...