Feluś i Gucio idą do przedszkola

Tom 1 cyklu Feluś i Gucio

Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia - razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą?

Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów.

Katarzyna Kozłowska - absolwentka Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą.

Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.

Informacje dodatkowe o Feluś i Gucio idą do przedszkola:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018-02-15

Kup książkę Feluś i Gucio idą do przedszkola

Feluś i Gucio idą do przedszkola - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2023-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Dzięki tej książce moja córka polubiła przedszkole. Głównym bohaterem jest Feluś, który razem z ulubionym misiem Guciem idzie do przedszkola. Towarzyszymy mu przez cały dzień. Rano w szatni, gdy musi rozstać się z mamą, podczas śniadania, zabaw z dziećmi, mycia zębów i spacerów. Dzieci dowiadują się, jak Feluś radzi sobie w różnych sytuacjach, dzięki czemu mogą oswoić lęk przed pójściem do przedszkola.

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" to książka, która pozwala oswoić się z nowymi doświadczeniami, które bywają trudne zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów. Rozstanie w rodzicami bywa naprawdę ciężkie, ale wiele zależy od nas - dorosłych i od tego, jak się sami przygotujemy do nowej sytuacji oraz od tego, ile się dowiemy o przedszkolu, do którego zapisaliśmy nasze pociechy i jakie panują tam zwyczaje. Nowe otoczenie, koledzy, koleżanki oraz pani nie będą tacy straszni, jeśli maluch będzie wiedział, czego może się spodziewać.

Zachęcam do zapoznania się z tą wartościową i potrzebna pozycją, z pięknymi ilustracjami oraz sympatycznymi bohaterami. Warto wspólnie poczytać, a przy okazji porozmawiać o tym, co nas czeka, o naszych oczekiwaniach, ale także obawach.

Feluś i Gucio poznają emocje
Katarzyna Kozłowska0
Okładka ksiązki - Feluś i Gucio poznają emocje

Feluś jest przedszkolakiem i każdego dnia doświadcza różnych emocji. Wizyta u lekarza okaże się próbą odwagi. Przygotowanie śniadania dla rodziców będzie...

Feluś i Gucio się nie nudzą
Katarzyna Kozłowska0
Okładka ksiązki - Feluś i Gucio się nie nudzą

Feluś jest bardzo zajęty! Jak każdy przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, lubi fantazjować, szukać, sprawdzać i eksperymentować. Sam potrafi wymyślać sobie...