Feluś i Gucio się nie nudzą

Feluś jest bardzo zajęty! Jak każdy przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, lubi fantazjować, szukać, sprawdzać i eksperymentować. Sam potrafi wymyślać sobie wspaniałe zabawy i wcale nie potrzebuje nowych zabawek - wystarczą przyjaciele, patyk lub kamyk! Feluś nigdy się nie nudzi, bo co dnia odkrywa otaczający go świat.

Katarzyna Kozłowska - absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek z serii ,,Feluś i Gucio". Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą.

Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Feluś i Gucio się nie nudzą:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-08-23

Kup książkę Feluś i Gucio się nie nudzą

Feluś i Gucio się nie nudzą - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Feluś i Gucio nie nudzą się" autorstwa Katarzyny Kozłowskiej z uroczymi ilustracjami Marianny Schoett to książka, która pokazuje, że nuda wcale nie jest zła. Okazuje się, że może być początkiem naprawdę ekscytującej przygody.

Część z was pewnie miała już okazję poznać sympatycznego przedszkolaka Felusia i jego ulubioną maskotkę Gucia, którzy razem odkrywają fascynujący świat wokół siebie. To historia o przyjaźni, kreatywności i przygodach, które mogą czekać tuż za rogiem.

Książka skupia się na tematach ważnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazuje, że czasami warto dać maluchom czas na nudę. Wtedy wybucha ich niepohamowana wyobraźnia, rodzą się inspirujące aktywności, a podróżowanie dookoła świata staje się fascynującą przygodą, nawet bez wychodzenia z domu.

Dzieci są naturalnie ciekawskie, otwarte na świat i bardzo pomysłowe. Zwykła zabawa patykiem czy leżenie na trawie i obserwowanie chmur może stać się źródłem radości i nauki. To okazja do uważności, dostrzegania piękna codziennych chwil i obcowania z przyrodą.

Nuda jest potrzebna. To ona pobudza kreatywność i wyobraźnię dzieci. Podczas zwyczajnego dnia, Feluś i Gucio dzielą się pomysłami na nudę, które inspirują do eksplorowania świata i nowych przygód. To opowieść o tym, jak codzienność może stać się fantastyczną przygodą.

Piękne ilustracje, duża twardostronicowa książka i niewielka ilość tekstu sprawiają, że jest to idealna lektura dla najmłodszych czytelników.

Jeśli szukacie książki, która zachęci wasze dzieci do eksploracji, kreatywności i czerpania radości z nudy, "Feluś i Gucio nie nudzą się" to trafny wybór!

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Feluś i Gucio przychodzą do nas z kolejną książką! Tym razem stawiają czoła nudzie.   Zwracają uwagę na przeróżne możliwości zabawy - towarzystwie i samemu, zabawkami i zupełnie zwykłymi przedmiotami jak patyk. A przede wszystkim pokazują jak dużo oferuje otoczenie, jak przeobrazić zwykłe domowe czynności w super zabawę i jak wielką siłę ma wyobraźnia.    Wystarczy tylko aby rodzice się nie wtrącali i pozwolili dzieciom odkrywać świat po swojemu. A czasem po prostu pozostawili na chwilę w spokoju bo z tego może rozwinąć się coś wielkiego. Ja przyznaję, że to nie wtrącanie się do zabawy moich dzieci jest tym, co w macierzyństwie lubię najbardziej ;)   Feluś to bardzo mądry chłopczyk, który wraz ze swoim misiem Guciem odkrywa świat. Bardzo lubimy tę dwójkę, czytaliśmy kiedyś dwa inne tytuły z tej serii a cześć o przedszkolu towarzyszyła nam podczas zeszłorocznej adaptacji.   Najnowsza część jest utrzymana w tym samym stylu co poprzednie. Bardzo barwna, z twardymi stronami. Tu również każde nowe zagadnienie (czyli w tym wypadku pomysł na nudę) przedstawiony jest na osobnej rozkładówce i zawiera także pytanie do Gucia, które może być pomocne podczas rozmów z dzieckiem.    Z tymi bohaterami maluchy nie będą się nudzić!

Feluś i Gucio idą do przedszkola
Katarzyna Kozłowska0
Okładka ksiązki - Feluś i Gucio idą do przedszkola

Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują...

Akiko i Helenka. Rewizyta. Czytam sobie. Poziom 2
Katarzyna Kozłowska0
Okładka ksiązki - Akiko i Helenka. Rewizyta. Czytam sobie. Poziom 2

Hela i Akiko to świeżo upieczone przyjaciółki. Po wizycie Japonki u Polki przychodzi czas na odwiedziny w drugą stronę. Helenka długo wybiera prezent dla...