Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach języka

Skąd pochodzą słowa?

Jak zmieniają się ich znaczenia?

Jaka przeszłość kryje się w imionach?

Kto nadał nazwy miastom, górom i rzekom?

Czy słowa mają magiczną moc?

Słowa figlują. To fakt. I o tym właśnie jest ta książka. O tym, jak potrafią się zmieniać, jakie budzą skojarzenia, jakie fikają koziołki, jak potrafią nas nabrać, jak wędrują i przeskakują z języka do języka. A że językiem posługujemy się wszyscy, warto podejrzeć harce słów, żeby je zrozumieć. Dlaczego? Ponieważ ich natura w pewnym sensie odzwierciedla naturę ludzi. Jest odbiciem naszych przyzwyczajeń i potrzeb. I właśnie dlatego Figlarne słówka to książka, wbrew tytułowi, nie tylko o słowach. To także książka o ludziach - i o tym, co lubią robić ze słowami i w ogóle z językiem.

Dla kogo są Figlarne słówka? Dla młodszych i starszych czytelników, którzy chcą wyruszyć na wędrówkę w poszukiwaniu językowych przygód. Dla każdego, kto jest ciekaw języka! Książkę można czytać wspólnie - na przykład dzieci z rodzicami czy starszym rodzeństwem.

Informacje dodatkowe o Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach języka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2021-02-01
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach języka

Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach języka - opinie o książce

365 ćwiczeń z gramatyki. Język polski
Agata Hącia0
Okładka ksiązki - 365 ćwiczeń z gramatyki. Język polski

365 ćwiczeń z gramatyki stanowi kolejny dowód na to, że nauka gramatyki języka polskiego wcale nie musi być trudna, a tym bardziej nudna! Jedyny pewny...

Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych
Agata Hącia0
Okładka ksiązki - Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych

Opis: Ile masz uszu? Jeśli jeden chłopiec jest lekki, to dwaj chłopcy są jacy? Czy naprawdę zdarzyło się kiedyś, że komuś słoń nadepnął na ucho?...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;