Filozofia i wszechświat. Wybór pism

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-242-0542-X
Liczba stron: 544

Ocena: 0 (0 głosów)

"Filozofia i Wszechświat" to pierwsze wydanie zebranych pism filozoficznych ks. Michała Hellera, znanego kosmologa, filozofa i teologa. Artykuły zamieszczone w książce zostały tak ułożone, aby dać spójny i całościowy obraz filozoficznych poglądów Autora.
Czytelnicy, wraz z Autorem, zagłębiają się w poszukiwanie odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: czym jest nowa filozofia przyrody?; co łączy fizykę i metafizykę?; co to są prawa przyrody?; jaka jest natura czasu i przestrzeni?; co znaczy, że świat jest matematyczny?; dlaczego istnieje raczej coś niż nic?; dlaczego wiedza o świecie jest ważna dla filozofii człowieka?
Jako kosmolog, twórczy badacz globalnej struktury wszechświata, Michał Heller podejmuje również kwestie nieskończoności w kosmologii oraz początkowej osobliwości, które konfrontuje z ideą stworzenia Wszechświata przez Boga. Pyta, jakiego rodzaju układem dynamicznym winien być Wszechświat, by mógł się w nim związać dynamiczny proces biologicznej ewolucji.

Kup książkę Filozofia i wszechświat. Wybór pism

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Filozofia i wszechświat. Wybór pism

Inne książki autora
Czy fizyka jest nauką humanistyczną?
Michał Heller0
Okładka ksiązki - Czy fizyka jest nauką humanistyczną?

Wśród fizyków krąży powiedzenie, że wszystkie nauki dzielą się na fizykę i zbieranie znaczków. Czy jest to przejaw ich megalomanii...

Nowa fizyka i nowa teologia
Michał Heller0
Okładka ksiązki - Nowa fizyka i nowa teologia

W jaki sposób los człowieka jest złączony z losem Wszechświata? Jaki jest bilans kilku wieków współistnienia chrześcijaństwa i nauk...

Zobacz wszystkie książki tego autora