Filozofia i wszechświat. Wybór pism

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-242-0542-X
Liczba stron: 544

Ocena: 0 (0 głosów)

"Filozofia i Wszechświat" to pierwsze wydanie zebranych pism filozoficznych ks. Michała Hellera, znanego kosmologa, filozofa i teologa. Artykuły zamieszczone w książce zostały tak ułożone, aby dać spójny i całościowy obraz filozoficznych poglądów Autora.
Czytelnicy, wraz z Autorem, zagłębiają się w poszukiwanie odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: czym jest nowa filozofia przyrody?; co łączy fizykę i metafizykę?; co to są prawa przyrody?; jaka jest natura czasu i przestrzeni?; co znaczy, że świat jest matematyczny?; dlaczego istnieje raczej coś niż nic?; dlaczego wiedza o świecie jest ważna dla filozofii człowieka?
Jako kosmolog, twórczy badacz globalnej struktury wszechświata, Michał Heller podejmuje również kwestie nieskończoności w kosmologii oraz początkowej osobliwości, które konfrontuje z ideą stworzenia Wszechświata przez Boga. Pyta, jakiego rodzaju układem dynamicznym winien być Wszechświat, by mógł się w nim związać dynamiczny proces biologicznej ewolucji.

Kup książkę Filozofia i wszechświat. Wybór pism

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Filozofia i wszechświat. Wybór pism

Inne książki autora
Podróże z filozofią w tle
Michał Heller0
Okładka ksiązki - Podróże z filozofią w tle

Książka jest wyborem zapisków z dziennika Michała Hellera, prowadzonego podczas licznych podróży po świecie. Ukazuje nieco inne oblicze autora, nie tylko...

Ostateczne wyjaśnienia wszechświata
Michał Heller0
Okładka ksiązki - Ostateczne wyjaśnienia wszechświata

Drzemie w nas potężny, nie do końca zrozumiały, instynkt rozumienia. Chcielibyśmy wszystko do końca pojąć, wyjaśnić, udowodnić. Żeby nie było nic, co by...

Zobacz wszystkie książki tego autora