Fizjoterapia w geriatrii. Podstawy i nowe trendy

Pomyślna starość to aktywna starość- taka, która ma jak najmniej ograniczeń związanych z występującymi chorobami i pozwala na jak największą samodzielność. Aby pomyślna starość dotyczyła możliwie wszystkich, profesjonaliści pracujący z osobami starszymi muszą być do tej pracy dobrze przygotowani.

"Fizjoterapia w geriatrii. Podstawy i nowe trendy" wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnej medycyny. Zespół ekspertów geriatrii i fizjoterapii - naukowców i praktyków na co dzień pracujących z osobami starszymi - przedstawił w niej zagadnienia związane z aktywizacja i rehabilitacją osób starszych na podstawie najnowszych rekomendacji światowych i polskich towarzystw naukowych, dotyczących zaleceń postępowania terapeutycznego dla osób starszych.

W podręczniku omówiono:

- typowe cechy starszych chorych mające znaczenie dla optymalizacji ich leczenia i rehabilitacji,

- cechy procesu starzenia, pokazując jednocześnie konsekwencje upływu czasu dla organizmu,

- narzędzia całościowej oceny geriatrycznej służące do analizy stanu funkcjonalnego starszych chorych,

- zespoły geriatryczne (m.in. upadki, nietrzymanie moczu, otępienie, zespół słabości) w powiązaniu ze specyfiką procesu rehabilitacji w zależności od obciążeń wynikających ze schorzeń kardiologicznych, pulmunologicznych, neurologicznych czy w zakresie układu ruchu,

- nowe trendy w fizjoterapii, takie jak teleopieka oraz telerehabilitacja wykorzystująca wirtualną rzeczywistość w procesie leczenia,

- problem niedożywienia i sarkopenii, uwzględniając najnowsze międzynarodowe standardy ich diagnozowania,

- farmakoterapię geriatryczną pod kątem jej przydatności w codziennej pracy fizjoterapeuty.

Książka powstała przede wszystkim z myślą o studentach wyższych uczelni kształcących fizjoterapeutów, tak aby w przyszłości stali się fachowcami potrzebnymi zarówno seniorom będącym w dobrej kondycji psychofizycznej, jak i tym z przewlekłymi schorzeniami. Będzie również pomocna dla lekarzy, pielęgniarek, terapeutów zajęciowych oraz opiekunów osób starszych.

Informacje dodatkowe o Fizjoterapia w geriatrii. Podstawy i nowe trendy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-200-5570-2

Kup książkę Fizjoterapia w geriatrii. Podstawy i nowe trendy

Fizjoterapia w geriatrii. Podstawy i nowe trendy - opinie o książce

Fizjoterapia w geriatrii
Katarzyna Wieczorowska-Tobis0
Okładka ksiązki - Fizjoterapia w geriatrii

Nowe II wydanie kompendium wiedzy z zakresu fizjoterapii geriatrycznej. Autorzy - wykładowcy i zarazem praktycy zawarli w publikacji wiedzę, m.in. na...