Fizjoterapia w pediatrii. Atlas ćwiczeń

Książka jest uzupełnieniem wcześniej wydanego podręcznika pt. "Fizjoterapia w geriatrii" autorstwa zespołu pod kierunkiem prof. Katarzyny Wieczorowskiej-Tobis. W obecnej publikacji przedstawiono ćwiczenia, które można zastosować jako profilaktykę i terapię przy występowaniu konkretnych problemów związanych ze sprawnością funkcjonalną seniorów. Przejrzysty układ i bogaty materiał lustracyjny obrazujący omawiane ćwiczenia pozwalają na szybkie zapoznanie się z danym problemem oraz dostosowanie postępowania fizjoterapeutycznego do każdego pacjenta indywidualnie.

Zaprezentowano zestawy ćwiczeń ogólnousprawniających dla osób zdrowych oraz borykających się z chorobami i problemami charakterystycznymi dla wieku podeszłego, takimi jak:

- sarkopenia,

- osteoporoza,

- unieruchomienie,

- wysiłkowe nietrzymanie moczu,

- zaburzenia równowagi, chodu i koordynacji ruchowej,

- upadki,

- zmniejszona sprawność kończyny górnej.

Publikacja stanowi praktyczne źródło wiedzy zarówno dla studentów kierunku fizjoterapia, jak i fizjoterapeutów, szczególnie zajmujących się usprawnianiem osób starszych.

Będzie również pomocna w codziennej praktyce lekarzy specjalizujących się w rehabilitacji medycznej, terapeutów zajęciowych i opiekunów osób starszych.

Informacje dodatkowe o Fizjoterapia w pediatrii. Atlas ćwiczeń:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-200-4437-9
Język oryginału: Polska

Kup książkę Fizjoterapia w pediatrii. Atlas ćwiczeń

Fizjoterapia w pediatrii. Atlas ćwiczeń - opinie o książce

Uzupełnienie książki "Fizjoterapia w geriatrii" o zestaw ćwiczeń w wybranych problemach geriatrycznych. Mogę ją polecić jedynie dla początkujących fizjoterapeutów, którzy nie mają wystarczającego doświadczenia, aby opracować własny zestaw ćwiczeń.

Fizjoterapia w geriatrii
Katarzyna Wieczorowska-Tobis0
Okładka ksiązki - Fizjoterapia w geriatrii

Nowe II wydanie kompendium wiedzy z zakresu fizjoterapii geriatrycznej. Autorzy - wykładowcy i zarazem praktycy zawarli w publikacji wiedzę, m.in. na...