Forsyte'owie

"Forsyte'owie" to kontynuacja historii rodzinnej przedstawionej przez Johna Galsworthy'ego w dwóch słynnych cyklach powieściowych: "Saga rodu Forsyte'ów" i "Nowoczesna komedia", oraz w nowelach zawartych w tomie "Na giełdzie Forsyte'ów". Powieść współczesnej autorki angielskiej, Suleiki Dawson, cechuje niezwykłe wyczucie stylu i atmosfery sagi Galsworthy'ego. Na kartach książki spotykamy niemal wszystkich bohaterów, których znamy z powieści i opartego na niej serialu telewizyjnego, a także przedstawicieli następnej generacji rodu. Niestety, przekleństwo nie odwzajemnionego pożądania i nieszczęśliwej miłości, zrodzone z pozbawionego uczucia związku Ireny i Soamesa Forsyte'a, ciąży także nad losem ich potomków... Wydarzenia polityczne i życie wyższych warstw społeczeństwa angielskiego, począwszy od ostatniego roku przed wybuchem drugiej wojny światowej aż do początku lat pięćdziesiątych, ukazane w całym bogactwie szczegółów i subtelnych odcieni, stanowią tło pasjonującej powieści.

Informacje dodatkowe o Forsyte'owie:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 1996 (data przybliżona)
ISBN: 83-7129-270-8

Kup książkę Forsyte'owie

Forsyte'owie - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2023-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023, 26 książek 2023,

Mój złoty gral! Kiedy przez przypadek trafiłam na tą książkę poczułam wielką radość! Teraz jestem kontent! Przeczytałam Sagę Rodu Forsyte'ów w całośći! Wielki ukłon, szacunek i podziękowania dla p. Suleiki Dawson za podjęcie się stworzenia tego dzieła, spełniła tym moje wielkie nieśmiałe marzenie o poznaniu dalszych losów Forsyte'ów! Jednak jest w nim duża schematyczność(,, samograj''?), która nie wydobywa w pełni zdolności i talentu autorki. Z całym szacunkiem i uznaniem dla p. Suleiki Dawson styl Johna Galsworthy'ego jest nie do podrobienia. Na nowo spotkani niemal wszyscy bohaterowie oraz wpleceni nowi! Miło wrócić do lubianych bohaterów i odkryć czyjąś wizję ich dalszych losów, jednak... O nieee! Anna i Kit idą śladem Klary. W przypadku Klary jej perypetie miały szczęśliwy koniec, u Anny - poniosła ofiarę galimatiasu rodzinnego - jak to mawiała ciotka Winifreda. Niewiarygodne jak rodzinne błęy, sekrety i zacofane sądownictwo zniszczyły Annie życie! Kat od razu, od jej dzieciństwa zyskała moją sympatię jako nieodrodna córka Fleur i Forsytka, Forsyte'ówna, myślałam, że wkroczy w dorosłe życie z przebojem i tym przykuła moją uwagę! Można powiedzieć, żę dysponuje narzędziami, aby być szczęśliwa, ale czy znajdzie szczęście? Nadal po lekturze 588 str. mam niedosyt... Cała serię 11 tomów darzę wielkim i  nieodpartym sentymentem.