Fotoplastikon

Tom 3 cyklu Seria z Alicja

Po burzliwym rozwodzie rodziców Ola wraz z matką opuszcza małe miasteczko, by rozpocząć nowe życie w Krakowie. W liceum dziewczyna poznaje grupę rówieśników, których świat w niczym nie przypomina prowincjonalnej egzystencji, jaką dotąd znała. Jest podobny do galerii pełnej kolorowych fotek.
Nie wszystko jednak w życiu dzieciaków jest takie, jak na zdjęciach. Za uśmiechami skrywają smutek, a fałszywą pewnością siebie próbują zatuszować kompleksy. Szybko przekonują się też, że narkotyki i alkohol pozwalają zapomnieć o problemach tylko na chwilę. Potem pojawiają się konsekwencje i jest jeszcze gorzej. Ta zabawa w dorosłość musi skończyć się źle.
Komisarz Romska bada sprawę samobójstwa piętnastolatki. Nic nie wskazuje na udział osób trzecich w tragedii, ale nie dla wszystkich jest to oczywiste. Prokurator Michał Stróż uważa, że nie wystarczy tylko ustalić okoliczności śmierci, ale przede wszystkim chce poznać jej przyczyny. Śledztwo utrudnia panująca wśród nastolatków zmowa milczenia.

Informacje dodatkowe o Fotoplastikon:

Wydawnictwo: Piąte Marzenie
Data wydania: 2023-11-28
Tytuł oryginału: Fotoplastikon

Kup książkę Fotoplastikon

Fotoplastikon - opinie o książce

Pierwsze spotkanie z twórczością Mariusz Kaniosa. Zapowiadał się kolejny, raczej standardowy kryminał. Tym bardziej, że nie ma tutaj wybitnie oryginalnej historii. Tymczasem jest to naprawdę dobrze napisana, wciągająca książka. Na pewno sięgnę po kolejne tytuły tego autora.

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 4, Przeczytałem, 2024,
Uczynkiem i Zaniedbaniem
Mariusz Kanios0
Okładka ksiązki - Uczynkiem i Zaniedbaniem

Z domu dziecka pod Sandomierzem znika siedmioletni Szymek. Policja przeczesuje okolicę, a w tym samym czasie u księdza Piotra spowiada się mężczyzna. Wyznaje...

Karty zła
Mariusz Kanios0
Okładka ksiązki - Karty zła

W domku letniskowym na odludziu znaleziono zwłoki bestialsko zamordowanej kobiety. Zabójca pozostawił wiele śladów na miejscu zbrodni, więc sprawa wydaje...