Franciszek. Biografia papieża

Kim jest nowy papież Franciszek, wybrany w czasie jednego z najkrótszych konklawe, już w piątym głosowaniu? Najbardziej uznany na świecie watykanista rysuje osobowość kardynała Jorge Mario Bergoglio poprzez słowa, myśli, świadectwa i osobiste wspomnienia samego papieża, sięgające aż do ostatnich godzin poprzedzających zapowiedź habemus papam. Ten Boży człowiek, syn emigrantów, łagodny i prostolinijny, odrzucił drogę przemocy i uczynił z ewangelicznego radykalizmu fundamenty swojej duszpasterskiej aktywności w Argentynie, kraju od zawsze doświadczanym przez problemy społeczne i ekonomiczne.

Ta kompletna biografia ukazuje klucz do zrozumienia osoby w pewnym sensie rewolucyjnej, wskazanej ku zaskoczeniu wszystkich przez grono kardynałów, którzy nie poddali się żadnej politycznej i dyplomatycznej kalkulacji, wybierając pasterza uosabiającego ideę odnowy i czystości stale obecną w Kościele powszechnym.

Andrea Tornielli – watykanista, dziennikarz dziennika „La Stampa” i portalu „Vatican Insider”, współpracuje z licznymi pismami włoskimi i międzynarodowymi. Wśród wielu znaczących publikacji warto wymienić zwłaszcza te wydane w Polsce: Santo subito. Tajemnice świętości Jana Pawła II, Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły,Atak na Ratzingera.

Odbiorcy:
- wszyscy, którzy chcą bliżej poznać nowego papieża
- osoby interesujące się współczesnym Kościołem.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

- to kompletna biografia papieża, pozwalająca lepiej zrozumieć wszystko, co ukształtowało nowego biskupa Rzymu
- doskonale ukazuje, jak rozwijała się w przyszłym papieżu troska o ubogich
- porusza również trudne tematy, zwłaszcza postawę kardynała Bergoglio w czasach dyktatury wojskowej w Argentynie.

Informacje dodatkowe o Franciszek. Biografia papieża:

Franciszek. Biografia papieża - opinie o książce

Santo Subito. Tajemnice świętości Jana Pawła II
Andrea Tornielli0
Okładka ksiązki - Santo Subito. Tajemnice świętości Jana Pawła II

Głośna książka znanego watykanisty odkrywa nieznane dotąd fakty z biografii, a także sekrety mistycznych wydarzeń w życiu polskiego papieża. Nadprzyrodzone...

Zmartwychwstanie
Andrea Tornielli0
Okładka ksiązki - Zmartwychwstanie

Co w wydarzeniach Zmartwychwstania Chrystusa jest prawdą? Czy mamy tu do czynienia z legendą, czy z faktem historycznym? Jakie dowody lub poszlaki potwierdzają...