Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2019-01-16
Kategoria: Języki obce

CZYTASZ WCIĄGAJĄCE OPOWIADANIA W ORYGINALE

I UCZYSZ SIĘ NIEMIECKIEGO

Franz Kafka to jeden z najwybitniejszych i najbardziej zagadkowych pisarzy XX wieku. Stworzył charakterystyczny dla siebie, umykający prostym klasyfikacjom styl pisania z tzw. ,,sytuacją kafkowską". Wymyślone przez niego postaci musiały mierzyć się z groteskowymi i niezrozumiałymi zdarzeniami. Tak jest też w wydanych w latach 1912-1915 opowiadaniach ,,Wyrok", ,,Przemiana" i ,,Kolonia karna". Zagubieni bohaterowie są bezsilni wobec mechanizmów władzy, systemu czy rozpadających się więzi międzyludzkich. Opowiadania, jak całą twórczośc Kafki, można interpretowac na różne sposoby, za każdym razem odnajdując w nich nowe wątki i znaczenia.

Niemiecki. Die Verwandlung und andere Erzählungen to niekonwencjonalny sposób nauki języka, który łączy lekturę wciągającej historii z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowiadań w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek niemiecko-polski.

Czytaj adaptację i...

• wciągnij się w pełne absurdu, sprzeczności i czarnego humoru opowiadania,

• sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach,

• poznaj niemieckie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2),

• ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem,

• rozwiązuj ponad 30 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.

ADAPTACJA KLASYKI LITERATURY ZE SŁOWNICZKIEM I ĆWICZENIAMI!

Tagi: Podręczniki kursy

Kup książkę Franz Kafka. Przemiana i inne opowiadania/Die Verwandlung und andere Erzählungen. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami

Opinie o książce - Franz Kafka. Przemiana i inne opowiadania/Die Verwandlung und andere Erzählungen. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami

Kolonia karna. Raport dla akademii
Franz Kafka0
Okładka ksiązki - Kolonia karna. Raport dla akademii

Jest to szczególny aparat – powiedział oficer do podróżnego-badacza i jak gdyby z pewnym zdumieniem spojrzał na dobrze mu przecież...

Proces
Franz Kafka0
Okładka ksiązki - Proces

Przekład: Jakub Ekier Posłowia: Jakub Ekier, Łukasz Musiał Józef K., oskarżony bez podania zarzutów, to nie żaden skromny urzędnik ani człowiek...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;