Freddie Mercury. Biografia

"Freddie Mercury. Biografia" to fascynująca opowieść o życiu jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów. Zyskała uznanie fanów rocka na całym świecie. Znajdziemy tu wielostronny portret charyzmatycznego i ekstrawaganckiego lidera Queen. Prześledzimy jego oszałamiającą karierę w show-biznesie. Przeczytamy również o ciemnej stronie artysty - burzliwym życiu prywatnym i słabości do narkotyków, zwłaszcza kokainy. W biografii przytoczone zostały wypowiedzi dwóch bardzo bliskich biseksualnemu muzykowi kobiet. Freddiego wspomina jego wielka miłość Mary Austin oraz aktorka Barbara Valentin, która na potrzeby tej książki po raz pierwszy opowiedziała publicznie o swoim związku z Mercurym. Poznamy również inne, niepublikowane wcześniej materiały - relacje osób, które doskonale znały wokalistę Queen, m.in. Cliffa Richarda, Bruce'a Dickinsona, Mike'a Morana i Fisha.

Informacje dodatkowe o Freddie Mercury. Biografia:

Avatar użytkownika - niepoczytalna
niepoczytalna
Przeczytane:2018-12-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

Dobra na dobry początek
W związku z premierą filmu "Bohemian Rhapsody" znów zrobiło się głośno wokół zespołu Queen, a zwłaszcza jego frontmana – Freddiego Mercury’ego. To niesamowite, że pokolenie ludzi, które przyszło na świat już po śmierci artysty zachwyciło się ponadczasową muzyką i niezwykłą charyzmą grupy, a wiele osób z pewnością zechce zgłębić jej historię i to własnie dla nich jest biografia autorstwa Laury Jackson.

Idealne wyważenie
W przeciwieństwie do poprzednich pozycji omawianych na blogu "Freddie Mercury". Biografia jest pozycją dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zespołem Queen, niewiele wiedzą na temat historii grupy oraz biografii jego członków. Oprócz podstawowych wiadomości na temat powstawania płyt, tras koncertowych oraz różnych zmagań z wytwórniami, otrzymujemy ogromną porcję wszelkiego rodzaju anegdot i wspomnień najbliższych współpracowników, przyjaciół, ludzi z branży. Dzięki takiemu zabiegowi lektura nie jest nużąca i przesycona suchymi faktami i naprawdę potrafi wciągnąć i zaangażować, a przede wszystkim zachęcić do sięgnięcia po pozycje bardziej “zaawansowane”.

Wielki artysta, trudny człowiek
Laurze Jackson udało się zachować bezemocjonalny stosunek do bohatera swojej biografii, dzięki czemu chyba nieco łatwiej niż Lesley-Ann Jones ("Freddie Mercury. Biografia legendy") oprócz pozytywnych stron osobowości Freddiego, potrafiła opisać również jego mroczną stronę – wybuchowość, agresję, zachowania autodestrukcyjne. Biografia zawiera pełną historię piosenkarza, od momentu narodzin Farokha Bulsary, zdobywania sławy – niemal rok po roku, skandalizujących imprez, niezliczonych romansów, aż po jego artystyczną spuściznę i jego pośmiertne wspomnienie. Obraz człowieka pełnego skrajności, uwielbianego przez tłumy a jednocześnie samotnego jest sugestywny i poruszający, choć jednocześnie widać, że autorce nie zależało na tym, by tanio grać na emocjach czytelników – za to ogromny plus.

Historia wrażliwego skandalisty
"Freddie Mercury. Biografia" jest dobrą bazą do poznania historii zespołu Queen i jej frontmana – Freddiego Mercury’ego. Psychofani (tacy jak ja) mogą czuć lekki niedosyt, bo na rynku są inne pozycje: pełniejsze, bardziej szczegółowe, pełne drobiazgowych opisów każdego utworu, płyty, trasy koncertowej… Są, ale te kompletnie nie nadają się dla kogoś, kto dopiero poznał twórczość zespołu lub Freddiego i nie pokochał jej bezgranicznie od pierwszego usłyszenia. Takie biografie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i nie dość, że zniechęcą do zgłębiania życiorysu czterech wybitnych muzyków z Mercurym na czele to, co gorsza, mogą zrazić do ich twórczości. Biografia Laury Jackson jest solidną podwaliną, dobrą pozycją na dobry początek.

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-09-28, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2018, Mam,

Smutne jest, że w tej biografii jest tak mało o muzyce. Odniosłem wrażenie, że tej książki nie napisała fanka zespołu. Że jest to produkcja taśmowa, kolejna biografia w dorobku autorki. Owszem mamy drogę Queen na szczyt, porażki, pierwsze sukcesy, ale nic ponadto, o czym nie można poczytać w Internecie, biografiach zespołu czy w muzycznej prasie.

Tomek i przyjaciele. Ilustrowana czytanka. Wielki mecz
Laura Jackson0
Okładka ksiązki - Tomek i przyjaciele. Ilustrowana czytanka. Wielki mecz

Cała wyspa Sodor jest dzisiaj w barwach niebieskich i czerwonych. To mieszkańcy szykują się na mecz piłkarski niebieskiej drużyny Sodor United i czerwonej...