Furia

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381391764
Liczba stron: 296

Ocena: 5 (3 głosów)

Gdy już dopadną cię demony przeszłości, czas podpalić świat…

Dla licealisty z prowincjonalnego miasteczka romans z charyzmatyczną nauczycielką może wydawać się spełnieniem marzeń. Jej intrygujące intymne tatuaże powinny podpowiedzieć mu, że nic nie wie o jej mrocznej przeszłości. Za młodzieńczą naiwność przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę.

Odnalezienie ciała Sebastiana uruchamia w Kościanie Dolnym spiralę ślepej agresji. Tylko tajemnicza polonistka zdaje sobie sprawę, że nie chodzi o lokalne mafijne porachunki. To wiadomość dla niej. Ucieczka przed okrutną zemstą królów warszawskiego podziemia właśnie dobiegła końca. Już nie ma wyboru, musi stanąć do samotnej walki na śmierć i życie. I podobnie jak dwadzieścia lat wcześniej, nie jest bez szans…

Furia to brawurowe połączenie mistrzowskiego portretu psychologicznego wyjątkowej kobiecej bohaterki, kryminalnej intrygi, pełnej zaskakujących zwrotów akcji oraz przejmującego obrazu patologii podupadłego miasteczka.

Tagi: thriller

Kup książkę Furia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Furia

Początek typowo męski, wulgarny. Gdyby nie polecenie koleżanki odłożyłabym i nie przeczytała. Całe szczęście to tylko poczatek ,później się uspokaja pod względem słownictwa a zaczyna się super historia. Autor trochę poszalał w stosunku do bohaterki- zrobił z niej niezłe Commando. Jednak swoje przeżyła no i to spowodowała, że stała się twardą sztuką.

Link do opinii
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2020-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niewiele czytałam kryminałów, w których główna bohaterką jest kobieta. Jedynie "Alex" Lemaitre'a (również doskonała) mogłabym porównać do Kaliny (Natalii) z "Furii"... Czytało się świetnie od pierwszego do ostatniego zdania, postacie są pełnokrwiste, akcja toczy się wartko.Czekam na kontynuację, która autor zapowiada w posłowiu i na pewno przeczytam coś, co napisał wcześniej. Świetne pióro!

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

W ekspresowym tempie i z uśmiechem przeleciałam przez tę książkę. Nie dało się jej czytać spokojnie.

 

To główna bohaterka robi tu robotę. A tytuł jest w pełni adekwatny do jej osobowości. Bez niej mógłby to być kolejny kryminał z ciekawą fabułą, a dzięki niej nabiera wyjątkowości.

 

Bo jak się okazuje nauczycielka polonistyki może wieść drugie, fascynujące życie, a uśpioną w niej furię uwalnia zamordowanie jej młodego kochanka. Dalej lawina zdarzeń pędzi jak szalona prowadząc do powiązań mafijnych, odkrywając przekręty w przejmowaniu nieruchomości i układy w miejscowej wierchuszce.

 

Mamy możliwość przyjrzeć się bohaterce teraz i kiedyś, stąd wiemy dlaczego i w jaki sposób stała się tajną bronią nie znającą strachu, ani litości.

 

U niej nie ma miejsca na rozpamiętywanie, zastanawianie się, czy wątpliwości. Ona po prostu działa i idzie do celu po trupach (dosłownie). A mężczyźni albo jedzą jej z ręki i robią co chce, albo padają przed nią, najczęściej z kulą między oczami.

 

Powiecie, że postać bohaterki jest przejaskrawiona, nierzeczywista? Pewnie, że tak. To superwoman, samica alfa, o której czyta się częściej z fascynacją i uśmiechem, czasem z przerażeniem.

 

Szukacie czegoś innego? Mocnego? Kipiącego przemocą, wulgaryzmami i seksem, ale napisanego w świetnym stylu i z humorem? Czytajcie "Furię".

Link do opinii