Galeria Snów DallerGuta

We śnie wszystko jest możliwe.

Jedzmy dobrze, śpijmy dobrze i miejmy słodkie sny!

Istnieje takie miasto, które najlepiej zwiedzać we śnie. Najpopularniejszym miejscem jest tam Galeria Snów DallerGuta, gromadząca i sprzedająca wszelkiego rodzaju sny.

W tym sklepie zawsze zbiera się tłum ludzi i zwierząt zainteresowanych drzemką. Każde piętro wyposażone jest w sny z różnych gatunków, od tych o dzieciństwie, zabawnych podróżach, spożywaniu pysznego jedzenia, aż po koszmary i tajemnicze sny.

Penny, lekkomyślna i ciekawska dziewczyna, właśnie rozpoczyna tam pracę w recepcji pod okiem doświadczonej pani Weather. Już pierwszego dnia ktoś kradnie butelkę z bardzo kosztowną zawartością...

Czy Penny uda się dociec, dlaczego ludzie śpią i śnią? Czy złodziej zostanie ukarany za swoją zuchwałość?

Informacje dodatkowe o Galeria Snów DallerGuta:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-03-27
Tytuł oryginału: :

Tagi: korea

Kup książkę Galeria Snów DallerGuta

Galeria Snów DallerGuta - opinie o książce

"Galeria Snów DallerGuta" to niezwykła podróż przez labirynt marzeń i tajemnic, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać do samego końca. To opowieść pełna magii, która przenosi czytelnika w świat, gdzie sen staje się towarem wymiennym, a życie toczy się w rytmie snów sprzedawanych jak najcenniejsze skarby. Autorka zgrabnie miesza w powieści elementy rzeczywiste z onirycznymi, tworząc świeży i oryginalny świat, który oczarowuje swoją magią i klimatem.

Opowieść skupia się na Penny, młodej dziewczynie, która marzy o pracy w Galerii Snów DallerGuta i na samym Daller Gucie, właścicielu galerii, który każdemu służy dobrym słowem i radą, będąc przy tym niezwykle uprzejmym i życzliwym. W miasteczku Penny sen jest nie tylko elementem codzienności, ale także źródłem bogactwa i inspiracji. Praca w Galerii Snów DallerGuta staje się marzeniem wielu, a dla Penny jest spełnieniem najskrytszych pragnień. Gdy jej marzenie się spełnia, Penny wkracza w fascynujący świat, gdzie sen można po prostu kupić, a sprzedawanie marzeń sennych to sztuka. Praca w galerii stawia przed nią wiele wyzwań zawodowych, ale też otwiera przed nią drzwi do niezwykłych odkryć. Penny wraz z czytelnikiem odkrywa, że sen może być bliższy rzeczywistości niż nam się wydaje i kryje w sobie wiele tajemnic.

Jednym z najbardziej fascynujących elementów powieści jest sam pomysł na Galerię Snów jako miejsce, gdzie sen staje się produktem handlowym. To nietuzinkowy koncept, który skłania do refleksji nad naturą snów i ich znaczeniem dla naszego życia. Książka skupia się nie tylko na samej fabule, ale również na bogatym świecie, który został stworzony wokół Galerii Snów. Prowadząc czytelnika przez labirynt barwnych postaci, nietuzinkowych historii i magicznego klimatu fabuła książki sprawia, że zanurza się on w świecie snów tak głęboko, jakby sam brał udział w przygodach Penny. Galeria Snów staje się miejscem, gdzie życie toczy się w rytmie marzeń, a każdy sen staje się możliwy do spełnienia. Powieść jest niesamowicie klimatyczna i przy tym relaksująca. To taki kojący, wyciszający i otulający comfort book, do którego chce się wracać w gorszych momentach w życiu.

"Galeria Snów DallerGuta" to nie tylko opowieść o marzeniach i poszukiwaniu szczęścia, ale także o sile wyobraźni i magii snów. To książka, która porusza, inspiruje i pozwala czytelnikowi na chwilę oderwać się od rzeczywistości, zanurzając się w świecie, gdzie wszystko jest możliwe – przynajmniej we śnie. To bardzo przyjemna powieść, do której będę wracać i którą serdecznie Wam polecam.

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2024-04-14,

“Rozwiązaniem jest uczynienie snów jeszcze przyjemniejszymi niż rzeczy, które nie pozwalają ludziom zasnąć”

A gdyby sny można było kupować jak książki?

A gdyby chodzić po ulicach miasta w szlafroku i skarpetkach?

Penny przygotowuje się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jej marzeniem jest praca w znanej na całe miasteczko, Galerii snów DallerGuta. Kiedy dostaje wymarzoną posadę, zatraca się w niej i oczekiwaniach ludzi, którzy pragną w snach zobaczyć konkretne historie, wydarzenia czy osoby. A sprzedawanie marzeń sennych wcale nie jest prostą sprawą, o czym Penny przekona się wielokrotnie.

„Galeria Snów DallerGuta” to niezwykle bajkowa opowieść o marzeniach, najgłębiej skrywanych pragnieniach i poczuciu spełnienia, które przychodzi jedynie we śnie. Nie jest to wbrew pozorom oniryczna historia, w której abstrakcji trudno się połapać.

Fabuła mimo swojej tematyki osadzona jest w realiach, powiedzmy, po trosze rzeczywistych. Sny nie pojawiają się znikąd, są produkowane i sprzedawane, co nakręca gospodarkę, a że jednocześnie mogą pozytywnie wpływać na samopoczucie kupujących, to niewątpliwie ich duży plus. W świecie stworzonym przez Lee Miye za sny się płaci. Na konto Galerii można przelać trochę Ekscytacji, Zachwytu, Ciekawości czy Pewności siebie – w zależności od zadowolenia śniącego. Następnie każda emocja jest przewalutowywana na pieniądze.

DallerGut to bez wątpienia moja ulubiona postać. Właściciel Galerii to mądry, nieco zakręcony, uprzejmy i opanowany biznesmen, który zawsze służy dobrą radą, uśmiechem i życzliwością, a do tego uwielbia zajadać się ciasteczkami.

Jaka to była przyjemna książka! Różniła się od dotychczasowych tytułów literatury azjatyckiej, jakie miałam okazję ostatnio czytać. Myślę, że to za sprawą przemycanej przyziemności i przeplecenia ją z abstrakcją i dziwacznością, tak charakterystycznymi dla tego gatunku. Jeśli mam znaleźć jeszcze inne porównanie, to była też najmniej moralizatorska i nastawiona na głębokie przemyślenia.

Ciekawa, konsekwentna opowieść, barwne, nietuzinkowe postaci i przede wszystkim pomysł na fabułę – oto asy tej baśniowej książki. Comfort book na sto procent. Ciepła, otulająca spokojem i bajkowym klimatem książka, która napełnia serce błogością i harmonią, a czytelniczo daje satysfakcję z dobrze spędzonego czasu w jej towarzystwie i dostarcza zapasu przydatnych refleksji.