Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki.

Autor entuzjastycznie przyjętej Biblioteki szaleńca (wyróżnionej nagrodami „Sunday Times Literature Book of the Year 2020”, „Radio 4 Book of the Week”, w Polsce Książka Roku 2020 „Magazynu Literackiego KSIŻKI”) powraca z nadzwyczajną nową kolekcją. Oto Galeria szaleńca – błyskotliwy rezultat szeroko zakrojonych poszukiwań najdziwniejszych obrazów, rzeźb, grafik i innych artystycznych osobliwości stworzonych przez człowieka (i nie tylko). Znajdziecie tu ponad sto wspaniałych dzieł wybranych dla ich niebanalnego piękna oraz fascynujących opowieści o kulisach ich powstawania.

Nieznane i zapomniane skarby sąsiadują w niej ze słynnymi arcydziełami z tajemniczą historią. Są tu wizje końca świata, krzyczące rzeźby, magiczne rękopisy, niemożliwa architektura, święci o psich głowach i pierwszy w dziejach portret kanibala. Sztuka kradziona, sztuka marginesu, sztuka duchów i sztuka zemsty, malowidła tworzone na dnie morza przeplatają się ze skandalami artystycznymi, fałszerstwami i mistyfikacjami, sztuką snów i koszmarów, a także zakodowanymi obrazami wciąż czekającymi na rozszyfrowanie. Odkryjcie intrygujące elżbietańskie portrety mężczyzn w płomieniach, sekret nagiej Mony Lizy, makabryczne składniki pewnych pigmentów i historię włoskiego mnicha, który lewitował tak często, że niektórzy uznają go za patrona pasażerów samolotów.

Autor, obficie czerpiąc z efektów niezwykle wnikliwych badań i szerokiego spektrum dzieł – od prehistorycznych rysunków naskalnych do obrazów wykonanych przez sztuczną inteligencję – stworzył nadzwyczajną książkę, która nie przestaje zaskakiwać czytelnika i może być uznana za bogato ilustrowany pean na cześć nieskończonej potęgi i kreatywności ludzkiej wyobraźni.

Galeria szaleńca prezentuje wybór najdziwaczniejszych i najniezwyklejszych dzieł sztuki, jakie powstawały od zarania dziejów po dziś dzień, z których każde opatrzone jest własną historią. Poznajcie sekrety:

- nagiej Mony Lizy,

- artysty malującego w morskich odmętach,

- aniołów muszkieterów z Nowego Świata,

- portretów mężczyzn w płomieniach,

- legionu wilkołaków z armii starożytnego Rzymu.

Informacje dodatkowe o Galeria szaleńca. Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2022-11-08
Kategoria: Albumy

Tagi: album

Kup książkę Galeria szaleńca. Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki

Galeria szaleńca. Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki - opinie o książce

Avatar użytkownika - mag-maggie
Przeczytane:2023-03-03, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane,
Złoty atlas
Edward Brooke-Hitching0
Okładka ksiązki - Złoty atlas

Największe wyprawy, odkrycia i poszukiwania na mapach. Wyśmienita rzecz. Rzetelnie przygotowana, napisana z ikrą i pięknie ilustrowana. Urzekająca!- ...

Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze
Edward Brooke-Hitching0
Okładka ksiązki - Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze

Książki śmiercionośne. Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę. Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat. Nowa niesamowita praca...