Gangsta Paradise. Katan

Tom 2 cyklu Gangsta Paradise

Słowa bolą tak, jak czyny innych ludzi. A najbardziej bolało mnie to, że nie mogłem powiedzieć jej, co naprawdę czuję. A czułem tak wiele... jednakże wszystko rozgrywało się tylko w mojej głowie.

Gangsta Paradise. Katan to drugi tom nowej serii o ciemnej stronie miasta.

Jędrzej Katański pracuje dla bossa Reno. Jest ochroniarzem jego dziewczyny, Marii, i syna Antoniego oraz współwłaścicielem modnego klubu Prozac.

Od momentu, kiedy poznał przyjaciółkę Marii - Alinę Lato, nie może uwolnić się od myśli o pięknej wygadanej blondynce, która pracuje w Prozacu. Sam ma problem z komunikacją. Wskutek tragicznych wydarzeń sprzed dwudziestu lat milczy i porozumiewa się tylko półsłówkami. Jednakże bezkompromisowa Alina nie zamierza odpuścić, gdyż zakochała się w milczącym blondynie o zielonych oczach. Zresztą Alina ma także inne powody, aby zbliżyć się do groźnego gangstera.

Drugi tom gangsterskiego romansu to historia Katana i Aliny, których próbował zniszczyć nie tylko okrutny los. To również piękna opowieść o sile miłości, odkupieniu, namiętności i nadziei na lepsze jutro.

Informacje dodatkowe o Gangsta Paradise. Katan:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2022-07-15

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Gangsta Paradise. Katan

Gangsta Paradise. Katan - opinie o książce

„Człowiek, który mówi, że niczego się nie boi, kłamie. Nosimy w sobie strach, bo to naturalny odruch, wszak jesteśmy zaprogramowani na przetrwanie”.

Agnieszka Lingas - Łoniewska ( Wydawnictwo: Jak Book), wciągnęła mnie w szaloną emocjonującą powieść o zemście, dramatycznych wydarzeniach które niosły swoje następstwa w przeszłości, brutalna, pełna mafijnej grozy i porachunków, ekstremalna, z dużą ilością uczuć które budzą się pod pozorem niewinnej dziewczyny.

Jędrzej Katański ; Katan ; pracuje jako ochroniarz bossa Reno ( cz.1), a także jest współwłaścicielem prestiżowego klubu Prozac. Od chwili kiedy poznał nie tylko przyjaciółkę żony Reno - Alinę, nie może wybić jej z głowy. Dziewczyna pracuje za barem, ale uwikłana jest w szantaż pewnego gliny który straszy ją ujawnieniem filmiku z nią w roli głównej. Ta musi odkryć karty chcąc chronić siebie i tajemnicę, wejść do brudnego świata mafijnych porachunków i ujawnić pewne sekrety. Niestety uczucie jakie rodzi się do mężczyzny stawia ją w kropce, być lojalna wobec Katana i przełożonego, czy chronić własne imię. Co zwycięży?

Brawurowa akcja która nie da chwili spokoju, momentami chciałam rzucić książką o ścianę, ale powstrzymywała mnie ciekawość, a wiadomo gdzie ta może zaprowadzić, bezkompromisowa, zawiła a jednocześnie ciekawa fabuła która ujawnia tajniki nieczystych interesów, prania brudnych pieniędzy, gdzie w tym wszystkim łączą się uczucia, zaskoczenie i wyższe wartości. Polecam każdej kobiecie, bo takie historie wprawiają naszą fantazje na najwyższe obroty, tajemnicza, zagadkowa, z nutą nostalgii, magiczna acz niebezpieczna, porwie was od pierwszej strony. Jest to opowieść o tym jak brutalny los próbował zniszczyć piękny romans, gdzie kłamstwa prowadziły do intryg, ale siła miłości była tarczą, a odkupienie bronią. Polecam

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2022-07-24,

💜Recenzja premierowa💜

Premiera 15.07.2022 r.

„ Gangsta Paradise. Katan” – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kolejny tom ciemnej strony miasta. Tym razem miałam szansę na poznanie cichego Katana z którym rozmowa idzie tak ciężko jak krew z nosa. Ale gdy zaistnieje chociażby jedna szansa na szczęście, to czy spróbuje, a może jego wewnętrzna blokada wygra i już zawsze będzie żył w swoich murach ?

Jędrzej pseudonim „Katan” to ochroniarz dziewczyny swojego bossa i jego synka. Swoją pracę traktuje bardzo poważanie i jest w stanie oddać życie. Swoją cichość i niechęć do mowy wynika z trudnego dzieciństwa, które jest straszne i bardzo bolesne. Może się wydawać, że przez to jest zimny, chowający się za maską pozbawioną emocji, ale przy tym jest tak piekielnie tajemniczy, że miałam ochotę tak jak Alina odkrywać kawałek po kawałku jego duszę.

Gdy się go lepiej pozna można zauważyć, że ma wiele uczuć w sobie i pragnie jedynie zaznania szczęści, chociaż uważa, że na nie, nie zasługuje. Potrafi być bardzo zaborczy, zazdrosny ale i kochany. Oczywiście zanim to się odkryje to trzeba więc duże nakłady cierpliwości. Ale gdy się tego uda, to naprawdę jest wartościowym facetem.

Alina, dziewczyna z dobrego domu w którym wymagało się aby była idealna. Ona tego nie chce więc żyje tak jak chce, ale przeszłość dopada ją w najmniej oczekiwanym momencie i żąda zemsty. Pracuje w klubie i zarabia sama na siebie. Jest dobrą i szaloną kobietą. Ma duże pokłady cierpliwości i za wszelką cenę pragnie zburzyć wszystkie mury Katana. Kosztuje ją wiele wyrzeczeń, płaczu ale i namiastek szczęścia. Pragnie Katana takim jakim jest. Z wszystkimi wadami, pragnieniami, trudną przeszłością. Chce stworzyć nową przyszłość, ale nie wie czy przeszłość jej na to pozwoli.

Alina to kobieta którą polubiłam od pierwszych stron. Ma w sobie pazur, wesołość i szaleństwo. Umie zadbać o tych których kocha. Katan pomimo swojej cichości również od razu zyskał moją sympatię. W sumie nawet w pierwszej części wiedziałam, że historia o nim będzie mocna i nieprzewidywalna.
Autorce udało się zachować obie tajemnice prawie do samego końca więc napięcie nie znika ani na sekundę. Na dodatek wątek kwitnącego romansu jest przeplatany z prawdziwą mafią. Może nie ma jej zbyt dużo, ale to nie ma wpływu na całą fabułę, ponieważ ich relacja jest na tyle ważna, że zajmowała całe moje myśli.
Do tego dochodzą profesjonalne i pełne romantyzmu, namiętności sceny, od których rumieniec na twarzy kwitnie i kwitnie z każdym słowem. To także bardzo mocno scala tych dwoje.
Książki Pani Agnieszki od zawsze były wspaniałe. A każda kolejna tylko mnie utwierdza, że nigdy mi się nie znudzą. Nie tuzinkowi bohaterowie czarują swoim specyficznym charaktery, akcja toczy się w bardzo pozytywnym tempie. Jeden mały minus, to ilość stron. Tak bardzo chciałam pobyć z nimi troszkę dłużej, Ale to nic. Jedna noc i było po książce.
Cichy Katan zabierze Was w świat gdzie rządzą czyny a nie słowa. A miłość może stać się ratunkiem lub przekleństwem.

10/10❤

Avatar użytkownika - Oktawia_czyta
Oktawia_czyta
Przeczytane:2023-08-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Tę książkę wypożyczyłam z biblioteki, gdy zobaczyłam słowo "afazja". Afazja to zaburzenie mowy, polegające na częściowej lub całkowitej utracie możliwości posługiwania się językiem i rozumienia go. Temat bardzo mi znany, mało kiedy spotyka się takie problemy w książkach. A połączenie gangsterów i afazji. Wybuchowa mieszanka, która wyszła rewelacyjnie!

Polubiłam głównych bohaterów, autorka świetnie wprowadziła również bohaterów z innych książek. Miło było ich tu zobaczyć ?

Zabieram się za kolejny tom. Polecam!

Z książkami Agnieszki Lingas Łoniewskiej jest zawsze tak samo. Czyta się je w ciągu paru godzin i pochłaniają czytelnika na całego.

To druga część historii 3 mężczyzn którzy mimo tego że są bardzo przystojni to nie szukają sobie kobiet na stałe. A Katan to już w szczególności. Wygląda jak przystojny potwór. Mordercze spojrzenie i ciągle milczenie zraża do niego ludzi. Wszyscy się go boją prócz Aliny. Kobieta od pierwszego wejrzenia się w nim zakochuje ale nie potrafi do niego dotrzeć. Nie umie przebić się przez mur który go otacza. Wzniósł go 20 lat tamy poprzez traumatyczne przeżycie. To przez to nie odczuwa teraz uczuć i woli się nie odzywać. Kobieta zrobi wszystko by poznać jego problem i trafić do jego serca.

Jednak życie nie zawsze jest takie proste i rzuca kłody pod nogi. Historia Katana i Aliny jest piękna. Przepełniona bólem ale po to aby później odnaleźli swoje szczęście. Kibicowałam im od samego początku.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wracamy do Wrocławia, by poznać miłosne przygody kolejnych postaci z serii "Gansta Paradise". Ci, którzy czytali poprzedni tom, doskonale wiedzieli, czego mogą się spodziewać i jak zwykle- Autorka nie zawodzi. Otrzymamy świetną opowieść o niełatwym uczuciu, nie do końca legalnych interesach i życiu we wrocławskim półświatku. Bo do tej lektury, jak do każdej spod pióra Pani Agnieszki, naprawdę warto zasiąść! Katan, a tak naprawdę Jędrzej, choć nie przywykł do używania swojego prawdziwego imienia, jest specyficznym człowiekiem. Nie bez powodu zyskał ksywkę robocop, bo dla postronnego obserwatora odrobinę go przypomina. Katan bowiem zazwyczaj nosi beznamiętną minę, a jakiekolwiek reakcje rzadko można ujrzeć na jego twarzy. Do tego praktycznie się nie odzywa, jedynie wybrani mogą liczyć na rozmowę z nim, a i tak jest dość oszczędny w słowach. Natomiast czyny świadczą więcej niż tysiąc niewypowiedzianych przez niego słów, stąd przyjaciele doskonale wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć, a wrogowie mają świadomość, że to człowiek, którego należy się obawiać. Lecz jakie tajemnice skrywa ten mężczyzna? Alina pracuje w Prozacu zarówno za barem jak i przedstawiając spragnionej publiczności swój ulubiony taniec- pole dance. Przyjaźni się z Marią, ukochaną Reno, i całkiem nieźle odnajduje się w świecie, którego powoli staje się częścią. Choć pochodzi z wysoko postawionej rodziny to nie może zbytnio na nich liczyć z uwagi na fakt, że nie spełnia postawionych jej oczekiwań. Stara się jak może utrzymać i żyć na własnych zasadach, co obecnie wychodzi jej całkiem nieźle, jednak nie zawsze tak było. Alina bowiem ma swoje sekrety, które powoli pożerają ją od środka. Katan od razu zwrócił jej uwagę i zahipnotyzował swoimi oczami, lecz czy ten mężczyzna będzie w stanie zaakceptować ją wraz z całym bagażem i co najważniejsze- czy ona zaakceptuje jego demony, które niezmiennie nawiedzają go od lat?

"Gangsta Paradise. Katan" to przede wszystkim duża dawka emocji, zarówno na płaszczyźnie niebezpieczeństwa, które powiązane jest z "zawodem" postaci jak i na płaszczyźnie uczuć, których zdecydowanie nie zabraknie. Pomysł na kreację Katana jest wręcz niesamowity, chwyta za serce, zapada w pamięć, a jego historia życia utkana jest niezwykle boleśnie ale i szalenie realistycznie. Za sprawą jego postaci Autorka umiejętnie pokazuje jak traumy mogą niszczyć dalsze życie i wpływać na jego jakość. Ale to nie jedyny istotny temat, który odnajdziemy w powieści, bowiem poruszony jest tu także wątek narkotyków. Zarówno uzależnienia jak i okazyjnego korzystania z nich i tego, jakie szkody mogą wywoływać używki nie tylko w organiźmie ale i w całej rzeczywistości otaczającej osobę z nich korzystającą. Pomimo przemyconych tu poważnych wątków to lekturę czyta się jednym tchem, a to za sprawą genialnej narracji, która wręcz nie pozwala odłożyć książki. Ponadto fani twórczości Autorki znajdą tu także epizodyczne występy uwielbianych postaci, a ja osobiście przepadam wręcz za takimi wzmiankami. A sama relacja Katana i Aliny? Jest wyjątkowa, podobnie jak bohaterowie i choć nie pozbawiona przeszkód to ujmująca i przekonująca. Atutem są także ich tajemnice z przeszłości, które jedynie wzmagają ciekawość i zachęcają do przerzucania kolejnych stron. Jednak, by nie było zbyt słodko, książka ma jeden minus, jest bowiem zbyt krótka! Absolutnie nie miałam ochoty wracać z tego świata do rzeczywistości. Z niecierpliwością czekam na więcej, bo Pako.. to będzie szalony tom! ;-)

Gangsta Paradise. Pako
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Gangsta Paradise. Pako

Byłem gangusem, ale miałem swój honor. I cały ofiarowałem właśnie jej. Piotr ,,Pako" Pakosławski jest wysoko postawionym gangsterem w organizacji Reno...

Armin
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Armin

Tajemnice z przeszłości, skrywane pragnienia, podwójne życie i niespodziewane uczucie, które pojawia się w najmniej pożądanym momencie... Oto historia...