Garść miłości, okruchy szczęścia

Helena, trzydziestolatka po rozwodzie, po rozstaniu z mężem nie potrafi na nowo ułożyć sobie życia. Zraniona, wykpiona przez los, bezskutecznie stara się zapomnieć o przeszłości. To jednak okazuje się niezwykle trudnym zadaniem, bowiem wszystkie znaki na niebie i ziemi, w tym nawet jej własna matka, pokazują kobiecie, że nie poradzi sobie w pojedynkę. Kiedy już zaczyna wierzyć, że nic dobrego jej nie spotka, spontanicznie decyduje się na samotny wyjazd na polskie wybrzeże. Tak trafia do Międzyzdrojów – miasta, które urzeka ją swoim niepowtarzalnym klimatem. Odnajduje tam urokliwy, choć nadszarpnięty zębem czasu hotel Bałtyk i mężczyznę, którego z wielu względów powinna się wystrzegać… Filip to bawidamek, facet niezwykle wpływowy, majętny i… zupełnie pozbawiony zasad. Jednak to właśnie on wielokrotnie ratuje nieporadną Helenę z tarapatów, co sprawia, że ona, kobieta o nieposzlakowanej reputacji, ląduje w ramionach największego podrywacza w mieście. Między parą, która wręcz się nie znosiła, wybucha płomienny romans. Poukładana dotąd mężatka za sprawą wyrafinowanego kochanka wkroczy w świat, który pozostawał jedynie w sferze jej fantazji. Natomiast Filip zapragnie zatrzymać na dłużej jedną kobietę, w dodatku dojrzałą i nawet nie w jego typie, co go totalnie zaskakuje. Czy pożądanie i pasja wystarczą, by połączyć tych dwoje? Kiedy pewnego dnia w ręce Heleny trafia wiekowy pamiętnik, kobieta z wypiekami na twarzy śledzi historię zapisaną na jego pożółkłych kartach. Wkrótce jednak love story, które przed laty rozegrało się w hotelu Bałtyk, łamie jej serce. Odkrywa bowiem tajemnicę, która nie powinna ujrzeć światła dziennego, i uświadamia sobie, że nigdy nie powinna rozpalać namiętności, która połączyła ją z Filipem…

Informacje dodatkowe o Garść miłości, okruchy szczęścia:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2020-10-07

Kup książkę Garść miłości, okruchy szczęścia

Garść miłości, okruchy szczęścia - opinie o książce

Helena jest rozwódką. Piotr ją zdradził i będzie ojcem. To cios dla niej, bowiem ona sama matką być nie może. A wszystkiemu winna choroba. Kobieta chce się odciąć od tego wszystkiego i postanawia wyjechać, by odpocząć. Celem są Międzyzdroje. To tu wpada na tajemniczego mężczyznę, który nie raz ratuje ją z opałów. Ich drogi się ciągle przecinają i nawet nie wiedzą kiedy wybucha pożądanie. Filip to bawidamek i wyrachowany kochanek. Mieszanka wybuchowa. A on zaczyna czuć do niej coś, czego się wystrzega niczym diabeł święconej wody. Przeszłość w postaci pamiętnika ciekawi  i zaskakuje a na światło dzienne wychodzą tajemnice, które zniszczą wszystko. Czy są gotowi na te wszystkie rewolucje? Czy Helena odnajdzie się w świecie Filipa?

Kolejna cudowna książka Kasi Mak już za mną. Każdej kolejnej wyczekuję z niecierpliwością. Tym razem autorka przeniosła mnie do malowniczych Międzyzdrojów i do historii pewnego starszego pana, który przeżył to, co teraz dzieje się miedzy głównymi bohaterami. To tak w skrócie. I to minimalnym, bowiem o tej książce mogłabym pisać i pisać a to niestety zdradziłoby wiele. A tak się nie robi. Pomysł na fabułę całkiem trafny. Miłość była, jest i będzie. Tak jak zdrady, kłamstwa i intrygi. Do tego cudowny przeskok w czasie w postaci pamiętnika. Uwielbiam takie zabiegi, które pokazują oblicza prawdziwej miłości. Tego jakie emocje dokładnie towarzyszyły bohaterom w tamtych czasach. A było ich wiele. Zarówno wtedy, jak i teraz. Świetnie prowadzona akcja, która momentami szalała jak ten sztorm. Sceny niesień dosłownie spalały. Były opisane z subtelnością i dużą dbałością o szczegóły. Do tego ostatniego autorka ma niebywałe zdolności. Opisuje tak, że wystarczy zamknąć oczy i już wiem, kto, gdzie, z kim i dla czego. Momentami miałam wrażenie jakbym była tym dmuchawcem, który delikatnie jest kołysany podmuchami wiatru, a który wyruszy na przygodę życia. Tak się właśnie czułam podczas czytania tej książki. Niezwykle realna historia, opisy i dialogi oraz bohaterowie. A ci zostali dopracowani. Ona, Helena cierpiąca, zahukana nadgorliwością matki, skromna i nieśmiała. On bawidamek, lowelas, który myśli tylko o seksie. Miłość dla niego nie istnieje. On był bardziej skomplikowany. Z jednej strony, bezczelny, dosadny i rządzący się. Z drugiej natomiast wrażliwy i troskliwy. Te walki jakie sam ze sobą staczał były z jednej strony frustrujące a z drugiej takie prawdziwe. Jak to mężczyzna, musiał sam do wszystkiego dojść i sam wszystko zaakceptować. Nawet do drugoplanowych bohaterów nie mam zastrzeżeń. Ale za to finisz - no taką bombę spuścić. Moje biedne serce i moje nerwy. Co ja przeszłam, to głowa mała. Sama do końca nie wiedziałam na co zdecydują się bohaterowie, bowiem to totalna loteria. Emocjonalny rollercoaster, który pochłonęłam w jeden wieczór. Czuję się troszkę przerzuta i wypluta. Ale tak właśnie działają książki Kasi. Już nie mogę się doczekać kolejnej książki, którą na sto procent przeczytam.

Erotyczna i słodko-gorzka. Niczym samym życiem pisana historia miłości dwojga ludzi, których połączył przypadek, a których przeszłość pozostawia wielką niewiadomą co do ich dalszej znajomości. Niezwykle subtelna w opisach erotycznych miłość. Pikantna i rozpalająca zmysły. Autorka pokazuje zawiłość relacji rodzinnych. To, jak tajemnice i kłamstwa wpływają na teraźniejszość i plany przyszłościowe. Jak ciężko jest wybaczyć, zaakceptować nie mówiąc już o wybaczeniu.  Każde zachowanie ma drugie dno i nie należy oceniać człowieka po jego zachowaniu, bowiem to może być tylko maska. Pancerz, który skrywa prawdę, dostępna tylko dla wybranych. Rozwiązłość seksualna może być fajna dla młodzieniaszka i być powodem to przechwał. Dla dojrzałego mężczyzny może jawi się rysą na szkle. Co mnie zaskoczyło ale pozytywnie to to, że Kasia nie bała się poruszyć problemu bezpłodności i chorób do niej prowadzących. Dla jednych jest to zbawienne, dla drugich zaś niewyobrażalna krzywda.

Polecam.

Każdy z nas zasługuje na garść miłości i odrobinę szczęścia. Każdy z nas jest stworzony do miłości i bez niej trudno żyć. Dlaczego? Przekonajcie się, biorąc do ręki najnowszą powieść Katarzyny Mak Garść miłości. Okruchy szczęścia.

Helena jest po przejściach i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Po rozwodzie chce dotychczasowe życie zostawić za sobą, musi wyjść z matni przeszłości i zapomnieć o krzywdach. Wyjeżdża do Międzyzdrojów, gdzie spacerując boso po plaży i słysząc powiew morskich fal, układa swoje myśli. A może spotka tę drugą połówkę, która już nigdy jej nie skrzywdzi?

Filip prowadzi hulaszczy tryb życia i nie jest mu w głowie ustatkowanie się. Dziewczyny zmienia jak rękawiczki, zabawi się i porzuca. Zresztą nigdy żadnej nie obiecywał kolorowej przyszłości ani założenia rodziny. W Międzyzdrojach prowadzi hotel, gdzie nie cieszy się dobrą sławą. A to dzięki rozwiązłości i przekonaniu, że jest lepszy od innych. Taki młody, piękny samolub i ignorant. Aż pewnego dnia spotyka ją, samotnie spacerującą na plaży. Czy z tego niefortunnego spotkania coś wyniknie? Czy on, wieczny bawidamek może dać szczęście spokojnej i ułożonej Helenie? Mało prawdopodobne. Ale jak wiadomo przeciwieństwa się przyciągają i może w tym przypadku ta zasada znajdzie również potwierdzenie? Domyślacie się zapewne, jak potoczą się ich losy? Ale nie tkwijcie w takim przekonaniu, gdyż Katarzyna Mak w mistrzowski sposób potrafi zmienić pewne losy bohaterów i oczekiwane zakończenie. Przy jej lekturach nie sposób się nudzić, ale też nie warto przewidywać zakończenia, szkoda waszego czasu …

Garść miłości. Okruchy szczęścia to piękna i nostalgiczna historia, dziejąca się w niesamowitej i tchnącej namiętnością scenerii, pośród szumu fal i śpiewu mew. Ta atmosfera potęguje nasze doznania i wprawia nas w miłosny i płomienny nastrój. Czuć obecność tej drugiej osoby, jej odech i myśli. Wiemy co ona czuje i jak się zaraz wobec nas zachowa. Nic bardziej czarującego i elektryzującego nie jest w stanie nas spotkać. Płomienny romans, którego jesteśmy mimowolnymi świadkami nasyca nasze zmysły i koi jakiekolwiek smutki, które nas dotykają. Nie jesteśmy w stanie się oprzeć wyobrażeniom, jakie nam serwuje Helena i Filip, wzruszeniom, jakie dzięki nim mamy okazje przeżywać. Czasami można dać ponieść się marzeniom i być na miejscu Heleny ...

„Czasem jesteśmy poddawani próbom, które na początku mogą się wydawać nie do pokonania. Nieraz zastanawiamy się, jak wiele jesteśmy w stanie znieść, ile wycierpieć … Ale uwierz mi, nic nie dzieje się bez powodu. Wszystko, co nas w życiu spotyka, ma jakiś ukryty sens. Tylko czasem zbyt późno udaje się nam go właściwie zrozumieć”.

Oczywiście ta wzruszająca i pełna miłości powieści niesie ponadczasowe przesłanie. Każdy zasługuje na drugą szansę od losu i miłość. Ale też przekonujemy się po raz nie wiadomo który, że miłość zmienia ludzi, zmienia hierarchię wyznawanych wartości i pokonuje wszelkie bariery. Nawet najbardziej niepokorni ludzie dostają od życia szansę na zmianę, los wyciąga do nich swoją dłoń. Tylko czy potrafią przyjąć zaproszenie do kroczenia odważnie ku lepszemu życiu? Odpowiedzcie sami na to pytanie.

Ale muszę też wspomnieć, że ta cudna powieść wnika głęboko w nasz system wartości i skłania do wnikliwych przemyśleń. Emocje są nie do opanowania. Tuląc do siebie te 400 stron przygód mamy okazję dotknąć tęczowego wachlarza najróżniejszych emocji, od skrajnie smutnych i przykrych do elektryzujących i podniecających.

Garść miłości. Okruchy szczęścia to połączenie powieści obyczajowej z domieszką erotyku, poruszającego nasze zmysły. Książkę czyta się przyjemnie, subtelność i delikatność owiewa główny wątek. Spłycony oddech, wypieki na twarzy i podniesione ciśnienie. To objaw, że mieliśmy do czynienia z Garścią miłości.

Polecam z gorącym sercem!

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Dlaczego wciąż skazywała mnie na kolejne cierpienia, nie pozwalając mi zamknąć starego rozdziału w mojej własnej historii i rozpocząć wszystkiego od nowa?

Helena ma trzydzieści trzy lata, właśnie rozwiodła się z mężem, który ją zdradził. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie, co bardzo utrudnia jej despotyczna matka. Poraniona na ciele i duszy wyjeżdża do Międzyzdrojów. Ma zamiar spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, bez ciągłego napomina i „dobrych” rad matki. Próbuje zapomnieć o przeszłości. Zauroczona miastem i jego nadszarpniętymi przez umykający czas budynkami, postanawia zostać tu na dłużej. Podejmuje pracę, poznaje nowych sympatycznych ludzi. Na jej drodze staje Filip, facet, którego powinna omijać szerokim łukiem.

Jak często naszym życiem żądzy przypadek? Wystarczy jedno, nieoczekiwane spotkanie i całe nasze życie zmienia się diametralnie. Ciekawie ukazani bohaterowie, niejednolici, barwni, prawdziwi. Narracja prowadzona jest z perspektywy Heleny i Filipa. Dzięki czemu widzimy co myślą, czują, dlaczego tak, a nie inaczej postępują. Osobą, która od początku bardzo mnie drażniła jest matka Heleny, nie przyjmuje do wiadomości, że jej córka od dawna jest już dorosłą kobietą. Jej sympatia do byłego zięcia, aż odrzuca. Pamiętnik sprzed lat, który odkrywa niespodziewaną i bardzo zaskakują prawdę o najbliższych. Pikane i jednocześnie subtelne opisy seksu, idealnie wplecione w całość.

Autorka dała nam bardzo dobry pikantny, pełen emocji romans. A w tle zwykłe życie, codzienność, pokonywanie licznych wyznań, jakie ono niesie. Zdrada, rozwód, próba ułożenia sobie życia na nowo. Nieustanna kontrola i narzucanie własnych racji ze strony despotycznej matki. Z drugiej strony matka, która porzuca własne dziecko, co skutkuje lekceważącym i przedmiotowym traktowaniem kobiet. Nasze podejście do ludzi starszych, ignorowanie ich, pozostawienie samym sobie. Trudny i jakże bolesny problem bezpłodności. Pokomplikowane relacje rodzinne, brak szczerych rozmów, głęboko ukrywane tajemnice, które i tak w końcu ujrzą światło dzienne. A w tedy już nic nie będzie takie samo.

Piękna, poruszająca słodko - gorzka opowieść. Zaskakujące i bardzo emocjonalne połączenie powieści obyczajowej i erotyku. Niesie przesłanie, każdy z nas zasługuje na miłość i drugą szansę. Polecam :)

Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska