Gdyby zamilkły kobiety #nigdy

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328711518
Liczba stron: 384

Ocena: 0 (0 głosów)
Inne wydania:

Od czasu pierwszego wydania tej książki wydarzyło się wiele ważnych rzeczy, które musiały się znaleźć w nowej wersji. Kobiety nie milczą, ujawniają swoją traumę. Mówią o torturach fizycznych i psychicznych jakie muszą znosić przez lata w małżeństwie, w związkach, czy w pracy. O tym jak depcze się ich godność. Opowiadają o różnych rodzajach przemocy, o gwałtach. Książka opowiada o rozmaitych sposobach dyskryminacji kobiet w firmach.

W książce znalazły się też rozważania o aktualnych zjawiskach. Wielka światowa akcja MeToo dotarła także do nas. Jakie są konsekwencje tego zjawiska? Co z tego zostało u nas? Jeszcze ciągle lęk zamyka kobietom usta. Brakuje solidarności, nie wierzy się ofiarom.

Nowa wersja ,,Gdyby zamilkły kobiety" pokazuje także wiele nowych, pozytywnych zjawisk. Kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni. Łatwiej znajdują pracę, lepiej jej szukają a także lepiej radzą sobie, gdy utracą pracę. Nie boją się samodzielności. Wnikają w nowe sfery życia, w Internet. Są blogerkami. Często zarabiają w taki sposób, prowadząc tematyczne blogi, na przykład dla młodych matek, które nie radzą sobie z macierzyństwem i mówią o tym. To łagodzi poczucie wykluczenia. To także jest głos kobiet.

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Gdyby zamilkły kobiety #nigdy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Gdyby zamilkły kobiety #nigdy

Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-26, Przeczytałam,
Inne książki autora
Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę
Krystyna Kofta0
Okładka ksiązki - Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę

Chciałam, żeby II uzupełnione wydanie "Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę" zyskało nowy punkt odniesienia. I dlatego poprosiłam o komentarz mężczyznę...

Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989
Krystyna Kofta0
Okładka ksiązki - Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989

Chcę, żeby moje dzienniki stanowiły jako taką pełnię. I mam w nosie opinie, że być może stawiam sobie kapliczkę, bo wiem, że raczej odzieram się ze skóry...

Zobacz wszystkie książki tego autora