Gdybyś mnie kochała

Nowa powieść autorki bestsellerowych ,,Kobiet z Czerwonych Bagien".

Maksym Bromski, dziś menedżer w koncernie samochodowym, w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzał u dziadków na wsi. Właśnie tam piętnaście lat temu, dzień po własnym weselu, zaginął jego jedyny kuzyn, Andrzej.
Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Po dwóch stronach tej samej rzeki wciąż żyją najważniejsi dla niego ludzie i tylko oni już mu pozostali: babka, dziewczyna z sąsiedztwa, z którą kiedyś spędzał każdą wakacyjną chwilę, oraz największa miłość jego życia. Dramatyczne wypadki z przeszłości mają swój finał współcześnie, o czym Bromski, budząc się pewnej nocy w hotelowym pokoju obok ciała nieznanej kobiety, jeszcze nie wie. Nie pojmując zdarzeń, nie panując nad rzeczywistością, która rzuciła go w sam środek makabrycznej zbrodni, ucieka w przeszłość, kiedy to u boku najbliższych, w równie dramatycznych, dotąd niewyjaśnionych okolicznościach, skończyło się jego dzieciństwo.

Grażyna Jeromin-Gałuszka - urodziła się i mieszka w Sosnowicy, niewielkiej wsi niedaleko Radomia, gdzie razem z mężem prowadzi gospodarstwo. Absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi. W latach 80. była związana z radomską Grupą Poetycką ,,Łuczywo". Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz w antologiach poetyckich. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy zorganizowanego przez Agencję Scenariuszową i tygodnik ,,Film". Współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jest współwłaścicielką księgarni w Radomiu. Ma dwoje dzieci, Kasię i Karola. Jej debiutancka powieść ,,Złote nietoperze" otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim ,,Kolory życia". Ponadto napisała powieści ,,Oczy Marzanny M.", ,,Kobiety z Czerwonych Bagien", ,,Nie zostawiaj mnie" i ,,Magnolia".

Informacje dodatkowe o Gdybyś mnie kochała:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-05

Kup książkę Gdybyś mnie kochała

Gdybyś mnie kochała - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2017-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek - 2017,

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tej autorki.

Maksym Bromski zostaje podejrzany o zamordowanie kobiety, której ciało zobaczył zaraz po przebudzeniu.  Nie wie gdzie jest i co się stało. Powraca do miejsca gdzie co roku spędzał wakację.  Tam miał ukochaną babcię Helenę, kuzyna Andrzeja i zaprzyjaźnione siostry z sąsiedztwa.

Czy ciało kobiety ma coś wspólnego z zbrodnią sprzed lat? Okazuje się, że tak. Śledztwo, które Maksym przeprowadza na właśną rękę z Nadią doprowadza to rozwiązania dwóch morderstw.

Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Niebywale interesująca powieść, już druga tej autorki która bardzo mi się spodobała. Opisuje realia życia na współczesnej wsi oraz pozwala dokładnie poznać każdego z bohaterów. A każdy z nich ma własną historię, które razem tworzą niebywale ciekawą książkę. Polecam!
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka a raczej styl jej pisanie nie jest w moim typie.Ogólnie wątek nie jest zły.Może to mnie nie zachwyciło że przeplata się wątek z czasów obecnych z wątkiem z przed kilkunastu lat.Nie wiem ale przeczytałam,bo mam taką zasadę ze każdą zaczętą książkę kończę;)Co wcale nie oznacza że nie spróbuje przeczytać kolejnej książki tej autorki:)
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 3, Przeczytałam,
Nie dla mnie. Styl niespecjalnie przypadł mi do gustu, historia też jakaś taka mdła. Przeczytałam ale tylko dlatego że nic innego nie miałam pod ręką (czytam głównie w drodze do pracy) Teściowej książka też się nie bardzo spodobała. Tak więc polecam tylko dla miłośników stylu tej autorki.
Avatar użytkownika - malineczka74
malineczka74
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Wśród książek współcześnie piszących polskich pisarek proza autorki "Złotych nietoperzy" wyróżnia się w sposób szczególny. Jest niezwykle tajemnicza, można nawet rzec oniryczna. Pani Grażyna akcję swoich dwóch ostatnich powieści, które miałam okazję przeczytać osadza na prowincji. Jest to prowincja jednak zdecydowanie inna niż ta u Małgorzaty Kalicińskiej czy Katarzyny Enerlich. To zdecydowanie nie miejsce słodkie i piękne, gdzie można żyć pełną piersią, ułożyć sobie na nowo przyszłość czy pozbyć się bolesnych wspomnień z przeszłości. Inne oblicze prowincji bywa brutalne, mroczne, pełne złych zdarzeń. Główny bohater Maksym Bromski jest menedżerem w branży samochodowej. Pewnego dnia zostaje wplątany w niezłe bagno. Staje się głównym podejrzanym o morderstwo kobiety, którą ktoś pozbawił życia w jego pokoju hotelowym. Maksym budząc się rano nie ma pojęcia co zaszło, ale jest pewny, że to nie on jest zabójcą. Stróżom prawa trudno jest mu wytłumaczyć co się stało. Po drinku, który wypił w hotelowym barze stracił pamięć............... Jak się okazuje makabryczna zbrodnia ma pewien związek z wydarzeniami z przeszłości............. Maksym będąc dorosłym mężczyzną wciąż wraca wspomnieniami do wakacji z młodości. Każdego roku spędzał je u babci na wsi. Zapracowani rodzice porzucali go do babcinej zagrody. Maksym bardzo lubił te wiejskie kanikuły. Pod skrzydłami babcinymi czuł się bezpiecznie. Nie brakło przygód i wakacyjnych znajomości. Szczególnie nawiązał kontakty z rodziną przyszłej żony swego kuzyna Andrzeja. Kuzyna, który okazał się jednodniowym mężem............... Powieść to mieszanka sensacji i obyczaju. Od razu dodam, że nie jest to książka, którą łatwo ocenić. By to zrobić trzeba się nieco natrudzić i przeczytać do końca. Czemu natrudzić? Dlatego, że jej treść bywa bardzo trudna w odbiorze. Najtrafniej porównać mi ją jest do wody, która bywa przejrzysta, ale i potrafi być bardzo mętna, gdy wzburzy ją fala czy wiatr. Przez lekturę przewija się szereg postaci, które są wykreowane w sposób do bólu realny. Niektóre z nich mają pokrętne charaktery. Nie brak im wad, przywar. Czasami zbyt łatwo dają się ponieść emocjom. Ale przez to są bardzo ludzkie i bliskie temu co możemy obserwować w realnym świecie. Gdy doczyta się do ostatniej strony to cała otoczka sensacyjna wydaje się nieco banalna, tylko autorce udało się ją perfekcyjnie zakamuflować i do głowy nie przychodzi, że rozwiązanie jest tak proste. Nie jest to książka która mnie oczarowała, ale i nie znudziła. Chwilami odkładałam czytnik znużona, ale po chwili znów wracałam do książkowego świata ciekawa jak potoczą się losy zwyczajnego człowieka, który znalazł się w oku cyklonu. "Gdybyś mnie kochała" to książka zmuszająca do maksymalnego skupienia na treścią, niepozwalająca w trakcie czytania na relaks i bujanie w obłokach. Z pewnością spodoba się miłośnikom mrocznych kryminałów.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pełna napięcia, "się dzieje", doskonała oprawa słowna, historia Maksyma doskonale umiejscowiona w czasie i przestrzeni, polecam
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2020-12-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Obyczajowe,
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Zmowa byłych żon
Grażyna Jeromin-Gałuszka0
Okładka ksiązki - Zmowa byłych żon

Mikołaj K. zawsze musiał mieć wszystko, czego zapragnął: pieniądze, władzę i piękne, interesujące kobiety. Dorobił się w ten sposób trzech byłych...

Oczy Marzanny M.
Grażyna Jeromin-Gałuszka0
Okładka ksiązki - Oczy Marzanny M.

Kamila, Magda, Ramona i Julia, dawne koleżanki z jednej klasy, od ukończenia szkoły spotykają się regularnie co pięć lat, zawsze pod koniec sierpnia i...