Gdzie jest Dory? Kocham ten film

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-06-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-281-1203-2
Liczba stron: 64

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Przemierzywszy cały ocean w poszukiwaniu Nemo, Marlin i Dory wrócili na Wielką Rafę Koralową, by we trójkę wieść spokojne, pozbawione przygód życie. Jednak gdy któregoś dnia Dory poznaje pojęcie migracji, zakorzenionego głęboko w podświadomości instynktu, który pozwala zwierzętom odnaleźć drogę powrotną do do­­mu, rybka przypomina sobie, że... ma rodzinę!

Kup książkę Gdzie jest Dory? Kocham ten film

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Gdzie jest Dory? Kocham ten film

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2016-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Jest to ciepła, wesoła i tryskająca humorem opowieść o przyjaźni oraz rodzinie, która jest najważniejsza. Uczy również dzieci, że niepełnosprawność ( wieloryb ze słabym wzrokiem, ośmiornica bez jednaj macki) nie wyklucza możliwości samodzielnego funkcjonowania w świecie. Wspomniane stwory morskie świetnie sobie radzą pomimo swoich ograniczeń. Gdzie jest Dory? Kocham ten film, to skrócona wersja przygód sympatycznej rybki. Skrócona, ale nie krótka. Mamy aż 64 strony z szalonymi przygodami sympatycznej rybki.
Link do opinii

 Niedawno w kinach pojawiła się kontynuacja genialnego filmu animowanego Gdzie jest Nemo, który nagrodzony został Oskarem. Kolejna część opowiada o losach rybki Dory. Czy jest ktoś, komu Nemo się nie spodobał? Osobiście nie znam takiej osoby. Tak to już jest, że wraz ze świetną produkcją filmową, pojawiają się inne bardziej lub mniej ciekawe gadżety. Ku mojej uciesze powstała również seria książeczek. Pierwszą z nich pragnę Wam teraz przedstawić.
      Jako mała dziewczynka uwielbiałam bajki Disneya. Ich książeczki miały w sobie magię, którą ciężko było znaleźć w innych bajkach. Niezwykle kolorowe, z pięknymi ilustracjami i bardzo ciekawą treścią. Ich wykonanie jest naprawdę bardzo dobre. Seria książeczek, które otrzymałam jeszcze jako dziecko przetrwała do dziś w rewelacyjnym stanie. Gdy tylko zobaczyłam serię o niebieskiej rybce, wiedziałam, że muszę ją mieć. Książeczka wykonana jest w dużym formacie, twardej i śliskiej oprawie, a ilustracje i tekst przedstawione są na bardzo solidnym papierze. 
Dory jest niebieską rybką z rodziny pokolców królewskich, mającą problemy z pamięcią krótkotrwałą. Jak pamiętamy, Dory wyruszyła w podróż w poszukiwaniu Nemo, która była dla niej niezwykłą przygodą. Rybka pomieszkuje niedaleko swojego przyjaciela Nemo oraz jego ojca. Wszystko jest idealne do momentu, kiedy Dory przypomina sobie, że ma rodzinę! Prędko postanawia odbyć poszukiwawczą podróż do zatoki kalifornijskiej. Rybka oczywiście nie będzie sama, gdyż towarzyszyć jej będzie Nemo, jego ojciec oraz fantastyczny żółw Luzak.
     Gdzie jest Dory to wspaniała książeczka napisana na podstawie produkcji filmowej przez Suzanne Francis. Jest to pozycja idealna dla każdego malucha, którego wyobraźnię porwą przepiękne i niezwykle barwne ilustracje oraz tych starszych dzieci, które uczą się samodzielnie czytać. Z całą pewnością dzieci, które obejrzą bajkę w kinie lub telewizji będą chciały spędzić z uroczymi rybkami więcej czasu, a książki do tego są wręcz idealne. Uczą i bawią, a to jest dla mnie najważniejsze. Książeczki Disneya charakteryzują się odpowiednią czcionką, ułatwiającą czytanie oraz pięknym wydaniem. Gdzie jest Dory to zwariowana historia, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niesamowitych przygód, od której nie sposób się oderwać. 
Gdzie jest Dory? Kocham ten film to jedna z trzech książeczek, wpisujących się w serię Opowieść filmowa. To wspaniała opowieść o grupie przyjaciół, którzy wyruszają w kolejną niezwykłą i fantastyczną podróż, pełną zwariowanych i niezwykłych zwrotów akcji. To książeczka, od której nie sposób się oderwać, a wykonanie jej, jest wręcz idealne. Gorąco polecam, maluchy będą bardzo zadowolone ;)


http://krainaksiazkazwana.blogspot.com

Link do opinii
Avatar użytkownika - grejfrutoowa
grejfrutoowa
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Dory - mała, niebieska rybka cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej - przypomina sobie nagle coś ze swojego dzieciństwa. Widzi wspomnienie mamy i taty. To zmienia wszystko - Dory ma rodzinę! Gdzie oni są? Dlaczego nie jest z nimi? Co się stało? Dory postanawia się tego dowiedzieć. Razem z Marlinem i Nemo rusza na poszukiwania do Zatoki Kalifornijskiej, a po drodze przeżywa wiele nowych przygód. Odnajduje też nowe wspomnienia. Czy Dory przypomni sobie dzieciństwo? W kinach króluje film Gdzie jest Dory, a w księgarniach możemy spotkać pakiet książek z historią tej sympatycznej rybki. Gdzie jest Dory. Kocham ten film, Gdzie jest Dory. Złota księga i Gdzie jest Dory. Wielki zeszyt filmowy to propozycje Egmontu. Wszystkie trzy pozycje opowiadają tę samą historię, którą możemy zobaczyć w kinie. Odpowiednio ją jednak skrócono, by historia mogła się zmieścić w lekturach. Każda z książek ma nieco zmodyfikowany tekst, w zależności od wielkości pozycji. Wszystkie mówią jednak o tym samym, często nawet zdania są te same. Wycięto co prawda kilka scen, historia jest mniej bogata niż ta w filmie, ale zarys jest ten sam. Tekstu na stronach nie jest za wiele, dlatego młodzi czytelnicy bez problemu poradzą sobie z samodzielną lekturą. Najwięcej miejsca zajmują ilustracje - piękne, kolorowe kadry z filmu. Nie są to jednak stopklatki przeniesione na papier - odwzorowano sceny, rysując je. W Wielkim zeszycie filmowym mamy dodatkowo część obrazków niepokolorowanych. Możemy sami uzupełnić je kolorami. Tu też znajdziemy piękne naklejki z postaciami z bajki. Wszystkie książki wydano z dużą pieczołowitością. Wyglądają pięknie, ilustracje cieszą oko, a sama historia jest urocza, wzruszająca i bardzo ciekawa. Byłam jednak zdziwiona tym, że historie w trzech książkach są takie same. Spodziewałam się, że jedna z pozycji będzie opowiadać to, co było w filmie, a reszta będzie czymś na kształt dodatków - może nowych scen, może zagadek, ciekawostek z bajki. Mimo wszystko pozycje wydane przez Egmont są cudowne i cieszą oko. To lektura dla młodych czytelników, którzy będą się świetnie bawić przy tych książkach. Można w ten sposób przypomnieć sobie film i spędzić miło wieczór. Polecam, jeśli szukacie książek dla waszych pociech.
Link do opinii
Avatar użytkownika - sulii
sulii
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Pamiętam, że jako mała dziewczynka dostawałam piękne książki od mojej cioci chrzestnej. Najbardziej cieszyłam się, gdy byli w nich bohaterowie z kreskówek Walta Disney'a. Te książki były dla mnie zawsze przepiękne i bardzo kolorowe. Mała magia we własnym pokoju. Chciałam, aby moi synowie też mieli takie miłe wspomnienia ze swoimi lekturami. I w ten o to sposób, w ręce najstarszego trafiły książki z serii "Gdzie jest Dory?". Są one adaptacją filmu, który właśnie zawitał do kin. Dokonała jej Suzanne Francis, a ilustracje są dziełem Disney Storybook Art Team. W tym momencie dostępne są trzy wersje tej książeczki - "Gdzie jest Dory? Złota księga", "Gdzie jest Dory? Kocham ten film", "Gdzie jest Dory? Wielki Zeszyt filmowy". Wszystkie opowiadają tę sama historię. Różnią się odrobinę ilością ilustracji. Ostatnia z pozycji dodatkowo oferuje naklejki oraz strony do malowania. Historia opowiada o rybce Dory, która cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej. Jako małe stworzonko, przez swoją przypadłość gubi rodziców. Dojrzewa i nie wie do końca skąd pochodzi, ani gdzie jest jej rodzina. W trakcie swojej wędrówki poznaje błazenka Marlina oraz jego syna Nemo. To oni opiekują się Dory przez cały czas i to oni pomagają w poszukiwaniach jej rodziców. Oczywiście jest to proces pełen przygód i niespodzianek. Nagłe powroty pamięci, wyznaczają kolejne etapy poszukiwań. Nie brak tu momentów pełnych napięcia ( tylko dla dzieci...prawda...), ale także i dobrego humoru. Mój synek najpierw zapoznał się z rybką - bohaterką książki, potem zabrałam go do kina (pierwszy raz w życiu). Było to dla niego niezwykłe przeżycie. Zobaczenie tych bohaterów na dużym ekranie, jeszcze bardziej zbliżyło go do jego nowych książeczek. Potem biegał po domu ze swoją przyjaciółką Dory. Oczywiście największą frajdę sprawiły mu naklejki, które mógł naklejać w dowolnym miejscu, jednocześnie przypominając sobie postacie z bajki. Książka posiada niezwykłe ilustrację. Mnie przypominają mój świat dzieciństwa. Nie jestem pewna czy Filip też tak będzie to odbierał, w końcu teraz zabawki i książki są dużo bardziej kolorowe. Jedno jest pewne. Połączenie tych książeczek z filmem na pewno dało mu wiele radości, usprawniło jego pamięć, i pozwoliło na ciągłe powroty do swoich ulubionych bohaterów. Poza tym, poznał bardzo sympatyczną opowieść o przyjaźni i o tym, że nigdy nie należy się poddawać. Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 4, Przeczytałem,
PAMIĘĆ NIEBIESKIEJ RYBKI Nagrodzony Oscarem film animowany ,,Gdzie jest Nemo?" to zdecydowanie najlepsza animacja, jaka wyszła spod ręki twórców pracujących w studiu Pixar. Od jego premiery minęło już trzynaście lat, ale autorzy niezapomniali o małej sympatycznej rybce, która niegdyś podbiła serca widzów na całym świecie i właśnie do kin trafiła kontynuacja ,,Nemo..." zatytuowana ,,Gdzie jest Dory?". A co za tym idzie pojawiły się także produkty do niej nawiązujące, w tym też cała seria książek dla dzieci. Niebieska rybka Dory to przedstawicielka gatunku pokolców królewskich. Trudno jednak rzec o niej by była jego typową reprezentantką - Dory ma problemy z pamięcią krótkotrwałą, przez co nie pamięta niczego, co było dawno i wszystko na bieżąco zapomina. Odmiana była dla niej wyprawa w poszukiwaniu Nemo, dzięki której nie tylko przeżyła niezwykłą przygodę, ale przede wszystkim poprawiła swoją pamięć i znalazła przyjaciół. Teraz mieszka w sąsiedztwie małego Nemo i jego ojca i wszystko wydaje się układać idealnie. Aż pewnego dnia Dory zaczyna przypominać sobie, że przecież posiada rodzinę i postanawia wyruszyć w podróż do zatoki kalifornijskiej by ją odnaleźć. Nemo i jego ojciec służą jej za towarzyszy, a pomaga im nie kto inny, jak doskonale znany całej trójce żółw Luzak. Wkrótce jednak Dory zostaje schwytana i trafia od Instytutu Oceanografii... Ta napisana na podstawie scenariusza filmowego przez Suzanne Francis i zilustrowana przez Disney Storybook Art Team książka to doskonała propozycja dla maluchów, które po wyjściu z kina z seansu ,,Gdzie jest Dory?" (albo też po obejrzeniu ,,Gdzie jest Nemo?") odczuwać będą niedosyt towarzystwa małych, uroczych rybek. Ci pierwsi będą mogli jeszcze raz przeżyć emocje związane z najnowszym filmem studia, które zapoczątkowało modę na komputerowe filmy animowane, ci drudzy natomiast otrzymają możliwość poznania dalszych losów bohaterów ,,Nemo...". A wszystko to przedstawione prosto, lekko (podane czcionką łatwą w samodzielnym czytaniu) i w otoczeniu bogactwa barwnych ilustracji przygotowanych przez ilustratorów Disneya. I pięknie przy tym wydane. Polska edycja ,,Gdzie jest Dory? Kocham ten film" to znakomity papier kredowy, duży format i twarda oprawa. Przykuwa wzrok i uwagę i znakomicie pasuje do tej uroczej opowieści o przyjaźni i więzach rodzinnych. Polecam. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/18/gdzie-jest-dory-kocham-ten-film-suzanne-francis-disney-storybook-art-team/
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Strasznie fajna wichura
Katarzyna Sobczak
Strasznie fajna wichura
Pokaż wszystkie recenzje