Gdzie jesteś, bracie?

Tom 2 cyklu Mój syn

Zaskakująca opowieść o tym, że Bóg prośby o rzeczy wielkie bierze całkiem na serio!

Minął rok od pewnego lutowego wieczoru, kiedy to życie przyjaciół z mieszkania przy wrocławskiej ulicy Prusa obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni. Zwieńczeniem szeregu niespodziewanych, ale i bolesnych wydarzeń miał być chrzest Witka i jego kilkunastomiesięcznego syna.

Okazuje się jednak, że to dopiero początek niezwykłej rewolucji - rewolucji ogarniającej wszystkich tych, którzy mają odwagę pójść za wielkimi marzeniami, jakie Bóg wkłada w ludzkie serca.

Choć "Gdzie jesteś, bracie?" stanowi kontynuację świetnego debiutu Magdaleny Mikutel, tak naprawdę jest zupełnie nową historią - tak nową, jak nowe jest życie człowieka, który odważa się zaufać Bogu. To przejmująca i wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, nadziei wbrew wszystkiemu i miłości, która ma moc uzdrawiania duszy i ciała, jeśli tylko pozwala się jej działać. Wśród wielu wątpliwości i pytań, z którymi konfrontuje swoich czytelników autorka, pojawia się myśl, co do której można mieć całkowitą pewność: tak wyjątkowej książki jeszcze nigdy nie czytali! Magdalena Mikutel wpisuje się w czołówkę autorów polskiej literatury chrześcijańskiej. Jej powieści nasycone są Duchem, nadzieją i prawdą, że nawet z najczarniejszej otchłani Pan Bóg może nas wyciągnąć. To wspaniale móc czytać książki, które przekazują tak ważne i głębokie treści. Polecam całym sercem. Karolina Guzik, autorka bloga KaroPiszeTu

Magdalena Mikutel z wykształcenia pedagog specjalny, prywatnie szczęśliwa żona Roberta i mama Marysi, Łucji, Szymka, Zuzi i Anieli. Z racji okoliczności mistrzyni szybkich obiadów, wymyślania awaryjnych planów, codziennie lawirująca w świecie skomplikowanych dziecięcych emocji. Pasjonatka literatury, nad wszystkie książki kochająca jednak Pismo Święte. Obserwacja tego, jak w jej życiu Ono staje się rzeczywistością, jest jej największą fascynacją. Autorka wydanej przez Wydawnictwo eSPe powieści Mój syn.

Informacje dodatkowe o Gdzie jesteś, bracie?:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2022-09-02
ISBN: 9788382011586

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Gdzie jesteś, bracie?

Gdzie jesteś, bracie? - opinie o książce

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-11-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

,To dziwne uczucie, kiedy się okazuje, że Pan Bóg jest o wiele bliżej, niż nam się wydaje. Zmagałem się z tym dobry kawałek czasu. Ale jeśli to rzeczywiście Jego działanie, nie ma sensu z tym walczyć. I tak jest silniejszy".

Minął rok od wydarzeń z pierwszej części, powoli wydawało się, że zyciwy rollercoaster zaczął zwalniać a bohaterowie mogli odetchnąć z ulgą. Nic bardziej mylnego, los stawia przed nimi kolejne wyzwania. Paweł po pobiciu powoli wraca do zdrowia ale jego noga wymaga żmudnej rehabilitacji. Niestety lekarzy nie dają szans na pełną sprawność. Witek, mały Jureczek i Aniela starają się okazać Pawłowi jak najwięcej wsparcia. Wszak jest dla nich przyjacielem.
Autorka stworzyła wspaniałą historię, pełną nadziei i wiary w Boży plan. Zmagania Pawła z chorobą, jego rozterki, chwile zwatpienia ale też wiary w szczęśliwe zakończenie są mi niezmiernie bliskie. Miałam wrażenie jakbym rozmawiała z przyjacielem i poznawała jego problemy. Autorka w bardzo subtelny i pełen wrażliwości sposób kreśli obraz relacji głównych bohaterów z Bogiem. Zwraca naszą uwagę na ogrom Bożej miłości, która jest w stanie uzdrowić nie tylko duszę ale i ciało.

,,Często modlę się o uzdrowienie i czasem coś się dzieje od razu, a czasem dopiero po kilku dniach , nieraz miesiącach. Często nie dzieje się nic. Choroba zostaje. Nie wiem dlaczego tak jest. Nie jestem Bogiem. Nie jestem w stanie ocenić, czy człowiek, nad którym się modlę, ma chociaż tę odrobinę wiary potrzebną, żeby Bóg zaczął działać. Nie mam też pojęcia, czy nie ma wobec niego po prostu innych planów. Może zdrowie wcale nie zbliżyłoby go do Boga? Taki jest ostateczny cel cudu. Wejście w głębszą relację z naszym dobrym Ojcem".
Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2022-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2022,

Właśnie skończyłam czytać "gdzie jesteś bracie?". Podobnie jak "Mój syn" obie książki Magdaleny Mikutel to mocne i poruszające historie o codziennych wyborach, zmaganiu się z samym sobą. To piękna pokrzepiająca historia miłości młodych ludzi.

W "gdzie jesteś Bracie" jeszcze wyraźniej dostrzegalny jest wątek wiary i codziennych wyborów, które z niej wynikają.

Polecam

Mój syn. Powieść o dojrzewaniu do miłości
Magdalena Mikutel0
Okładka ksiązki - Mój syn. Powieść o dojrzewaniu do miłości

Przejmująca opowieść o tym, że aby zacząć naprawdę żyć, czasem potrzebujemy potężnego huraganu, który zburzy nasze pozornie idealne życie.Witek, syn i...