Geek friend

Tom 1 cyklu Geek

Poppy Pole ceniła sobie ciszę, spokój i dobrą książkę, a jej naturalne środowisko stanowiła biblioteka. Na liście priorytetów dziewczyny najwyższe miejsce zajmowały oceny. Była po prostu kujonką i nawet nie zamierzała udawać, że jest inaczej.

Z kolei Dylan Spencer nie przejmował się wynikami w szkole. Zbyt mocno zajmowało go bieganie po boisku z piłką. Jako kapitan drużyny futbolowej brylował nie tylko na stadionie, ale również na szkolnych korytarzach i każdej imprezie w okolicy.

Jednym słowy Poppy i Dylana różniło wszystko, a jednak od lat byli najlepszymi przyjaciółmi.

I tylko czasami, zupełnie przypadkiem, posyłali w swoim kierunku spojrzenia, a ich dłonie, zupełnie przypadkiem, spotykały się znacznie częściej, niż wymagała tego sytuacja. Przecież to normalne, że od czasu do czasu Poppy zastanawiała się, czy usta jej przyjaciela są tak miękkie, na jakie wyglądają.

Przecież to jest normalne, prawda?

Informacje dodatkowe o Geek friend:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-05-03
ISBN: 9788383206073

Kup książkę Geek friend

Geek friend - opinie o książce

Kiedy otrzymałam do recenzji tom drugi musiałam najpierw przeczytać tom pierwszy. Zwłaszcza że kontynuacja to dalsze losy bohaterów, a nie zupełnie osobna historia , która się łączy poniekąd z poprzednia ale można czytać osobno. Książka to młodzieżówka z lekką fabułą.

Poppy to młoda dziewczyna, która uwielbia się uczyć i jej pasja są książki. W przeciwieństwie do swojego najlepszego przyjaciela nauka do dla niej cóż ważnego i skupia się tylko na niej. Wybrała już studia o czeka na koniec szkoły. Wszystko się zmienia, gdy decyduje się iść na urodziny jednej z dziewczyn. Od tej pory zaczyna inaczej patrzeć na swojego przyjaciela, ale zanim sobie uświadomi to co inni widza od dawna minie dużo czasu.

Dylan to młody chłopak, który spędza dużo czasu ze swoja przyjaciółka. Jego związki nie mają racji bytu bo zawsze stawia na pierwszym miejscu Poppy. Robi to nieświadomie i choć oboje zaprzeczają , że łączy ich coś więcej niż przyjaźń wszystko zaczyna się zmieniać po rozmowie z kumplem. Czy Dylan zauważy to co widza inni? Czy zrozumie, że on i Poppy zaprzeczają, że ich relacja daleko jest od tego co sami o niej sadzą?

Fabuła mało skomplikowana, historia lekka i czyta się ja przyjemnie. Ponieważ książka należy do tych cieńszych całość szybko się kończy. Historia skupia się na typowych młodzieżowych problemach, szkoła imprezy spotkania z przyjaciółmi. Dylan postawił na sport i swoje życie dostosował pod treningi i spotkania po nich z paczką przyjaciół i Poppy. Po otrzymaniu stypendium sportowego zamierza studiować i martwi się ponieważ Poppy wybrał zupełnie inną uczelnię. Kiedy ich relacja się zmienia staje się to przyczyna dodatkowego zmartwienia. Czy ich raczkujący związek ma szanse przetrwać ? Czy odległość, jaka będzie ich dzielić będzie przeszkodą?

Postacie są fajnie wykreowane, wyraziste i nie są przekoloryzowane. To duży plus bo czasem w młodzieżówkach zdarza się , że fabuła jest za mocno podkoloryzowana, mało realna. Tu mamy typowe młodzieżowe towarzystwo, które potrafi się bawić bez zbędnych udziwnień. W książce są emocje, może nie jakieś wyjątkowe ale bardzo dobrze jest zobrazowana relacja między głównymi bohaterami oraz tymi pobocznymi. Sporo jest ciekawych i zaskakujących dialogów, sporo humoru i zabawnych scenek. To wszystko oplecione dylematami dwójki przyjaciół. Tu nie ma postaci, której by się nie polubiło no może jednak epizodyczna postać i trochę mi zabrakło jej rozwinięcia bo wprowadziłaby trochę pazura do historii. Mimo że historia lekka i przyjemna nie należy do wyjątkowych. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po tom drugi. Polecam jako lekka lektura na wieczór.

Książka bardzo przyjemna i lekko napisana. Była przewidywalna, ale mimo to świetnie się bawiłam. Jak widać na zdjęciu moimi ulubionymi bohaterami byli Marcel i Bitters.
Czekam na kolejny tom.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-06-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Geek friend" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Książka ta jest pierwszym tomem serii #geek. Powieść ta należy do gatunku new adult i znajdziemy tutaj motyw friends to lovers, który ja osobiście bardzo lubię. Do jej sięgnięcia zachęcił mnie interesujący opis i ładna, graficzna okladka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam ją w jeden poranek i nie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem śledziłam losy głównych postaci - Poppy i Dylana.
Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani, to postaci, które śmiało moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od pierwszych stron zaskarbili sobie moją sympatię i byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi ich relację. Jeśli o niej mowa, to wszystko toczy się swoim niespiesznym rytmem, pozwalając Czytelnikowi skupić się na emocjach, słowach i gestach Poppy i Dylana, co bardzo mi się podobało. Nie znajdziemy tutaj scen pełnych namiętności i pożądania i moim zdaniem to kolejny plus tej historii. Ogólnie cały zarys więzi występującej pomiędzy bohaterami totalnie mnie urzekł. Z całych sił im kibicowałam i chciałam dla nich jak najlepiej. Bardzo miło spędziłam czas z tą książką i nie mogę się już doczekać dalszych losów tej dwójki. Polecam!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zdarza się Wam oceniać książki na podstawie ich grubości ? Wyciągać - często pochopne - wnioski, że krótka nie zdąży Was zachwycić ?

“Geek Friend” to debiut Julii Gaj. Pierwszy tom serii Geek. Książka z gatunku literatury młodzieżowej o dwójce przyjaciół - Poppy i Dylanie. Krótka aczkolwiek wciągająca i treściwa historia, która wg mnie, z pewnością pozytywnie Was zaskoczy.

Prolog mnie zmylił. Opis dwójki dzieci, psotnej Poppy i ułożonego jak na swój wiek Dylana, wzbudził we mnie przekonanie, że przede mną romans z gatunku hate - love. No po tym co mu zniszczyła, nie wierzyłam, że jej wybaczy i się polubią. Dlatego byłam niezmiernie zaskoczona gdy po latach są oni ze sobą tak niezwykle blisko.

Jak yin i yang, jak dwie połówki jabłka. Niby tak wybitnie różni ale rewelacyjnie się uzupełniający. To tak ujmujące jak wyraźnie widać tę ich więź na każdej stronie, czuć wyjątkowość ich relacji. Nie da się nie zauważyć jak na swój sposób są uzależnieni od siebie. Wychowali się razem, znają się nawzajem tak jak nie zna ich nikt inny, rozumieją się bez słów, mogą polegać na sobie zawsze.

Każdy to widzi. Tylko nie oni.

Uważają, że są “tylko” przyjaciółki i z pewnością są nimi ale …nie tylko.

Dylan ma za sobą wiele związków. Atrakcyjny, błyskotliwy, sportowiec - dusza towarzystwa. Może mieć każdą, ale żadna nie wydaje się właściwa.

Poppy to introwertyczka. Jej świat to nauka, książki, Harry Potter, którego może oglądać bez końca co w pełni zrozumiałe. Nie ugania się, a nawet nie rozgląda za chłopakami. Jej do szczęścia wystarczy rodzina i on. Najlepiej jeszcze bez babci Esther. Swoją drogą ciekawa bohaterka - nie wiadomo czy ją lubić czy się jej bać ;)

Nawet ich matki liczą na wspólną przyszłość swoich dzieci. Czekają na znak, że dostrzegli w sobie coś więcej, lecz oni uparcie są ślepi. Czy uda im się w końcu dostrzec, że szczęście mają tuż pod nosem ?

Bardzo fajna, lekka jednak niebagatelna książka. Chwilami przezabawna. Urzekła mnie taka naturalność w zachowaniu bohaterów. Fajna relacja nie tylko tej dwójki ale i przyjaciół, których mają i którzy się o nich troszczą. Czuć jednak w tym wszystkim taki lęk. Przed czym ? Przed dorosłością, samodzielnością i… wyjazdem na studia.

To pierwszy tom. Nasza para próbuje zrozumieć kim naprawdę dla siebie są ale wisi nad nimi widmo wyjazdu na różne uczelnie, a tym samym rozłąki. Lęk czy to ich relacje zniszczy czy umocni.

Taka krótka, a zaskakująco dużo w sobie zawierająca książka. Może akcja nie pędzie na łeb na szyje, bohaterowie są tacy …niewinni, nie skupiają się na kopulacji… Tu królują emocje, uczucia. I to jej atut. Nie powiem, że to urocza książka, bo mam awersje do “uroczoszczości” . Ale ma w sobie coś przez co wczuwałam się w przeżycia bohaterów i trzymałam za nich kciuki, poczułam z nimi szybciutko swego rodzaju więź. Za to już na starcie podziwiam twórczość autorki, bo jej pierwsza książka to zapowiedź imponującej twórczości.

A nie wiem czy zauważyliście, drugi tom już się zbliża. I nie mogę się już tego doczekać. Serdecznie dziękuję za egzemplarz zarówno autorce jak i Wydawnictwu Niezwykłe. Polecam

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-05-07,

💖Recenzja patronacka przedpremierowa💖

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

Premiera 03.05.2023 r.

„Geek Friend #1” – Julia Gaj

Na dzisiejszym rynku wydawniczym jest dużo krwawych historii mafijnych więc „Geek Friend” będzie miłą odskocznią od tego. Wrócicie do czasów szkoły, pierwszych przyjaźni, miłości, skradanych pocałunków.

Poppy ma plan na siebie. Pragnie studiować na najlepszym uniwersytecie. Dąży do tego poprzez naukę i wiele innych rzeczy. Przy czym zaniedbuje znajomych, ale na szczęście udaje się jej znaleźć kilka chwil. Jako młoda osoba jeszcze dokładnie nie rozumie swoich uczuć i nie jest pewna tego co czuje. A gdy wszystko do niej dochodzi to nie wie co powinna zrobić. Poppy to taka dziewczyna z którą da się natychmiast zaprzyjaźnić, a jej zamiłowanie do literatury jest bardzo nieoczekiwane.

Dylan to kapitan szkolnej drużyny, który swój talent pragnie dalej rozwijać. Ma wszystko o czym marzą nastoletni chłopcy. Urodę, talent, dziewczyny, przyjaciół i wspaniałą rodzinę. Uwielbia swoją przyjaciółkę i jestem w stanie zrobić dla niej wszystko. Czasem ma wrażenie, że tylko ona go rozumie. Dlatego gdy do serca dochodzi głos rozumu, jest zdezorientowany i nie wie jak ma to wszystko rozwiązać.

Najlepsi przyjaciele (prawie) od zawsze. Spędzają każdą chwilę razem, rozumieją się bez słów, uwielbiają się ze sobą droczyć, chociaż Poppy często ma dosyć zachowania Dylana. Widać, że tych dwoję stworzyło piękne fundamenty, ale czy będą na tyle trwałe aby wybudować ściany ? Autorka pięknie ukazała to co się między nimi stworzyło, a potem przerodziło w coś więcej. W sumie można powiedzieć, że nawet nie wiadomo kiedy to się stało, bo tych dwoje już i tak było blisko.

Lekka i przyjemna historia, która pozwala na wrócenie do starych czasów. Pozwala na oderwanie się od ciężkich i mrocznych historii. A gdy autorka ma takie swobodne pióro, to czytanie sprawia samą przyjemność. Gdy czytałam to nawet nie wiedziałam kiedy a już byłam na ostatnim rozdziale. Ci bohaterowie oprócz uroczej przyjaźni dają dawkę zabawy, bo ich droczenie i kłótnie, często dziecinne to są zabawne.
Miło było wrócić do tej historii, którą dawno temu poznałam na Wattpad. Zakochałam się w niej wtedy, a teraz moje zauroczenie zostało odtworzone. Bardzo Ci dziękuję.
10/10❤️❤️

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-07-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Chodź Poppy i Dylan to dwa różne światy od lat są przyjaciółmi. Ona kujonka, kochającą książki, on futbolista lubiący być w centrum uwagi. I tylko czasem ich spojrzenia zatrzymują się na sobie dłużej, ich ręce niby przypadkiem stykają się bardzo często. Ale czy to normalne kiedy zastanawiasz się jaki smak ust ma twój przyjaciel? Czy są tak miękkie na jakie wyglądają?

" Przyjaźń z Dylanem była najlepszą rzeczą w moim życiu, ale czasami miałam wrażenie, że to też nasze przekleństwo..."

" Geek Friend" to debiut autorki. Jest to bardzo fajna, lekka i niewymagająca lektura nie tylko dla młodzieży. Akcja nie jest pędząca, ale za to książka zawiera wiele emocji. Bohaterowie i ich relacja opisana jest tak naturalnie że chętnie czyta się tę książkę kartka po kartce.

Styl autorki jest bardzo przyjemny, nie wiesz kiedy a kończysz czytać.

Bardzo podobała mi się historia tej dwójki.

I chodź książka jest krótka to spędziłam z nią fajnie czas. Czekam zatem na kolejny tom ?

Polecam

Geek Friend 2
Julia Gaj0
Okładka ksiązki - Geek Friend 2

Kontynuacja historii bohaterów serii „Geek”. Poppy Pole miała sprecyzowany plan na życie. Chciała ukończyć studia na wymarzonej uczelni, zdobyć...