Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie

PODRÓŻ PO NAJSZCZĘŚLIWSZYCH MIEJSCACH NA ŚWIECIE

Co sprawia, że dany kraj uznawany jest za szczęśliwy? Czego zazdrościmy mieszkańcom innych państw? I czym właściwie jest szczęście?

W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania Eric Weiner - dziennikarz i wieloletni korespondent National Public Radio - odwiedza dziesięć krajów powszechnie uznawanych za najszczęśliwsze miejsca na świecie. W ciągu trwającej rok podróży dociera między innymi do Holandii, Tajlandii, Mołdawii, Wielkiej Brytanii, Indii, Szwajcarii i na Islandię. Dowiaduje się, na czym polega średniomądrość, co kryje się pod pojęciem zadowoszczęścia i dlaczego czasem najprostszym sposobem na osiągnięcie szczęścia jest... niemyślenie.

Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie to wyjątkowo barwny dziennik podróży, napisany z niezwykłym poczuciem humoru. To książka, która zachwyci nie tylko miłośników podróży, ale również wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji i odpowiedzi na najważniejsze pytania naszych czasów.

ERIC WEINER

wielokrotnie nagradzany dziennikarz i autor bestsellerów przetłumaczonych na ponad 20 języków. Były korespondent National Public Radio oraz reporter The New York Times. Obecnie współpracuje między innymi z The Washington Post, BBC Travel i AFAR.

Informacje dodatkowe o Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2023-12-18
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: The Geography of Bliss: One Grump's Search for the Happiest Places in the World

Kup książkę Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie

Poznam sympatycznego Boga
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Poznam sympatycznego Boga

Po nagłym pobycie w szpitalu Eric Weiner – modelowy „duchowy podglądacz”, agnostyk i doświadczony podróżnik – zaczyna zmagać się...

Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu

Ekspresem z Sokratesem" to pełna wrażeń podróż intelektualna śladami niektórych z największych myślicieli w historii - od Epikura i Marka Aureliusza...