Ghost

Tom 3 cyklu Boston Underworld

Trzeci tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!

Talia Parker nie miała łatwego dzieciństwa. Częściowo spędziła je w rodzinie zastępczej, a częściowo na ulicy. Te doświadczenia nauczyły ją doceniać każdy kawałek chleba.

Więc kiedy jej nowy chłopak zaprasza ją na wakacje do Meksyku, dziewczyna nie zamierza zmarnować takiej szansy. Szybko okazuje się, że obiecany raj zmienia się w piekło, bo zostaje porwana i sprzedana.

Aleksiej Nikolaev - niezwykle zdolny haker - jest szczególnie cenny dla mafii. Poproszony o przysługę, zgadza się sprowadzić Talię do USA. Jednak rosyjski gangster ma w tym ukryty cel: wybrał tę kobietę na swoją żonę.

Dwoje ludzi, których prześladują demony.

Niebezpieczny mężczyzna, który nie może zaoferować miłości.

Dziewczyna, która już nigdy nie będzie taka jak dawniej.

{}

Informacje dodatkowe o Ghost:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-08-04

Kup książkę Ghost

Ghost - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-01-01, 2022,

Ghost trzecia część serii Boston Underworld. Trzecia cięść nie gorsza niż poprzednie.

Aleksiej Nikplaev obiecuje Mack odnaleźć jej przyjaciółkę Talię. Po dłuższych poszukiwaniach, dowiaduje cię że Talia jest zabawką, wykorzystywaną do zabaw seksualnych, jest złamana, wyniszczona, chce umrzeć. Dla Aleksieva taka osoba to zagrożenie na odkopanie jego mrocznych demonów, jednak ze względu na daną obietnicę odzyskuje dziewczynę i zabiera ja do siebie do domu. Talia nie przypomina dawnej siebie, dziewczyny która została zahartowana przed domy zastępcze i ulicę. Jest cieniem, wyniszczona psychicznie i fizycznie pragnie tylko śmierci. Jednak jej nowy oprawca nie chce do tego dopuścić, posuwa się dalej i Talia zostaje jego żoną. To ma być układ aby ochronić "ułomność" Aleksieja i dać większe bezpieczeństwo dla Talii. Jednak dwie osoby z demonami czy potrafią funkcjonować w układzie, który wymusza na nich wysiłek, minimalistyczne zaangażowanie i nałożenie maski? Kto będzie niebezpieczeństwem a kto ofiarą?

Trzecia część serii Boston Underworld, którą połknęłam w jeden dzień. Aleksiej którego ojciec wraz z matką wyrzucił z własnego domu przez to że Aleksiej przez chorobę w dzieciństwie miał defekt, był tym słabszym z synów. Jego matka obwiniała go że zostali wyrzuceni z domu i popełniła samobójstwo. Aleksieja przygarnęła "głowa" rosyjskiej mafii i wychowała go jak własnego syna, jednak... Aleksiej zawsze musiał sobie udowadniać że jest wartościowy, aby uniknąć w oczach innych przywódcach że nie jest słaby zamknął się w swojej fortecy. Był duchem, który nie każdy wiedział jak wyglądał. I takie pokiereszowany człowiek pojął za żonę dziewczynę, która została złamana i która chciała popełnić samobójstwo. Aleksiej przez swoje demony z dzieciństwa, nie chciał do tego dopuścić, jednak czy człowiek może uratować drugie człowieka w którym nie ma walki życia?

Książka brutalna, mocna, nie oszczędza czytelnika ale jest warta odwagi aby ją przeczytać i poznać mroczne historie i zakamarki ciemnej strony ludzkiej duszy i umysłu. Polecam.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Zachwycająca w swej brutalności i realizmie opowieść, na którą bardzo czekałam. Aleksiej to człowiek rosyjskiej mafii jakiego jeszcze nie było. Uchodzi za zimnego, bezuczuciowego i bezwzględnego mężczyznę, który rzadko opuszcza swój dom. Mało kto zna jego tajemnicę. Jego postać zaś pojawia się w poprzednich tomach serii i intryguje. Jest lekiem na wszelkie bolączki i człowiekiem, który jako jedyny jest w stanie rozwiązać sprawy beznadziejne. I takiej sie podjął tym razem. Dla Lachlana Crow i jego ukochanej. A może zwyczajnie i egoistycznie dla siebie?

Talia to kobieta złamana. Nie czuje już nic, żyje w otępieniu i pragnie tylko jednego- swojej śmierci. Sprzedana jako towar dla seksualnego zadowolenia szemranego towarzystwa, otumaniona narkotykami, od dawna już żyje tylko ciałem, jest przekonana, że jej dusza nie istnieje. Nie potrafi zaufać, nie potrafi wzniecić w sobie jakichkolwiek uczuć, nie potrafi być człowiekiem. Bita, upokarzana, gwałcona, czeka na swój koniec. Czy taka kobieta nadaje się na towarzyszkę życia dla wysoko postawionego członka mafii?

Ta historia jest tak bolesna, tak realnie i mocno przedstawiona, że dosłownie wbija w fotel. Doskonale wykreowano oboje głównych bohaterów. Są złamani przez swoją przeszłość, inni, niezrozumieni przez ludzi, którzy nie przeszli tego, co oni. Oboje są zdania, że są ludźmi wybrakowanymi i nie są w stanie nikogo pokochać ale też zostać pokochanym. Ich emocje, ich strach, ich demony, to wszystko jest genialnie przedstawione. Podobnie jak ich totalnie pokręcona relacja, która rozwija się wraz z biegiem czasu. Autorka funduje czytelnikowi nie tylko mnóstwo sprzecznych uczuć podczas odkrywania kolejnych cech bohaterów ale także zaskakuje w prowadzonej fabule tak mocno, że prowadzi niemal do palpitacji serca. Nie można się tu do niczego przyczepić.
Ta książka wciąga zaskakująco mocno i jest zwyczajnie nieodkładalna. Dodatkowym plusem jest epizodyczne pojawienie się postaci znanych z poprzednich tomów, jednak uważam, że ich znajomość absolutnie nie jest konieczna przy czytaniu "Ghosta" (aczkolwiek cała seria jest godna polecenia!). Jeśli lubicie historie mocno nieoczywiste, przejmująco smutne, opisane bez krztyny lukru, to z pewnością jest to książka po którą musicie sięgnąć. Ja jestem nią absolutnie i nieodwołalnie urzeczona. A do tego ta okładka! Całość jest po prostu fantastyczna w odbiorze

Saint
A. Zavarelli0
Okładka ksiązki - Saint

Czwarty tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach! ,,Grzech za grzech". Tenly ,,Scarlett" Albright ma misję. Udaje, że...

Reaper
A. Zavarelli0
Okładka ksiązki - Reaper

Drugi tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!Był mężczyzną, który trzymał jej los w swoich rękach. Myślała, że mogłaby...