Gildia Magów

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788392579601
Liczba stron: 520
Tytuł oryginału: The Magicians' Guilg
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Tom 1 cyklu Trylogia Czarnego Maga

Ocena: 4.88 (80 głosów)
Inne wydania:

Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem – wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć – i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Gildia Magów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Gildia Magów

Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2017-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2017,

Długo zabierałam się za tą serię, być może wina leży w nieatrakcyjnej okładce, a może to tylko obawa przed rozczarowaniem... Seria zapowiada się smakowicie, wartkie dialogi, fajne pomysły dotyczące magii, nowe słownictwo, które łagodnie i bezboleśnie jest wprowadzane czytelnikowi. Z miłą chęcią poznam dalsze losy bohaterów poznanych w pierwszym tomie - rozczarowania nie było.

Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2015),
Choć akcja nabiera tempa stopniowo i początkowo miałam wrażenie, że niewiele się dzieje, to później dalam się wciągnąć i chętnie sięgnę po dalsze części tej historii. Bardzo polubiła Soneę, jako mądra i prawą dziewczynę. A świat Gildii Magów jest ciekawie wykreowany i myślę, że kryje w sobie jeszcze wiele niespodzianek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Kolejne podejście do twórczości pani Trudi. Do połowy książka jest trochę nużąca, ciągłe zabawy w kotka i myszkę; złapiemy Soneę czy nie? Ale potem jest coraz lepiej, akcja rozkręciła się i pędziła jak szalona. Bohaterka może być irytująca, ale na pewno nie nieciekawa, coś w niej jest, jednak moim ulubionym bohaterem będzie Rothen; jego ciepło i dobroć aż biją ze stron książki. Moim drugim ulubionym bohaterem został Dannyl; taki zabawny, szemrany cwaniaczek :) Cery też wzbudza sympatię i bardzo ładnie się zachowuje, jest altruistyczny i wznosi się ponad swoje potrzeby i pragnienia. Zaciekawiła mnie fabuła, ucieszyła decyzja Sonei, a wątek z Akkarinem nie pozwoli mi spocząć na jednym tomie tej trylogii, zatem... jedziemy dalej :)
Link do opinii
Bardzo ciekawa historia opowiadająca o losach młodej dziewczyny, w której przypadkiem budzi się magia. Ścigana przez gildię magów musi ukrywać się w bardzo mrocznych kręgach, jednak nikt nie jest w stanie uchronić jej przed mackami magów. Powieść bardzo mi się spodobała głównie dlatego, że główna bohaterka była dość oryginalna :P
Link do opinii
Avatar użytkownika - gosica12
gosica12
Przeczytane:2016-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Pierwsza i zarazem chyba najsłabsza część trylogii. Poznajemy tu z grubsza zasady rządzące Imardinem. Snobistyczną kastę domów, z których rekrutują się późniejsi członkowie gildii magów, powikłane powiązana szarej strefy miasta, ale przede wszystkim przepaść jaka dzieli dobrą część miasta od slumsów. Poznajemy też Soneę, dziewczynę wywodzącą się z bylców, która kryje w sobie jednak niezbadane pokłady magii, o której nie miała pojęcia i której nikt nie spodziewał się ukryć u przedstawicielki tej klasy społecznej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Świetna, na prawde świetna książka, od początku wciągająca. Świat magów stworzony przez Trudi Canavan, jest tajemniczy, magiczny i interesujący. Mnogość nowych zwrotów dodatkowo uatrakcyjnia książkę wprowadzając w świat fantasy z prawdziwą przyjemnością.
Link do opinii
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Super książka, nawet mój nieczytelniczy brat się skusił :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - madziojanka
madziojanka
Przeczytane:2014-10-24, Przeczytałam, magic,
Trzeba kupić całą trylogię. Pierwsza książka jest początkiem, druga rozwinięciem, trzecia zakończeniem. Moglaby z tego być jedna książka, ale byłaby za ciężka :x (ocena za trylogie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione :),
Coś wspaniałego :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ciekawe przygody o bohaterach posiadających wiedzę jak posługiwać się magią w dobry i zły sposób.
Link do opinii
Imardin to strasznie ponure miasto, a przede wszystkim slamsy. A dla bogatych i magów najlepszym rozwiązaniem na ogarnięcie problemów jest wypędzenie żebraków. Tyle, że niespodziewanie natrafiają na przeszkody w postaci młodej dziewczyny, Sonea. To teraz sami się przekonują jak ponure są slamsy gdy muszą ją odnaleźć zanim jej moce którymi nie umie się posługiwać wymkną się spod kontroli.
Link do opinii
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Ostatnio cierpię na bezsenność co skutkuje pochłanianiem książek w takim tempie jakim lubię, a z racji urodzin dostałam od kuzynki Trylogię Czarnego Maga. Słyszałam o tej książce dużo dobrego więc mimo, że w tym momencie czytam dwie inne serie z braku kolejnych tomów zabrałam się za czytanie Gildii. W niecałe dwa dni pochłonęłam tom pierwszy... Książkę naprawdę bardzo dobrze się czyta, autorka stopniowo i w odpowiedni sposób przedstawia nam nowy świat. Świat magii, tradycji i podziałów na lepszych i gorszych. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi fantastyki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - varginnes
varginnes
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Książke czyta sie bardzo przyjemnie. Wciąga, choć akcja rozwija się powoli. Jak dla mnie na prawdę super, z chęcią sięgnęłam po następną część i już czeka na mnie ostatnia.Polecam !
Link do opinii
Avatar użytkownika - weronika
weronika
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Pierwsza część trylogii. Opowiada o Sonei, dziewczynie, która podczas czyski (czyszczenia miasta przez magów z żebraków) ujawnia jej moc. Magowie zaczynają ją szukać. Ona natomiast szuka pomocy u złodziej. Czy uda się jej uciec przed magami? Czy ją schwytają? I czy wyjdzie jej to na dobre? Zachęcam do przeczytania
Link do opinii
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2011-07-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Całkiem niezła seria, chociaż akcja rozkręca się pomału.
Link do opinii
Avatar użytkownika - loveit244
loveit244
Przeczytane:,
Sięgnęłam po tę książkę dzięki swojej mamie. To ona mi ją podsunęła. Gildia Magów jest jedną z interesujących i ciekawie napisanych książek, jednak nie powaliła mnie na kolana.. Ale cóż.. Mam jeszcze następne dwie części do przeczytania :D
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Przeczytane:2011-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Powoli się rozkręca, ale na szczęście im dalej tym lepiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Bardzo fajna saga... Polecam ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2021-03-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - wi_ke
wi_ke
Przeczytane:2020-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Bardzo fajna i trzymająca w napięciu książka. Z początku wydawała mi się trochę nudna, ponieważ w pierwszej połowie książki magowie szukali głównej bohaterki. Na szczęście akcja rozwinęła się z czasem, i chiałam dowiedzieć się co się stanie za chwilę. Książkę łatwo się czyta i ma interesującą fabułę. Zachęcam do przeczytania!!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Julenia
Julenia
Przeczytane:2020-01-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Dzień Czystki to w Imardinie czas, gdy magowie oczyszczają ulice z żebraków i włóczęgów. Są przekonani, że nikt nie może się im przeciwstawić. Sonea nie mieszka już w slumsach, ale zostaje wysłana tego dnia do miasta na poszukiwanie innego lokum. Spotyka swoich przyjaciół z dzieciństwa, którzy namawiają ją rzucania kamieniami w magów. Dziewczyna wkłada w rzut kamieniem całą złość i gniew jaki odczuwa i w niezrozumiały dla niej sposób, kamyk przekracza barierę ochronną oraz rani jednego z magów. Zaczyna się ucieczka Sonei oraz ukrywanie w różnych częściach miasta, podczas gdy magowie usiłują ją odnaleźć, gdyż są świadomi jakim zagrożeniem może być dla siebie i innych. Niesamowita powieść, która nie pozwala się odłożyć chociaż na chwilę.

Link do opinii
Inne książki autora
Ostatnia z dzikich
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Ostatnia z dzikich

Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają...

Obietnica następcy
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Obietnica następcy

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy