Globalne Pasmo

Amerykańska miniseria science fiction osadzona w teraźniejszości, składająca się z pojedynczych niezależnych historii, w 2004 roku nominowana do Nagrody Eisnera.

Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu, interweniującą w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów będących specjalistami w wielu różnych dziedzinach: od broni biologicznej po parkour.

Elementem wyposażenia każdego członka Globalnego Pasma jest specjalny telefon umożliwiający stały kontakt z prawą ręką Mirandy Zero, sprytną Alef, która czuwa nad przebiegiem każdej akcji z centrum operacyjnego agencji. Od lingwisty w średnim wieku, przez szesnastoletniego maniaka komputerowego i emerytowanego detektywa, po najwyższej klasy oblatywacza - każdy z agentów Globalnego Pasma jest doskonały w tym, co robi, a także stanowi ostatnią szansę ludzkości na przeżycie.

Pomysłodawcą i scenarzystą serii jest Warren Ellis (,,The Authority", ,,Transmetropolitan"). Rysunki są dziełem jednych z najlepszych artystów komiksowych, w tym: Simona Bisleya (,,Hellblazer"), Chrisa Sprouse'a (,,Tom Strong"), Karla Story'ego (,,Batwoman"), Glenna Fabry'ego (,,Kaznodzieja"), Gene'a Ha (,,TOP 10"), Davida Lloyda (,,V jak Vendetta"), Steve'a Dillona (,,Kaznodzieja") oraz Lee Bermejo (,,Joker"). Album zawiera wszystkie 12 zeszytów serii oraz fragmenty scenariusza.

Informacje dodatkowe o Globalne Pasmo:

Globalne Pasmo - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-09-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

GDY „MILLENIUM” SPOTKAŁO „PLANETARY”

Warren Ellis to znakomity scenarzysta komiksowy, który potrafi jednak także i zawieść. Stworzył w końcu zarówno tak rewelacyjne historie, jak „Planetary” czy „Transmetropolitan”, stworzył też te po prostu dobre w stylu „Authority” czy „Jamesa Bonda”, a wreszcie także kilka przeciętnych / niezłych, że wspomnę tylko o „Astonishing X-Men” tudzież książce „Wzorzec zbrodni”. A jak rzecz ma się z „Globalnym pasmem”? Trzeba przyznać, że to kawał bardzo dobrego komiksu, który każdemu obeznanemu w thrillerach i popkulturze pod pewnymi względami skojarzy się z sagą „Millenium”.

Poznajcie Globalne pasmo. Jak wskazuje nazwa, jest to agencja o ogólnoświatowym zasięgu, która zajmuje się ratowaniem ludzi. Przed czym? Przed wszystkim tym, co przerasta standardowe służby albo jest zbyt nietypowe, by ktokolwiek inny mógł się tym zająć. A wszystko to pod przywództwem tajemniczej Mirandy Zero. Jest ich ponad tysiąc, specjalizują się w najróżniejszych dziedzinach i są jedyną nadzieją ludzkości. Są deską ratunku i ostatnim bastionem. Ale jakie tajemnice skrywają?

Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron. Sudenneowie, cykl 4. Tom 1
Okładka ksiązki - Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron. Sudenneowie, cykl 4. Tom 1

Pierwszy tom nowego cyklu zatytułowanego ,,Sudenne'owie", wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy ,,Skarga Utraconych Ziem"...

Injustice. Bogowie pośród nas. Rok piąty
Okładka ksiązki - Injustice. Bogowie pośród nas. Rok piąty

W wojnie pomiędzy Supermanem a Batmanem wszyscy bohaterowie zdecydowali, za kim się opowiadają. Przez pięć lat dawni przyjaciele i sprzymierzeńcy toczyli...