Głodne oczy

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-27
Kategoria: Horror
ISBN: 9788367042024
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: Violet Eyes
Język oryginału: angielski

Ocena: 5 (1 głosów)

Małe miasteczko w pobliżu Everglades miało zaoferować Rachel i jej synowi nowy początek. Zamiast tego stało się początkiem koszmaru, gdy nieznany gatunek much przemieścił się przez okolicę, pozostawiając po sobie bolesne ukąszenia. Media ostrzegały ludzi, by pozostali w domach, dopóki rój nie minie. Ale muchy nie odeszły. I wtedy zamilkły radia i telewizory. Wtedy pojawiły się pająki. Pająki, które potrafiły utkać śmiertelnie niebezpieczną sieć, tak dużą, że w ciągu jednej nocy mogła pochłonąć cały dom. Pająki, które rozmnażając się, zostawiały za sobą pobielałe kości. Pająki, które, podobnie jak muchy, łakomie poszukiwały delikatnego mięsa....

Tagi:

Kup książkę Głodne oczy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Głodne oczy

Czy boicie się much i pająków? Jeśli nie, to po lekturze tej książki zaczniecie się ich panicznie bać!

Rachel ucieka wraz z synem przed toksycznym mężem do Everglades. Miejsce, które miało być oazą spokoju i początkiem nowego życia zamienia się w koszmar za sprawą zmutowanych much i pająków. Atakują ludzi i zwierzęta. One mają tylko jeden cel, dotrzeć do jednego, ciepłego miejsca skrywającego się w danym ciele... Roje much sprawiają, że powietrze jest czarne. Pająki potrafią w ciągu doby cały dom opleść pajęczyną. Skąd się wzięły muchy i pająki, co je łączy? Czy Rachel uda się przed nimi uciec?

Autorowi udało się stworzyć apokaliptyczną wizję, te opustoszałe, oplecione pajęczynami domy, pająki wyłażące wszystkimi otworami z ciał zostawiające pobielałe kości... Brrr! Jest przerażająco i obrzydliwie, są tu elementy horroru ekstremalnego. Nie brakuje tu scen seksu. Opisy są tu mocne i dosadne.

Jestem pod wrażeniem tego, jak autorowi udało się "naukowo" wyjaśnić przyczynę mutacji, brzmi to logicznie i dałam się ponieść tej fantazji. Uwierzyłam w tę historię. Po tej lekturze mam wrażenie, że wszystko mnie swędzi i mam ochotę cały czas się drapać! Już nigdy nie będę lekceważyła much i pająków.
Podoba mi się tu, to że jest konkretna fabuła. Bohaterów da się lubić, można się z nimi utożsamiać i ich losy nie są nam obojętne. Akcja rozwija się dynamicznie, trzyma w napięciu, aż do samego końca, które łapie za serducho. Ta historia niesie przesłanie, udowadnia jak niebezpieczne może być ingerowanie w prawa natury, zwłaszcza wynikające z chorych ambicji ludzi będących u władzy. Poruszony jest także wątek, tego jak ciężko jest się uwolnić ofiarom przemocy od oprawcy.
To jest świetny, wywołujący ciarki na plecach Animal Horror, jest w nim wszystko czego oczekuję od tego typu literatury. Lektura ta dała mi satysfakcję.
Gorąco polecam ją fanom Animal Horrorów!

Link do opinii
Inne książki autora
Cokolwiek zechcesz
John Everson0
Okładka ksiązki - Cokolwiek zechcesz

Jeśli trzymasz w rękach tę książkę, musisz wiedzieć, czego chcesz... A dostaniesz to, co mroczne, niepojęte, co kłębi się w zakamarkach duszy, spływa krwią...

Syrena
John Everson0
Okładka ksiązki - Syrena

Evan od urodzenia cierpi na paniczny lęk przed wodą. Od roku próbuje poradzić sobie z traumą po stracie syna, który utonął w oceanie. Co...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy