Głos

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328711938
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Roar

Ocena: 4 (1 głosów)

Wyjątkowy, poruszający i działający na wyobraźnię zbiór opowieści o kobietach pióra autorki uwielbianej przez miliony czytelniczek na całym świecie. Prezentując dylematy, przed którymi kobiety stają, oraz ich aspiracje i dążenia, autorka łączy magiczny realizm z typowymi życiowymi sytuacjami, co prowadzi do zaskakujących i często zabawnych sytuacji. Ahern pisze o małżeństwie i wychowywaniu dzieci, o polityce i wielkiej karierze; jej bohaterki muszą stawić czoło zarówno zwykłym, przyziemnym problemom, jak i zagadkowym, których źródła ani przyczyn nie sposób jednoznacznie ustalić. Zmagają się z przeszkodami, pokonują przeciwności losu, szukają szczęścia i radości, nie zważając na to, że ich świat w znaczniej mierze kształtują opinie i oceny innych ludzi. Każda na swój sposób odkrywa drzemiącą w niej siłę.

Tagi: Współczesna proza literacka

Kup książkę Głos

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Głos

Trzydzieści krótkich opowieści, trzydzieści różnych historii kobiet, które mają głos! Bardzo prawdopodobne, że z którymś głosem krzyczącej kobiety utożsamisz się właśnie Ty! Może przeczytasz i stwierdzisz, że przecież tak wygląda Twoje życie, albo jest to historia kobiety, którą przecież znasz? Zbiorem opowieści o kobietach jest najnowsza książka Cecelii Ahern właśnie o tytule „Głos”.

Trzydzieści pełnych metafor i alegorii opowiadań, które zaczynają się zawsze od słów: Kobieta, która. To historie matek, bizneswoman, emigrantek czy żon swoich mężów. Przedstawione historie mogą spotkać każdą z nas. Autorka przedstawi między innymi historię kobiety, która odleciała, mówiła po kobiecemu, miała tykający zegarek czy też oddała i wymieniła męża. Każda z wymienionych w zbiorze opowiadań musiała stawić czoło nie tylko tym zwykłym problemom, ale także i takim, których źródła ani przyczyny nie sposób było jednoznacznie przedstawić. Każda z kobiet boryka się z innym problemem, lecz to, co łączy je wszystkie – to ogromna siła, która się w każdej z nich kryje. Bohaterki zdobędą się na odwagę i wykrzyczą społeczeństwu to, co je boli. Użyją drzemiącej w nich siły i zawalczą o swoje marzenia! Autorka udowadnia, że my także to możemy zrobić!

„Głos” jest zupełnie inną książką od wcześniejszych utworów Ahern. Nie znajdziemy tutaj charakterystycznego dla jej pisarstwa ciepła, humoru oraz wzruszeń. Dostaniemy za to realizm magiczny i pewnego rodzaju prawdę! Książkę można traktować jako swoisty manifest, autorka porusza bardzo ważny problem traktowania kobiet w społeczeństwie. Każdą z historii można traktować jako przypowieść. Opowiadania są krótkie i może nie wszystkie się spodobają, lecz najważniejsze w nich jest kryjące się przesłanie. To jak je już zinterpretujemy – zależy wyłącznie od nas.

Link do opinii
Inne książki autora
Sto imion
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Sto imion

Najnowsza powieść autorki, której książki do tej pory wydano w 46 krajach, w łącznym nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy. Po tym, jak Kitty Logan...

Gdybyś mnie teraz zobaczył
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Gdybyś mnie teraz zobaczył

Romans pióra autorki słynnej, ekranizowanej teraz powieści "PS Kocham Cię". Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, jak bardzo różni się zobaczenie od uwierzenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora