Zakochać się

Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami... Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także - a może przede wszystkim - miłość.

Informacje dodatkowe o Zakochać się:

Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2014-07-02
Tytuł oryginału: How to Fall in Love
Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska

Kup książkę Zakochać się

Zakochać się - opinie o książce

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2017-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 2017, Romans,
Cecelia Ahern stała się znana, dzięki powieści "P. S. Kocham Cię', na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Ja jeszcze nie poznałam tej książki, ale jeszcze wszystko przede mną. Zapoznanie z twórczością zaczęłam od powieści "Zakochać się". Jest to pełna ciepła opowieść, która na pewno spodoba się wielbicielkom romantycznych historii. Christine Rose to sympatyczna młoda osoba pracująca jako doradca zawodowy. Jest uzależniona od czytania wszelkich poradników, których ma niezliczoną ilość w swojej domowej biblioteczce. Dzięki nim właśnie czerpie inspiracje do życia i jak sobie radzić z problemami. Niedawno jej życie zaczyna się sypać: rozstaje się z mężem i próbując pomóc nieznajomemu, który chciał popełnić samobójstwo strzałem z pistoletu nie przewidziała, że może tylko pogorszyć tą sytuację. Z tego powodu targają nią wyrzuty sumienia i poczucie winy. Nawet nie przeczuwa, że w niedługim czasie znowu przyjdzie jej spotkać się z podobną sytuacją. Podczas spaceru na dublińskim moście spotyka Adama Basila, który postanawia skończyć ze swoim życiem. Wśród tłumu gapiów tylko ona reaguje i nie chce pozwolić, żeby mężczyzna popełnił samobójstwo. Udaje jej się odwieść go od zamiaru, ale zawiera z nim pewną umowę: Adam zrezygnuje z samobójstwa, jeśli uda jej się przed jego trzydziestoma pięcioma urodzinami przekonać go, że ma po co żyć. Umowa jest niezwykle szalona, bo to urodzin zostało zaledwie... dwa tygodnie. Czas pędzi nieubłaganie. Christine korzystając z rad swoich poradników próbuje pomóc mu cieszyć się z życia i odzyskać utraconą miłość. Z czasem przekonuje się, że "złote rady" to nie jest to co Adamowi pomoże zrozumieć jaką wartością jest życie. Książka choć jest dość przewidywalna, jak można wnioskować po tytule, to wcale nie nudzi. Każdy rozdział zaczyna się od słowa " Jak...", czyli można powiedzieć, że jest w formie poradnikowej nawiązując do uzależnienia głównej bohaterki. Jak wspominałam wcześniej, jest to moja pierwsza przygoda z twórczością autorki i na pewno nie ostatnia. Styl jest lekki i przejrzysty, co mi bardzo odpowiada. Każdą stronę dosłownie chłonęłam, bo chociaż akcja nie pędzi do przodu jak szalona, to jednak byłam zaciekawiona perypetiami Christine i Adama. Bohaterowie są dopracowani w każdym szczególe: zarówno Adam, któremu nie brakuje ironicznego humoru, jak i Christine - trochę zwariowana, ale przede wszystkim sympatyczna młoda osoba, której nie sposób nie polubić. Wbrew pozorom wątek miłosny nie jest tu najważniejszy. Głównym przesłaniem autorki jest sposób czerpania radości z życia i odkryciu, co jest w nim ważne. "Zakochać się" jest to pełna ciepła i czaru opowieść w sam raz na wieczór po ciężkim dniu. Przy lekturze tej książki na pewno odpoczniecie. Polecam!
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Christine Rose ma tylko dwa tygodnie, aby udowodnić Adamowi Basilowi, że warto żyć.Oboje zawierają umowę: Adam ma zrezygnować z samobójczych zamiarów, jeśli do jego 35 urodzin Christine zdoła go przekonać, że i dla czego warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami.Zycie Christine i Adama w jednej sekundzie sie splata tak,ze odtad sa prawie nierozlaczni.Przezywaja rozne przygody w ktorych dziewczyna probuje mu udowodnic ,że zycie jest piekne.Ksiazka jest wciagajaca i swietnie napisana.Przeczytalam jednym tchem i napewno siegne po kolejna tej autorki.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2016-02-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016, 52 książki w 2016 roku,
Hm, co mogę napisać o książce? Właściwie w porządku. Dobrze się skończyła i to najważniejsze. Chociaż szkoda, że nie było opisanych momentów ze strony Adama. Do ostatnich kartek nie było do końca wiadomo co on czuje. Było pokazane, że tylko chce odzyskać dziewczynę i nic poza tym. Ale ogólnie może być.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Kolejna książka Cecelii Ahern, po którą sięgnęłam również nie zachwyca. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że autorka jedzie na opinii "P.S. Kocham cię". Christine prowadzi biuro pośrednictwa pracy, namiętnie czytuje wszelkiego rodzaju pamiętniki i szuka swojego miejsca w życiu. Pewnego wieczoru prawie udało jej się odwieść mężczyznę od samobójstwa, jednak ten na jej oczach strzelił sobie w głowę. Po tym wydarzeniu Christine odchodzi od męża i natyka się na drugiego niedoszłego samobójcę Adama. Postanawia pomóc mu zakochać się w życiu do dnia jego urodzin, w przeciwnym razie mężczyzna zabije się. Adam sfrustrowany utratą pracy i wizją przejęcia rodzinnego interesu, zdradzony przez dziewczynę i porzucony pragnie ją odzyskać, a pomaga mu w tym Christine. Misja kończy się sukcesem, Adam zostaje odwiedziony od samobójstwa, a bohaterów połączyło prawdziwe uczucie. Sposoby zdobywania dziewczyny przez Adama były pomysłowe i romantyczne. Ale Christine nie przypadła mi do gustu, jej ciągłe wtrącanie się w życie innych ludzi, mądrości czerpane z poradników sprawiały, że miałam ochotę krzyczeć, żeby zajęła się własnym życiem. Bohaterka ma dziwne relacje z rodziną, ich przekomarzania miały być zabawne, ale czegoś w nich jednak zabrakło. Historia przewidywalna, a początek niestety przyciężkawy przez co musiałam się zmuszać do przebrnięcia przez pierwsze 100 stron.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-04-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Christine Rose prowadzi agencję pośrednictwa w pracy, ma silną potrzebę ratowania świata- dwa razy los styka ją z mężczyzną, którego próbuje odwieść od samobójstwa. ,,Nie znajdziesz tam, czego szukasz." Adama, bo tak się nazywa, ten drugi mężczyzna, boli życie: utrata dziewczyny, choroba ojca, kłopoty rodzinne i związane z firmą. Christine zawiera z nim umowę, że jego życie się zmieni... Czy jej się uda? Niestety kilka rzeczy mnie w tej książce irytowało. Pal licho przewidywalność (w końcu to historia miłosna, romans, więc tego się spodziewałam), ale niektóre kwestie wypowiadane przez bohaterkę były sztuczne, niespójne, jakby bawiła się w terapeutkę. Doradza innym, serwując zdania wyjęte z poradników (,,ustalenie przyczyn ułatwi nam zrozumienie negatywnych myśli, które pojawiły się, zanim przyszło załamanie"), na siłę chce pomóc, kontroluje. Nie przypadł mi do gustu styl autorki (to już miało miejsce przy czytaniu ,,P.S. Kocham Cię"), nie bawił specyficzny humor rodzinki Christine podczas rozmowy z Adamem. Jakby zlekceważyli problemy Adama. Mimo, że to przyjemna lektura i niektóre fragmenty mnie zainteresowały, jak widać fabuła i styl do mnie nie trafiły. Zakwalifikowałabym ją do grupy literatury kobiecej. Bardzo możliwe, że komuś spodoba się bardziej.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2014-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Słyszałam o powieści PS Kocham Cię. Słyszałam również o książce Sto imion. Jednak nie miałam jeszcze okazji sama poznać fenomenu Cecelii Ahern. To moje pierwsze - myślę, że nie ostatnie - spotkanie z tą pisarką. Cecelia czaruje słowem, budując bardzo ciekawą historię. Dublin. Most Ha'penny. Na moście młody mężczyzna - Adam Basil - próbujący się z niego rzucić. I Christina Rose, młoda kobieta, która usiłuje wyperswadować mu ów czyn. Tak się zaczyna opowieść utkana przez pisarkę kochaną przez rzesze czytelniczek. Muszę przyznać, że mnie też zaczarowała. Czy można uratować komuś życie i doprowadzić do tego, żeby zaczął je kochać i szanować? Christina ma tylko dwa tygodnie, aby przekonać Adama, że jednak warto żyć. Nie jest to łatwe, a początkowo nawet niezbyt przyjemne. Nie chciałabym nigdy znaleźć się w takiej sytuacji. Trzeba być bardzo wyjątkową osobą, aby pomagać innym ludziom. Taka jest bohaterka tej książki. Charakteryzująca się ogromną empatią, próbuje pomagać osobom nie potrafiącym znaleźć wyjścia z różnych życiowych sytuacji. A narzędziem do osiągnięcia celu są wszechobecne w jej otoczeniu poradniki. W jednej chwili możesz zmienić zdanie, uratować komuś życie albo się zakochać. Jest to przepięknie napisana opowieść, nie tylko o miłości, z bohaterami, których lubi się od pierwszych przeczytanych stron. Adama mogłabym po prostu schrupać. Z Christiną chciałabym się zaprzyjaźnić. I nie przeszkadzałoby mi jej poradnikowe szaleństwo. To historia dająca nadzieję, podtrzymująca na duchu, dotyka wszak bardzo trudnego problemu, problemu samobójstwa. Urzekająca swym pięknem, cudowna i ciepła powieść, w której można się zakochać. Czyta się jednym tchem, chłonąc losy bohaterów. To na pewno nie ostatnie moje spotkanie z książkami Cecelii Ahern. Aż jestem zdziwiona, bo bardzo rzadko sięgam po tego typu powieści. A tu proszę - utonęłam. Gorąco polecam lekturę tej w odpowiednich momentach wzruszającej i w odpowiednich momentach zabawnej opowieści. Myślę, że się nie zawiedziecie.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-11-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Biblioteka,
Do książki podchodziłam aż dwa razy. Spodziewałam się wciągającej historii a tym czasem przez 350 stron trochu się wynudziłam by potem przeczytać szybki i krótki happy end. Rozczarowała mnie trochu ta książka.
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2014-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,

Mówić o miłości jest stosunkowo łatwo. Pisać, ubierać w słowa emocje, uczucia czy porywy serca jest już znacznie trudniej.  Tak się składa, że domeną kobiet jest tworzenie powieści, w których uczucie miłości gra pierwsze skrzypce.  Pisarki często są posądzane o zbytnia infantylność, kreacje zbyt mdłych bohaterów, a tym samym płaczliwych historii.
Owszem takowe książki, którym fabuła mrozi krew żyłach czytelnika (i bynajmniej nie są to emocje oczekiwane) stale pojawiają się na rynku czytelniczym. Dlatego jeśli o literaturę stricte kobiecą lubię sięgać po autorów sprawdzonych. Cecelia Ahern do nich jak najbardziej należy. Lubie jej książki za to, że tematycznie są różnorodne. Owszem podszyte zawsze miłością, lecz zawsze innej, pełnej nadziei, wiary w coś dobrego, co tylko czyha, by nas odnaleźć i zagościć już na stałe w naszym życiu. W przypadku "Zakochać się" miłość przebija się na pierwszy plan, forsując resztki życia, które zostawiają za sobą głowni bohaterowie. Christine Rose pracownica znudzona swoją pracą (socjalną), znudzona mężem (postanawia go zostawić), zaczytana w poradnikach wszelkiej maści. Pewnego wieczora na moście spostrzega mężczyznę, który próbuje popełnić samobójstwo. Impuls każe jej porozmawiać z potencjalnym samobójca i przekonać go, że warto żyć. Mężczyzna nie bez oporu opuszcza podest mostu i zgadza się na układ, który musi przyjąć Christine. Adam Basil, nie skacze jednak uprzedza bohaterkę, że jeśli ta do jego 35-tych urodzin ( a zegar tyka) nie przekona go, że warto żyć ten i tak popełni samobójstwo.  Christine posiłkując się oczywiście i swoimi doświadczeniami, poradami książkowymi próbuje rozgryźć Adama. Ten opowiada jej o swoim chorym ojcu, o powinności, która na nim ciąży, o narzeczonej, której chciał się oświadczyć a ta zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem.  Sprawa nie jest prosta. Tym bardziej, że kobieta też nie należy do tych "poukładanych". Zostawiony mąż nęka ją telefonami, obnażając swoją złość i żal do Christine. Ale to nie wszystko rozżalony małżonek próbuje zniszczyć jej wszelkie przyjaźnie i punkty zrozumienia.  Wszystko wskazuje, że Adam i Christine mają ze sobą więcej wspólnego niż się tej dwójce wydaje.... "Zakochać się" jest powieścią, która czyta się płynnie i błyskawicznie. Oboje bohaterów nie da się nie lubić. Choć Adama można bardziej zrozumieć. On załamał się pod ciężarem zdrady ukochanej kobiety. A Christine? Co właściwie ją tak nudzi? Może za dużo naczytała się sprzecznych ze sobą poradników? MOże i więź, która połączy bohaterów jest do przewidzenia. Jednak nie zapominajmy, że to książka o miłości. Nadzieja jest także ważna. Nadzieja, że żadna z sytuacji życiowych nie jest decydująca. Zawsze życie toczy się dalej. Może nas los zaskoczyć i niejednokrotnie pozytywnie.  Pisarka potrafi tę nadzieje wykrzesać ze swoich pomysłów na powieść. Potrafi wtłoczyć ją w czytelnika, który napawa się nią podczas czytania.  Tak więc i ja mam ogromną nadzieję, że ta książka wam się spodoba. Czego wam szczerze życzę.

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2014-08-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Christine Rose ma tylko dwa tygodnie, aby udowodnić Adamowi Basilowi, że warto żyć. Niedoszły samobójca ma się przekonać przed swoimi 35 urodzinami, że śmierć nie jest dobrym rozwiązaniem problemów. Zegar tyka. Nasi bohaterowie poznają się coraz lepiej. Wspólne dzikie eskapady, nieprawdopodobne, nocne wycieczki zbliżają ich coraz bardziej do siebie i...

"Zakochać się" to wciągająca i sympatyczna historia miłosna. Tylko w powieściach Cecelii Ahern jest magia co powoduje, że stają się one współczesnymi baśniami. Są zawsze czymś nowym, świeżym i nieoczekiwanym. Już zauważyłam to podczas lektury "Stu imion". W tym przypadku nie jest inaczej. Pisarka ukazała trudną tematykę samobójstwa poprzez idealne wyważenie odpowiedniej ilości humoru i powagi. Nie często się to zdarza. Gdy już rozpoczęłam lekturę, nie mogłam jej przerwać ani na chwilę. Nie byłam w stanie odłożyć jej na później.

Ich znajomość trwa krótko, a tak wiele się wydarza. Planowanie zaręczyn, romans, problemy z byłym partnerem. Ich relacja od pierwszych chwil jest trudna. Nieporadność, naturalna niezręczność powodują, że bohaterowie stali się bardziej realni, autentyczni - bardziej ludzcy. Spędzają razem piękne chwile, odnajdują relaks. Christine pomaga Adamowi. Zauważyłam, że z każdą zmianą w jego życiu następuje również zmiana w ich wzajemnych relacjach.

Książka jest wyjątkowa, piękna i podnosi na duchu. Opowieść o miłości nie jest dominującym aspektem tej historii. Ukazuje, że życie jest trudne i chociaż spotyka nas wiele złego, zawsze powinniśmy mieć nadzieję i iść naprzód. "Zakochać się" pokazało mi, że czasami powinnam zwolnić, kontemplować i obserwować otoczenie. Tylko w ten sposób w pełni docenię życie i być może zmienię sposób, w jaki je postrzegam. Ta książka przypomniała mi o byciu bardziej optymistycznym i zadowolonym z prostych, codziennych rzeczy.

Wprost ją pożarłam. Jest idealna i jestem pewna, że pozostanie w mojej pamięci na długo. Żyjemy w czasach, w których ludzie potrzebują wielkich, romantycznych gestów miłości. Otacza nas natomiast złość i nie tak łatwo je rozpoznać. Możemy zapomnieć o bogactwie, przepychu, ponieważ w rzeczywistości, wszystko, czego potrzebujemy to miłość.

Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Od wydawnictw, Przeczytane,
Większość czytelników poznało Cecelię Ahern podczas lektury PS.Kocham cię. Moim pierwszym spotkaniem z autorką było Sto Imion. Powieść tak bardzo mi się spodobała, że nie zawaham się (użyć siły, by) sięgnąć po kolejne. Tym razem przyszła pora na Zakochać się, czyli historię pewnej kobiety, która odważyła się wyciągnąć pomocną dłoń do mężczyzny stojącego na krawędzi mostu... Kiedy Christine Rose pierwszy raz spotyka Adama, ten właśnie ma zamiar popełnić samobójstwo, skacząc z dublińskiego mostu. Bez chwili wahania kobieta wyciąga do niego pomocną dłoń i powstrzymuje go przed desperackim krokiem. Christine obiecuje przekonać Adama, że życie jest piękne. Zawierają układ: jeśli uda się jej to przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami, mężczyzna już nigdy nie pomyśli o pozbawieniu siebie życia, jeśli nie... Christine ochoczo zabiera się do pracy, serwując Adamowi szereg drobnych przyjemności i robiąc wszystko, by odzyskał utraconą kobietę. Im jednak bliżej przyjęcia urodzinowego, tym mocniej uświadamia sobie, że walczy już o życie ukochanego mężczyzny... Cecelia Ahern posiada niezwykły talent do kreślenia nieszablonowych bohaterów, z którymi aż chce się zaprzyjaźnić. Taką osobą jest Christine Rose, młoda Dublinianka, która swoje życie uzależnia od tego, co podpowiadają jej stojące na półce poradniki. Choć takie osoby na ogół kojarzą mi się z życiowo niezdolnymi niezgułami, Christine zaliczam do kobiet niezwykle odważnych. W chwili, kiedy ją poznajemy właśnie rozstaje się z mężem, z którym była nieszczęśliwa. Wierzy, że odnajdzie szczęście. Mimo to nie jest zapatrzona w czubek własnego nosa i kiedy napotyka mężczyznę, który zamierza rzucić się z mostu, bez wahania rusza mu na ratunek. Podaje mu pomocną dłoń? Bardziej obrazowe będzie określenie: przywiera do niego całym ciałem. Obiecuje, że pokaże mu, jakie piękne jest życie, udowodni, że warto walczyć o utracone uczucie. Czyż nie jest odważna? Która z nas, by się na to zdecydowała? Autorka kolejny raz zabiera nas w świat romantycznej miłości, udowodniając, że ten maglowany na różne sposoby temat wciąż może zaskakiwać i tchnąć świeżością. Wystarczy tylko znaleźć nieco inne spojrzenie na fabułę i ożywić ją ciekawym tematem, niekoniecznie łatwym. W wypadku Ahern tematem tym stała się próba samobójcza. Każdego roku wiele osób decyduje się na ten desperacki krok, ponieważ nie ma osoby, która okazałaby im wsparcie. Nie napotykają na swojej drodze Christine Rose. Zastanawiam się, co też chciała nam przekazać w swojej powieści Cecelia. Czy powinniśmy baczniej rozglądać się na boki, by nie przeoczyć potrzebującej duszyczki? Czy może chodzi o to, że miłość jest lekarstwem na wszystkie problemy? Powieść "Zakochać się" jest jedną z tych książek, od których trudno się oderwać choćby na chwilę. Losy bohaterów - i to nie tylko tych głównych - stają się dla czytelnika ważne, utożsamia się z nimi, jakby sam uczestniczył w toczących się wydarzeniach. Być może na tym polega niezwykłość irlandzkiej pisarki? Nie można zaprzeczyć, że potrafi ona tworzyć wyjątkowo interesujące tło dla swoich powieści. W przypadku Zakochać się zachwycił mnie obraz rodziny Christine, wesołych, pełnych energii ludzi, którzy posiadają niezwykłe poczucie humoru, choć ich życie także naznacza tragedia z przeszłości. Spotykając ich na kartach powieści, czuje się rodzinne ciepło i wzajemną miłość, choć zdają się ją przykrywać dość specyficznymi żarcikami i przekomarzaniami. Pochylając się nad charakterem relacji między Christine a Adamem, należy przyznać, że wyjątkowo łatwo przewidzieć zakończenie tej książki. Taki już urok tego typu historii. Niektórych czytelników może to zachęcać, innych wprost przeciwnie. To jednak fascynujące obserwować przemianę zachodzącą w dwóch tak różnych osobach jak bohaterowie Ahern i być może wcale zakończenie z happy endem nie jest tutaj najważniejsze? Cieszę się, że jest na rynku pisarka, która potrafi uchwycić lekkim piórem istotne tematy i nie boi się użyć przy tym dobrego poczucia humoru. Dzięki temu jej historie poznaje się z czystą przyjemnością i ... cóż, kolejny raz mam ochotę powiedzieć: na ekranizację tej książki chętnie poszłabym do kina!
Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Cecelia Ahern sprzedała 15 milionów książek. Czytelniczy w 46 krajach zakochali się w tej zdolnej pisarce. Już same te informacje zachęcają do poznania jej książek. Ja również skusiłam się na jedną z nich - ,,Zakochać się" Christine Rose ma pecha lub szczęście do spotykania samobójców. Zależy, z jakiej perspektywy na to spojrzeć. Pewnego dnia poznaje Adama Basila, który chce skoczyć z mostu. Dziewczynie udaje się nakłonić desperata do zmiany zdania i obiecuje, że pokaże mu jak zmienić swoje życie, aby znów zapragnął żyć. Christine ma przed sobą trudne zadanie tym bardziej, że Adam wyznacza termin swojego samobójstwa, czyli swoje trzydzieste piąte urodziny. Zostaje im niespełna dwa tygodnie. Głównymi bohaterami są Adam i Christine. Mężczyzna przytłoczony obowiązkami i oczekiwaniami a na domiar złego zdradzony przez najbliższe mu osoby. Jestem wstanie zrozumieć jego przygnębienie i motywy, które nim kierowały. Każdy przeżywa ból inaczej i nie wszyscy potrafią sobie poradzić w najgorszych momentach. Jego największym szczęściem było spotkanie Christine, która pomimo, że go nie znała potrafiła ronić nad nim łzy. Podoba mi się ta kobieta, która bezinteresownie stara się pomagać innym, choć sama potrzebuje wsparcia. Bohaterka ma niezdrowe zamiłowanie do poradników np. ,,Sześć wskazówek, jak zwolnić pracownika" (wersja ilustrowana)- sytuacja związana z tą książką bardzo mnie bawiła. W książce podoba mi się brak osądów, nikt nikogo nie oceniał a rozmowa i wsparcie potrafią sprawić cuda. Język jest prosty a książkę czyta się szybko i lekko, to Christine prowadzi nas przez całą historie, mimo to skupiamy się głównie na życiu Adam, ale to fakty z jej życia były przeze mnie wyczekiwane. Poznawanie jej motywów i przekonań sprawiło mi ogromną przyjemność. Ze względu na wyznaczony termin akcja toczy szybko, co chwile poznawałam nowe zaskakujące informacje, dzięki który książka z łatwością mnie pochłonęła. Pomimo wielu poważnych rozmów, książka nie jest przegadana, obfituje w błyskotliwe dialogi oraz ostre riposty. Książka porusza poważne tematy. Wielokrotnie mnie wzruszyła, ale przez większość czasu wywoływała uśmiech na twarzy. Autorka stworzyła prawdziwych i bardzo realnych bohaterów z wieloma wadami. To ich niedoskonałość dodaje uroku całej powieści. ,,Zakochać się" to promyk nadziei w najmroczniejszy dzień. Pomimo tematu samobójstwa, wokół którego toczy się akcja, książka napawa optymizmem. Poznajemy bolesną a zarazem piękną drogę bohaterów od śmierci do życia a ZAKOCHANIE SIĘ potrafi zmienić wszystko. Pierwsze spotkanie z Panią Ahern uważam za udane, spotkało mnie miłe zaskoczenie, więc polecam. 5/6
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2021-02-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2021,

Losy Adama i Christine splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają umowę, Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć.

Christine dopiero co rozstała się z mężem. Adam dowiaduje się, że jego ojciec umiera a dziewczyna go zdradza.
Obydwoje mają ciężki okres w swoim życiu.
Kobieta dopiero po czasie uświadamia sobie jaką wielką próbę na siebie wzięła. Sama ma problemy z szukaniem szczęścia w życiu, dlatego też wysiłek przekonania Adama do sensu istnienia staje się dla niej wyjątkowo wielki. Obydwoje nie wiedzą, że szczęście już ich spotkało.

"Zakochać się" to przepiękna książka, która niesamowicie wciąga od pierwszej strony.
Porusza ona kwestie prób samobójczych, problemów finansowych, kłopotów w związkach i rodzinnych niesnasek. Podejrzewam, że trafi ona bardziej do starszych osób.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2016-11-08, Przeczytałam,
Doskonała
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Doskonała

Celestine żyje w społeczeństwie opanowanym obsesją doskonałości. Napiętnowana Skazą, decyduje się na bunt przeciwko nieludzkiemu systemowi. Jedyną osobą...

Kiedy cię poznałam
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Kiedy cię poznałam

Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej...