G這wa do g鏎y!

Ocena: 5 (1 g這s闚)

Wystarczy znale潭 si z dala od miejskich 鈍iate, by móc obserwowa niebo. Stefek i Basia maj okazj to robi w towarzystwie cioci astronomki. Ucz si rozpoznawa gwiazdozbiory, dowiaduj si, czym jest 鈍iat這, obserwuj planety, mg豉wice i galaktyki przez teleskop. 奸edz帷 przygody bohaterów, czytelnik dowie si, jak wielki jest kosmos, czym s gwiazdy, jak powstaj planety, jak wygl康a Uk豉d S這neczny, jak dzia豉 teleskop, czym s pory roku. Doskona貫 wprowadzenie do wiedzy o Wszech鈍iecie.

Informacje dodatkowe o G這wa do g鏎y!:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2018-08-17
ISBN: 978-83-7551-578-7
Ilustracje:Aneta Krella-Moch

wi璚ej

Kup ksi捫k G這wa do g鏎y!

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

G這wa do g鏎y! - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-09-29,

G這wa do góry! - to standardowe s這wa wsparcia. Swoj drog ciekawe, czy pocieszaj si nimi tak瞠... nietoperze. Jednak w ksi捫ce nie o pocieszanie chodzi. Jedenastoletnia Basia i o鄉ioletni Stefek sp璠zaj nieraz noce u cioci, która zawodowo zajmuje si astronomi. Uczy dzieci o Kosmosie. Poznaj budow i sposób funkcjonowania teleskopu. Dowiaduj si, 瞠 obraz nieba, który widzimy dzisiaj, pochodzi tak naprawd z przesz這sci, nawet sprzed wielu lat. Poznaj kolejne gwiazdozbiory. Tak wiele mo積a dostrzec na nocnym niebie. Strzelaj帷y z 逝ku Orion, Wielki Wóz z dyszlem z gwiazd, Wielka Nied德iedzica, Psia Gwiazda, czyli Syriusz i wiele innych. Wystarczy tylko podnie嗆 g這w do góry i wpatrze si w miliardy l郾i帷ych 鈍iate貫k.

Astronomia jest podana tutaj w fascynuj帷y sposób, cho zwykle wydaje si nam kosmicznie trudna. Uczymy si przez zabaw. Wielk zalet s rysunki, obrazuj帷e gwiazdozbiory czy budow teleskopu. Trudno si oderwa od lektury, a po niej pewnie nie b璠ziemy mogli oderwa oczu od rozgwie盥穎nego nocnego nieba. Poziom ksi捫ki jest kosmiczny. Zapraszam na niezwyk陰 podró Wielkim Wozem przez Drog Mleczn.

dr Kalina Beluch

W 篡ciu ka盥ego dziecka i ka盥ego rodzica, przychodzi czas na trudne pytania. Nie mam na my郵i tych dotycz帷ych biologii :) Czasami trudne s dla nas dziedziny, w jakich nie jeste鄉y ekspertami, albo niesamowita dociekliwo嗆 naszych latoro郵i.
S encyklopedie, w których 鈍ietnie wyja郾ione s zagadnienia z ka盥ej dziedziny. Opatrzone ilustracjami, lub iluzjami komputerowymi. Tylko czy s odpowiednie dla ma造ch dzieci? Nie zawsze.
Moje dziewczyny od pewnego czasu zakr璚one s na punkcie nieba i gwiazd. Mog造by godzinami siedzie w nocy w samochodzie i obserwowa niebo. A ile pyta temu towarzyszy - ci篹ko zliczy. Najlepiej 瞠bym wiedzia豉 wszystko i potrafi豉 to wyja郾i tzw. "這patologicznie".
Na ca貫 szcz窷cie, w odpowiednim czasie dotar豉 do nas niesamowita ksi捫ka - "G這wa do góry!" autorstwa Ewy Stok這sy.
Basia i Stefcio to rodze雟two, które cz瘰to wyje盥瘸 do swojej cioci Gabrysi. Ciocia mieszka na wsi i jest astronomk. Na wsi niebo mo積a obserwowa na okr庵這. Nie ma wielu 鈍iate, wysokich budynków, które mog zas豉nia widoczno嗆. Dzieci zdobywaj ogromn wiedz, ciocia cierpliwie t逝maczy im "kosmiczne" zagadnienia i pokazuje Wszech鈍iat.
Wspomniana ksi捫ka jest doskona造m wprowadzeniem do wiedzy o Wszech鈍iecie. Dzieci w bardzo przyjemny i przyst瘼ny sposób poznaj zagadnienia i terminologi kosmosu, np. galaktyka, gwiazdozbiór, Uk豉d S這neczny. Wi瘯szo嗆 terminów opatrzona jest obrazkami, które dodatkowo wyja郾iaj trudne dla dzieci zagadnienia, a tym mieszkaj帷ym w mie軼ie, przybli瘸j obrazki, które ci篹ko im zauwa篡 w miejskiej d簑ngli. Przepi瘯ne ilustracje, dope軟iaj ca這軼i. Bardzo polecamy!
www.zaczytanaemigrantka.eu

Zagraj ze mn mi這嗆
Robert D. Fija趾owski ;
Zagraj ze mn mi這嗆
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
Serce nie siwieje