G這wa meduzy

J瞛yk orygina逝: Angielski
T逝maczenie: Daria Kuczy雟ka-Szymala

Tom 3 cyklu Elementals

Ocena: 3 (1 g這s闚)

Trzeci tom boskiej serii o dru篡nie Elementals

Tyfon, najgro幡iejszy z Tytanów uwolni swoj dusz z Kerberosu. Zmierza teraz w kierunku ukrytego cia豉, aby po陰czy si i pom軼i Drug Rebeli. Nicole, Blake, Danielle, Kate i Chris musz pokona go w chwili, kiedy b璠zie znowu w swoim ciele.

Misja si powiedzie, je郵i zdob璠 Z這ty Miecz Ateny, dzi瘯i któremu b璠 mogli pokona Meduz. Tylko jej g這wa jest w stanie da im przewag w walce z Tyfonem. Nieoczekiwanie pomoc oferuje im Ethan, syn Zeusa, który w walce z Hydr straci siostr.

Czy boski potomek wybaczy dru篡nie Elementals i pomo瞠 im ocali 鈍iat?

__

O autorce

Michelle Madow mieszka na Florydzie, a do jej ulubionych aktywno軼i nale膨 podró瞠, czytanie, sp璠zanie czasu z rodzin i przyjació軛i oraz jedzenie pizzy. Uwielbia musicale na Broadway'u i liczy na to, 瞠 kiedy wyruszy w podró dooko豉 鈍iata. Najlepiej sprzedaj帷a si autorka fantasy wed逝g USA Today.

Kup ksi捫k G這wa meduzy

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - G這wa meduzy

Avatar u篡tkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars

„G這wa meduzy” to ju III tom serii „Elementals” od Michelle Madow. W徠ek mitologiczny, ciekawa i wci庵aj帷a fabu豉, ró積orodni bohaterowie – to zdecydowanie najwi瘯sze atuty tej serii. Poprzednie dwa tomy poch這n窸am b造skawicznie i z du篡m zainteresowaniem oczekiwa豉m premiery III cz窷ci. Czy i tym razem da豉m si oczarowa magii pi璚iu 篡wioów?

Trzeci tom boskiej serii o dru篡nie Elementals.
Czy boski potomek wybaczy dru篡nie Elementals i pomo瞠 im ocali 鈍iat?

Pomimo dwudziestu lat na karku, wci捫 czuj si „m這da duchem”, wi璚 cz瘰to si璕am po literatur m這dzie穎w. Seria „Elementals” skrad豉 moje serce ju od pierwszego tomu.
Spotka豉m si z wieloma, ró積ymi opiniami na temat tej historii. Oprócz zachwytów, znale幢i si te tacy czytelnicy, którzy nic w tych ksi捫kach wyj徠kowego nie znale幢i. Nie twierdz, 瞠 „Elementals” jest wybitnie oryginaln histori, która z ka盥 kolejn stron zaskakuje czytelnika coraz bardziej. Nie mniej jednak jej lektura dostarczy豉 mi du膨 dawk rozrywki i nie 瘸逝j czasu, jaki po鈍i璚i豉m na jej przeczytanie.

Trzecia cz窷 nieco ró積i si od dwóch poprzednich, zarówno pod wzgl璠em fabu造, poprowadzenia bohaterów czy samego zako鎍zenia.
Tematyka „G這wy meduzy” jest troch oderwana od gównego w徠ku poprzednich cz窷ci, czyli próby zamkni璚ia portalu do Kerberosu przez pi徠k gównych bohaterów. Autorka stworzy豉 dla tej „super pi徠ki” misj poboczn, która oczywi軼ie w pewnym stopniu mia豉 powi您anie z tym gównym zadaniem. Pomys uwa瘸m za ciekawy. Dzi瘯i temu, nie odczuwalna jest pewnego rodzaju monotonno嗆 w fabule.

Ró積ice widoczne s równie w poprowadzeniu bohaterów. W ko鎍u pani Madow przypomnia豉 sobie, 瞠 gównymi bohaterami nie s tylko i wy陰cznie Nicole i Blake’a. W ko鎍u doczeka豉m si (co prawda minimalnego, ale zawsze co) rozwini璚ia w徠ku Kate i Chrisa. Ta dwójka od pocz徠ku zwróci豉 moj uwag i mam nadziej, 瞠 w czwartym tomie autorka po鈍i璚i im ju 100% swojej uwagi, a cukierkowaty i przes這dzony zwi您ek Blake’a i Nicole zejdzie na drugi plan.

Jednak zdecydowanie najlepsz ró積ic jest zako鎍zenie. Autorka w ko鎍u serwuje nam fina w którym przestaje z nastolatków robi bogów. Pokazuje, 瞠 ka盥y pope軟ia b喚dy, podejmuje z貫 decyzje. Zako鎍zenie jest najciekawsz cz窷ci z tej historii: pe軟e zaskocze, chwil niedowierzania, momentów napi璚ia. Z niecierpliwo軼i b璠 wyczekiwa豉 kolejnej cz窷ci.

„G這wa meduzy” to bardzo udana kontynuacja serii, utrzymana na tym samym wysokim poziomie, co poprzednie cz窷ci. Po raz kolejny bohaterowie prze篡waj niesamowite przygody w coraz to bardziej niezwyk造ch miejscach. Ubolewam nieco nad faktem, 瞠 zdecydowanie mniej jest tutaj odwo豉 do mitologii, ni np. w pierwszej cz窷ci, nie mniej jednak nie mo積a mie wszystkiego, prawda?
Kto jeszcze nie mia okazji, by zapozna si z seri „Elementals”, gor帷o zach璚am do si璕ni璚ia po ni.

Moja ocena: 8/10

Avatar u篡tkownika - PaniWynalazkowa
PaniWynalazkowa
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 3, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2019,

G這wa meduzy to ju trzeci z kolei tom cyklu Elementals napisanego przez Michelle Meadow. Tym razem pi徠ka bohaterów ma przed sob nie豉twe zadanie, musi uzyska g這w mitycznej meduzy. Dla przypomnienia, by豉 to najbardziej przera瘸j帷a z Gorgon, jeden z najstraszniejszych potworów w mitologii greckiej. Zamiast w這sów posiada豉 wij帷e si wokó jej g這wy w篹e. Jedno spojrzenie na ni zmienia這 w kamie.

Do grupy Elementals do陰cza znany z poprzedniej cz窷ci Ethan, potomek Zeusa. Ch這pak twierdzi, 瞠 ma czyste intencje, jednak jego zachowanie pozwala mniema inaczej. Rozwija si tak瞠 uczucie Blake'a i Nicole, kie趾uje tak瞠 kolejna mi這嗆. Tym razem prym wiedzie Danielle, najbardziej pró積a i zo透owata osoba z zespo逝.

Tak jak w pozosta造ch tomach i tutaj akcja goni akcj. Na cz這nków grupy czeka masa niebezpiecze雟tw i szalonych przygód. Dodatkowo akcj urozmaica fakt do陰czenia kolejnej osoby do zespo逝.

Michelle Meadow przedstawia histori operuj帷 prostym j瞛ykiem, ale jak najbardziej
przemawiaj帷ym do wyobra幡i czytelnika. Nagromadzenie akcji i skoncentrowanie przygód sprawia, 瞠 ksi捫ki tej si nie czyta, a wr璚z j poch豉nia ju od pierwszej strony. Po鈍i璚enie uwagi tak瞠 pobocznym bohaterom urozmaica histori i w ko鎍u daje pozna charakterystyk innych bohaterów ni Nicole i Blake. Tym razem autorka przedstawia te bardziej ludzkie oblicze bohaterów, przede wszystkich zaznacza, 瞠 ka盥y ma prawo si myli i pope軟ia b喚dy.

G這wa meduzy to bardzo dobra kontynuacja cyklu, która dodatkowo wprawia w os逝pienie swoim zako鎍zeniem. Nie pozostaje mi nic innego jak z niecierpliwo軼i czeka na kolejne cz窷ci.

Inne ksi捫ki autora
Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu
Michelle Madow0
Ok豉dka ksi您ki - Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu

Czwarty tom 篡wio這wej serii, w której wa膨 si losy 鈍iata! Dru篡na Elementals zosta豉 os豉biona. Po stracie Kate nie mo瞠 jednak pozwoli sobie...

Proroctwo cieni
Michelle Madow0
Ok豉dka ksi您ki - Proroctwo cieni

Pierwszy tom serii Elementals, 篡wio這wej odpowiedzi na Harry'ego Pottera i Percy'ego Jacksona! Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szko造 nieoczekiwanie...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Manhattan Babilon