G³owa meduzy

Tom 3 cyklu Elementals
Ocena: 2.5 (2 g³osów)

Trzeci tom boskiej serii o dru¿ynie Elementals

Tyfon, najgro¼niejszy z Tytanów uwolni³ swoj± duszê z Kerberosu. Zmierza teraz w kierunku ukrytego cia³a, aby po³±czyæ siê i pom¶ciæ Drug± Rebeliê. Nicole, Blake, Danielle, Kate i Chris musz± pokonaæ go w chwili, kiedy bêdzie znowu w swoim ciele.

Misja siê powiedzie, je¶li zdobêd± Z³oty Miecz Ateny, dziêki któremu bêd± mogli pokonaæ Meduzê. Tylko jej g³owa jest w stanie daæ im przewagê w walce z Tyfonem. Nieoczekiwanie pomoc oferuje im Ethan, syn Zeusa, który w walce z Hydr± straci³ siostrê.

Czy boski potomek wybaczy³ dru¿ynie Elementals i pomo¿e im ocaliæ ¶wiat?

__

O autorce

Michelle Madow mieszka na Florydzie, a do jej ulubionych aktywno¶ci nale¿± podró¿e, czytanie, spêdzanie czasu z rodzin± i przyjació³mi oraz jedzenie pizzy. Uwielbia musicale na Broadway'u i liczy na to, ¿e kiedy¶ wyruszy w podró¿ dooko³a ¶wiata. Najlepiej sprzedaj±ca siê autorka fantasy wed³ug USA Today.

Informacje dodatkowe o G³owa meduzy:

T³umaczenie: Daria Kuczyñska-Szymala

wiêcej

Kup ksi±¿kê G³owa meduzy

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

G³owa meduzy - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2019-03-10,

„G³owa meduzy” to ju¿ III tom serii „Elementals” od Michelle Madow. W±tek mitologiczny, ciekawa i wci±gaj±ca fabu³a, ró¿norodni bohaterowie – to zdecydowanie najwiêksze atuty tej serii. Poprzednie dwa tomy poch³onê³am b³yskawicznie i z du¿ym zainteresowaniem oczekiwa³am premiery III czê¶ci. Czy i tym razem da³am siê oczarowaæ magii piêciu ¿ywio³ów?

Trzeci tom boskiej serii o dru¿ynie Elementals.
Czy boski potomek wybaczy³ dru¿ynie Elementals i pomo¿e im ocaliæ ¶wiat?

Pomimo dwudziestu lat na karku, wci±¿ czujê siê „m³oda duchem”, wiêc czêsto siêgam po literaturê m³odzie¿ow±. Seria „Elementals” skrad³a moje serce ju¿ od pierwszego tomu.
Spotka³am siê z wieloma, ró¿nymi opiniami na temat tej historii. Oprócz zachwytów, znale¼li siê te¿ tacy czytelnicy, którzy nic w tych ksi±¿kach wyj±tkowego nie znale¼li. Nie twierdzê, ¿e „Elementals” jest wybitnie oryginaln± histori±, która z ka¿d± kolejn± stron± zaskakuje czytelnika coraz bardziej. Nie mniej jednak jej lektura dostarczy³a mi du¿± dawkê rozrywki i nie ¿a³ujê czasu, jaki po¶wiêci³am na jej przeczytanie.

Trzecia czê¶æ nieco ró¿ni siê od dwóch poprzednich, zarówno pod wzglêdem fabu³y, poprowadzenia bohaterów czy samego zakoñczenia.
Tematyka „G³owy meduzy” jest trochê oderwana od g³ównego w±tku poprzednich czê¶ci, czyli próby zamkniêcia portalu do Kerberosu przez pi±tkê g³ównych bohaterów. Autorka stworzy³a dla tej „super pi±tki” misjê poboczn±, która oczywi¶cie w pewnym stopniu mia³a powi±zanie z tym g³ównym zadaniem. Pomys³ uwa¿am za ciekawy. Dziêki temu, nie odczuwalna jest pewnego rodzaju monotonno¶æ w fabule.

Ró¿nice widoczne s± równie¿ w poprowadzeniu bohaterów. W koñcu pani Madow przypomnia³a sobie, ¿e g³ównymi bohaterami nie s± tylko i wy³±cznie Nicole i Blake’a. W koñcu doczeka³am siê (co prawda minimalnego, ale zawsze co¶) rozwiniêcia w±tku Kate i Chrisa. Ta dwójka od pocz±tku zwróci³a moj± uwagê i mam nadziejê, ¿e w czwartym tomie autorka po¶wiêci im ju¿ 100% swojej uwagi, a cukierkowaty i przes³odzony zwi±zek Blake’a i Nicole zejdzie na drugi plan.

Jednak zdecydowanie najlepsz± ró¿nic± jest zakoñczenie. Autorka w koñcu serwuje nam fina³ w którym przestaje z nastolatków robiæ bogów. Pokazuje, ¿e ka¿dy pope³nia b³êdy, podejmuje z³e decyzje. Zakoñczenie jest najciekawsz± czê¶ci± z tej historii: pe³ne zaskoczeñ, chwil niedowierzania, momentów napiêcia. Z niecierpliwo¶ci± bêdê wyczekiwa³a kolejnej czê¶ci.

„G³owa meduzy” to bardzo udana kontynuacja serii, utrzymana na tym samym wysokim poziomie, co poprzednie czê¶ci. Po raz kolejny bohaterowie prze¿ywaj± niesamowite przygody w coraz to bardziej niezwyk³ych miejscach. Ubolewam nieco nad faktem, ¿e zdecydowanie mniej jest tutaj odwo³añ do mitologii, ni¿ np. w pierwszej czê¶ci, nie mniej jednak nie mo¿na mieæ wszystkiego, prawda?
Kto jeszcze nie mia³ okazji, by zapoznaæ siê z seri± „Elementals”, gor±co zachêcam do siêgniêcia po ni±.

Moja ocena: 8/10

Avatar u¿ytkownika - PaniWynalazkowa
PaniWynalazkowa
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 3, Przeczyta³am, Mam, 52 ksi±¿ki 2019,

G³owa meduzy to ju¿ trzeci z kolei tom cyklu Elementals napisanego przez Michelle Meadow. Tym razem pi±tka bohaterów ma przed sob± nie³atwe zadanie, musi uzyskaæ g³owê mitycznej meduzy. Dla przypomnienia, by³a to najbardziej przera¿aj±ca z Gorgon, jeden z najstraszniejszych potworów w mitologii greckiej. Zamiast w³osów posiada³a wij±ce siê wokó³ jej g³owy wê¿e. Jedno spojrzenie na ni± zmienia³o w kamieñ.

Do grupy Elementals do³±cza znany z poprzedniej czê¶ci Ethan, potomek Zeusa. Ch³opak twierdzi, ¿e ma czyste intencje, jednak jego zachowanie pozwala mniemaæ inaczej. Rozwija siê tak¿e uczucie Blake'a i Nicole, kie³kuje tak¿e kolejna mi³o¶æ. Tym razem prym wiedzie Danielle, najbardziej pró¿na i zo³zowata osoba z zespo³u.

Tak jak w pozosta³ych tomach i tutaj akcja goni akcjê. Na cz³onków grupy czeka masa niebezpieczeñstw i szalonych przygód. Dodatkowo akcjê urozmaica fakt do³±czenia kolejnej osoby do zespo³u.

Michelle Meadow przedstawia historiê operuj±c prostym jêzykiem, ale jak najbardziej
przemawiaj±cym do wyobra¼ni czytelnika. Nagromadzenie akcji i skoncentrowanie przygód sprawia, ¿e ksi±¿ki tej siê nie czyta, a wrêcz j± poch³ania ju¿ od pierwszej strony. Po¶wiêcenie uwagi tak¿e pobocznym bohaterom urozmaica historiê i w koñcu daje poznaæ charakterystykê innych bohaterów ni¿ Nicole i Blake. Tym razem autorka przedstawia te¿ bardziej ludzkie oblicze bohaterów, przede wszystkich zaznacza, ¿e ka¿dy ma prawo siê myliæ i pope³niaæ b³êdy.

G³owa meduzy to bardzo dobra kontynuacja cyklu, która dodatkowo wprawia w os³upienie swoim zakoñczeniem. Nie pozostaje mi nic innego jak z niecierpliwo¶ci± czekaæ na kolejne czê¶ci.

Inne ksi±¿ki autora
Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu
Michelle Madow0
Ok³adka ksi±zki - Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu

Czwarty tom ¿ywio³owej serii, w której wa¿± siê losy ¶wiata! Dru¿yna Elementals zosta³a os³abiona. Po stracie Kate nie mo¿e jednak pozwoliæ sobie...

Elementals (Tom 5). Wskazówki czasu
Michelle Madow0
Ok³adka ksi±zki - Elementals (Tom 5). Wskazówki czasu

Wojna zbli¿a siê wielkimi krokami. Czas na ostateczn± rozgrywkê. Dru¿yna Elementals nie mo¿e pozwoliæ sobie na kolejny cios. Nicole i Danielle musz± cofn±æ...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;