Godzina zero

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-04-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8939-5
Liczba stron: 176

Ocena: 4.67 (12 głosów)

Godzina zero to moment, w którym zostaje popełnione morderstwo. Jednakże odliczanie zaczyna się dużo wcześniej - w chwili zaplanowania zbrodni. Przez cały ten czas ma miejsce seria przypadkowych zdarzeń, których ostatecznym efektem jest znalezienie się niewinnych osób na miejscu zbrodni. Dokładnie tak samo mają się sprawy w przypadku śmierci lady Tresilian, starszej i szanowanej kobiety. W chwili, gdy morderca uderza, w domu lady Tresilian przebywają jej bliscy znajomi. Kto z nich jest winny?

Kup książkę Godzina zero

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Godzina zero

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Neville wymusza na swojej obecnej żonie Kay, wizytę w Gnieździe Mew we wrześniu, a więc w czasie, gdy będzie tam przebywać jego była żona Audrey. Pomysł ten nie podoba się nikomu, zwłaszcza Lady Tressilian - dożywotnia właścicielka Gniazda Mew, w którym zatrudnia kamerdynera i pokojówkę. Uważa to za niegodziwość wobec pierwszej żony. Dla niej rozwód jest zbyt nowoczesny i tego nie akceptuje. Nikt nie jest w stanie przekonać jej do akceptacji nowego stanu rzeczy, nawet bardzo jej oddana Mary Aldin.


Do Gniazda Mew zjeżdżają się kolejne osobistości - znajomy Kay - Latimer, przyjaciel rodziny Tomasz Royde oraz Treves, zbliżający się do osiemdziesiątki członek słynnej firmy adwokackiej i wybitny specjalista w dziedzinie kryminologii. 


Wszyscy spędzają czas na miłej przestrzeni, siedząc na "beczce prochu". Nie wiele potrzeba, aby doszło do pierwszego morderstwa, a na miejscu zjawia się nadinspektor Battle... 


Morderstwo w wyższych sferach jest sztuką. Nie wystarczy uderzyć kogoś w głowę siekierą. Do niego należy się szczegółowo przygotować. 


Jest to specyficzny kryminał. Do zbrodni dochodzi mniej więcej w środku powieści, wcześniej natomiast poznajmy każdego z bohaterów. Dowiadujemy się jakie relacje ich łączą, co do siebie czują, jakie konflikty między nimi występują. Wszystko to ma nam pomóc w identyfikacji sprawcy morderstwa, ale to nie jest takie proste. Najgorsze jest to, że autorka podała nam sprawcę na tacy, a my tego nie zauważymy. 


Akcja toczy się bardzo powoli, ale nie oznacza to nudy. Musimy być czujni od samego początku. Każda wskazówka, każde zdanie ma głębokie przesłanie, które może pomóc nam w identyfikacji mordercy. Nie ma tu niesamowitych emocji i zwrotów akcji, ale tego nie potrzebujemy. Wystarczy dobrze skonstruowana intryga. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Morderstwo poprzedza wiele ważnych wydarzeń. Narasta napięcie, proces ten trwa wiele miesięcy, a nawet i lat. Czasem można kochać żonę tak bardzo, że aż.... chce się ją zabić. Tzw. godzina zero to punkt kulminacyjny wydarzeń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
autorka napisała w dedykacji że "ta ksiązka ma sprawiść przyjemność" i rzeczywiście była to przyjemność. sprytna fabuła, byłam wodzona za nos i mi się to podobało. wierzyłam w winę każdego podejrzanego którego podsuwała szanowna pani Christie. zawiła ale prosta historia, czytało sie wyśmienicie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AdelaMi
AdelaMi
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czy jest jeszcze kryminał, którego konstrukcja potrafi nas zaskoczyć? Tak. To "Godzina zero". Nie lubię u Christie asów w rękawie, bo sama chciałabym mieć wydedukować, kto zabił. Tu as jest. Ale konstrukcja wyśmienita.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2020-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jak zwykle ciekawa książka. Jest w niej to, co w książkach Christie jest najlepsze, czyli postacie i intryga. Zaskakująca. Książki z angielską prowincją w tle są chyba najciekawsze.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Link do opinii
Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - seven7books
seven7books
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 2, Przeczytałem,
Inne książki autora
Morderstwo odbędzie się...
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Morderstwo odbędzie się...

W miasteczku Chipping Cleghorn " jak to w miasteczku" wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Spokój i bezpieczeństwo, wzajemna serdeczność i poszanowanie...

Próba niewinności
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Próba niewinności

Pewnego listopadowego dnia w Sunny Point doszło do kolejnej kłótni o pieniądze między Rachel Argyle a Jacko - najmłodszym z pięciorga jej adoptowanych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy