Goniąc cienie

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2014-07-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378054504
Liczba stron: 326

Ocena: 0 (0 głosów)

Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago. W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy rzut oka dziewczyna wydaje się być zwyczajna i niegroźna. Jednak w miarę odkrywania tajemnic wokół niej, Lucas nie jest już niczego pewny. Kiedy nagle zagląda w lufę pistoletu dzierżonego w jej dłoni, jest już pewien, że Chelsea nie jest zwyczajną dziewczyną. Czy to ona postrzeliła jego przyjaciela? Kto telefonuje do niej po nocach? Akcja książki w zaskakujący sposób przenosi się z Chicago i małego miasteczka Crystal City, aż do Meksyku. Brawurowa ucieczka plażą na wybrzeże oraz motorówką przed uzbrojonymi zabójcami, rzuca naszych bohaterów na jakąś – bliżej nieokreśloną – wyspę. Kim tak naprawdę jest Chelsea? Jaka jest jej rola we wszystkim, co właśnie spotkało Luke’a? Czy uda im się rozwiązać wszystkie tajemnice? Czy będzie stać ich oboje na szczerość? Na te i inne pytania odpowie dynamiczna akcja powieści “Goniąc cienie”.

Kup książkę Goniąc cienie

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2014-07-26, Przeczytałam,
Akcja książki toczy się najpierw w deszczowym Chicago, a potem w słonecznym Meksyku. Falcon to agencja detektywistyczna prowadzona przez trójkę przyjaciół. Luke jest przystojniakiem, któryzajmuje się głównie uwodzeniem kobiet, do czego wykorzystuje swój niezwykły urok osobisty. Jest też sierotą, wychował się na ulicy. Został policjantem, a potem agentem FBI. Ma też za sobą kryminalną przeszłość. Jego partner – Thomas – jest związany z Laurą, która interesuje się historią sztuki. W trójkę stanowią zgrany zespół. Podczas obserwacji lombardu, w którym planują zaskoczyć poszukiwanego od dawna złodzieja, Tom zostaje postrzelony. Pomaga im piękna Chelsea, która zabiera obu mężczyzn do domu zamiast do szpitala. Spędzają tam kilka dni, podczas których Luke nie może opanować rosnącego w nim pożądania, przy okazji odkrywając w domu dziewczyny sekretne, szpiegowskie pomieszczenia. Chelsea zdecydowanie nie jest tym, za kogo się podaje. A może nawet to ona odpowiada za postrzelenie Thomasa? Akcja toczy się bardzo szybko, mimo rozbudowanych charakterystyk postaci. Autorka potrafi pobudzać ciekawość czytelnika. Zagadka goni zagadkę. W fabule są jednak dziury, nieścisłości i sprzeczności. Bohaterowie czasem sobie zaprzeczają i zdecydowanie posługują się zbyt szczegółową wiedzą. Ale można to wybaczyć, bowiem mamy do czynienia z naprawdę zaskakująco ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Goniąc cienie

Avatar użytkownika - Zaczytanywksiazk
Zaczytanywksiazk
Przeczytane:2014-12-13, Przeczytałem,

Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago.W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy rzut oka dziewczyna jawi się jako zwyczajna i niegroźna, kiedy jednak Lucas nagle zagląda w lufę pistoletu dzierżonego w jej dłoni, jest już pewien, że skrywa ona niejedną tajemnicę.Marta Bilewicz to autorka trzech książek kryminalnych. Bloggerzy szybko zainteresowali się jej powieściami. Aktualnie mieszka w Gdańsku.

Książkę czyta się łatwo, nie zawiera trudnych i niezrozumiałych wyrazów, powieść została napisana lekko. Ma prosty język i styl. Zaintrygowały mnie uczucia przedstawione przez autorkę – prawie cały czas towarzyszy nam smutek, żal czy strach. Są też szczęśliwe momenty. Czytelnika mogą zachwycić bohaterowie, którzy nie są doskonali i popełniają błędy, za które muszą srogo zapłacić.

Lucas Scarlett to detektyw, który wraz ze swoimi przyjaciółmi Thomasem i Laurą prowadzi biuro detektywistyczne. Jest kobieciarzem, który uprawia seks bez zobowiązań. Niebywałe jest, że jedna kobieta zmienia jego przyzwyczajenia.

Chelsea Campion to świadek koronny objęty ochroną. Wydaje się miłą, sympatyczną i słabą kobietą, ale jeśli dochodzi do akcji, umie być silna, stanowcza i nie poddaje się. Zaskakujące jest jak można się zmienić, gdy chodzi o dziecko bądź ukochaną osobę.

Książką zachwyciła mnie, tchnęła we mnie coś, co sprawiło, że jeszcze nie raz powrócę do niej. Stała się dla mnie oryginalna, z tego względu, że czytając powieści o podobnym gatunku, nie było tak dynamicznej i zawrotnej akcji oraz detektyw albo osoba prowadząca sprawę, nie była zagrożona.

Książkę polecam osobom, które lubią walki, ucieczki itd. Kobiety też znajdą coś dla siebie, a mianowicie wątek miłosny. Pamiętajmy to, że książka jest rodzima, więc sięgajmy po więcej takich.

Link do opinii
Inne książki autora
Zdążyć przed świtem
Marta Bilewicz0
Okładka ksiązki - Zdążyć przed świtem

Kiedy Gareth Brown, agent specjalny DEA z San Francisco, wyjeżdża do Japonii, by uwolnić amerykańskich jeńców oraz rozbić gang handlarzy bronią i narkotykami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy