Gorączka

Tom 5 cyklu Jutro

"Na chwilę przestałam oddychać. Wiedziałam, że nie zdołam go powstrzymać. W pewnym sensie wcale nie chciałam go powstrzymywać. Naprawdę lubiłam Lee. Może nawet go kochałam. Nie byłam pewna. Czasami przypominało to miłość. Innym razem wolałam nie mieć z nim nic wspólnego. Czułam do niego pełną gamę emocji, od dzikiej namiętności po obrzydzenie. Ale miałam wątpliwości nie tylko co do Lee. Niczego nie byłam pewna. Wszystko wywróciło się nam do góry nogami. A uczucia, które próbowaliśmy zagłuszyć, wracają, coraz silniejsze. I okazuje się, że udawanie twardych i racjonalnych nie ma sensu. Bo gdy dopuścisz do głosu emocje, nieważne staje się to, po czyjej stronie ktoś stoi. Ważne, co do niego czujesz."

Informacje dodatkowe o Gorączka:

Gorączka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2014,
Autor tak świetnie buduje napięcie, że nawet kiedy osiągnie ono apogeum, to po zaledwie kilku spokojnych zdaniach zaczyna budować kolejne. Nie dziwię się, że seria ma ponad 4 miliony fanów, bo książka, a właściwie każda z tych książek są wyjątkowe, i potrafi wciągnąć w swoją fabułę zarówno młodego czytelnika żądnego przygód, co takiego starego czytelnika jak ja. Już nie mogę się doczekać kolejnych części i już jestem zmartwiona faktem, że pozostało ich jeszcze tylko dwie.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Z jednej strony Jutro to niezły cykl akcyjny, ale z drugiej rozważania i dylematy Ellie są naprawdę irytujące. I to nie tylko dla czytelnika dojrzałego, ale i dla młodzieży, do której są przecież kierowane. Mimo pewnych dłużyzn czyta się szybko, zwłaszcza gdy po początkowym przysypianiu zaczyna się właściwa akcja, łatwa do przewidzenia, czyli wysadzanie większych obiektów, ucieczki i pogonie, zwalczanie własnych słabości, pokonywanie strachu (albo i nie), próby radzenia sobie z narastającym zmęczeniem, utrudnione dojrzewanie. Ze wszystkim Ellie i przyjaciele radzą sobie lepiej czy gorzej, co jest okazją do przynudzania, ale najlepiej wychodzi im szybkie oddalanie się z miejsca akcji. ;) (Ocena: 4,5/6)
Cały czas się zastanawiam po co ja tę serię kontynuuję :)

Bohaterowie wracają do gry. Po chwilach rozgoryczenia i rozpaczy, że znów muszą wrócić na front, przyjaciele uprzykrzają wrogowi życie kolejną akcją i decydują się (tym razem już bez przymusu sytuacją a w pełni świadomie) na dalszą walkę partyzancką.

Avatar użytkownika - oliwcia3301
oliwcia3301
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Dzięki ogromnemu szczęściu bochaterowie przeprowadzają kolejną akcje partyzancką muszą jednak uciekać do innego miasta co nastręcza im nie lada kłopotów. Ale dzieki ich odwadzę wroga armia odnosi ogromne straty. Bardzo szybko się czyta pisane prostym językiem. Polecam!

Avatar użytkownika - Nessi98
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
W objęciach chłodu
John Marsden0
Okładka ksiązki - W objęciach chłodu

„Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczyną, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z nas nie jest już taki sam.Boimy się...

Nieuleczalna
John Marsden0
Okładka ksiązki - Nieuleczalna

Nastoletnia Ellie i jej przyjaciele próbują poukładać swoje życie po zakończeniu wojny. Dziewczyna stara się otoczyć opieką małego, osieroconego...