Góry Rumunii

Rumuńska część Karpat od kilku lat coraz częściej przyciąga polskich górołazów. Region ten to jednak wciąż turystyczna terra incognita, odwiedzana głównie przez poszukiwaczy przygód, koneserów efektownych krajobrazów, barwnej kultury ludowej i wciąż dzikiej, pierwotnej przyrody. Niniejszy przewodnik to pierwsza w polskiej literaturze przedmiotu publikacja przybliżająca w sposób kompleksowy najciekawsze zakątki tego wyjątkowego regionu Europy. Zapraszamy do wędrówki przez 23 rumuńskie pasma.

Rozległe połoniny, skalne granie i krasowe wąwozy czekają!

Informacje dodatkowe o Góry Rumunii :

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Góry Rumunii

Góry Rumunii - opinie o książce

Rumuńska część Karpat to bardzo urokliwe miejsce, dlatego coraz częściej turyści z Polski odwiedzają te cudowne góry, z których podziwiają piękne widoki, ale jak wiadomo, przed każdą podróżą dobrze jest się do niej przygotować, tak, żeby w drodze nic nas nie zaskoczyło.
Ten cudowny przewodnik skrywa w sobie wszystko i mam wrażenie, że jeszcze więcej, w tej małej niepozornej książce jest ogrom informacji, które zaciekawią zarówno turystów, jak i osoby, które chcą się tylko czegoś dowiedzieć o tych górach. Sam początek to wstęp, a w nim opis jak korzystać z tego oto przewodnika, a dalej mamy ogrom informacji o tym, kiedy jechać, czym jechać, ile taka podróż może wynieść, niektórym pewnie wyda się to nudne, ale dla osób, które chcą być przygotowane na wszystko, będą to bardzo cenne podpowiedzi. Mamy również coś o kulturze, środowisku i oczywiście dokładne opisy gór z przecudowną grafiką, która zapiera dech w piersiach, są tutaj również mapy, tak, żebyśmy mogli dokładnie przyjrzeć się, gdzie znajduje się dane miejsce.
Po raz kolejny zostałam miło zaskoczona tym, jak ciekawie można przedstawić miejsca, które warto odwiedzić, wszystko jest napisane w taki sposób, że czuję się od razu klimat tej podróży, a w głowie wizualizuje się obraz, jaki możemy mieć przed oczami. Przewodnik ma naprawdę dużo informacji i ciekawostek, ale wszystko zostało tak rozmieszczone, że nie mamy wrażenia przytłoczenia, wszystko ma swoje miejsce i każda atrakcja opisana jest według tego samego schematu.
Na przewodnik trafiłam przypadkiem, nawet nie planowałam nigdy podróży do Rumunii, ale na ten moment czuje się tak jakbym już tam była i wszystko widziała, jest to niesamowite uczucie, chociaż wiadomo, że zdjęcia i opisy nie zastąpią prawdziwego widoku. Mogę śmiało polecić takie zwiedzanie, nie ruszając się z domu, bo dzięki takiemu przewodników będziemy czuć się tak, jakbyśmy tę podróż odbyli naprawdę.