Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-06-15
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788362965526
Liczba stron: 154

Ocena: 6 (1 głosów)

 GOTUJEMY to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu - pełna zadań do rozwiązania i kolorowania. To nie tylko interaktywna kopalnia wiedzy i kulinarnych ciekawostek, ale też pomoc w nauce alfabetu oraz liczenia!

GOTUJ, RYSUJĄC! BAW SIĘ, GOTUJĄC! Tu coś skwierczy, tam coś kipi, z garnków bucha para... a czarny kot chce nam ukraść kotlety! Rysuj, gryzmol i baw się książką z kulinarnymi zadaniami. Razem upichcimy coś pysznie kolorowego!

Tagi: kuchnia dzieci zabawa gotowania kolorowanka

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-08-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

 Kuchnia to miejsce, w którym nie jest łatwo zatrzymać na dłużej nasze dzieci  - może za wyjątkiem smacznych, a najlepiej też i słodkich, posiłków... Gorzej ma się rzecz z samym gotowaniem, które w oczach naszych milusińskich jawi się jako bardzo nudne i monotonne zajęcie... Na szczęście oto z pomocą przychodzi nam raz jeszcze niezawodna w tym względzie literatura, oferując nam wspaniałą książkę dla dzieci pt. "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba!  A o tym, co niesie nam sobą spotkanie z tym tytułem, opowiem więcej w poniższej recenzji.


 Pani Dominika Czerniak-Chojnacka - autorka tej książki, oferuje nam za jej sprawą nieco odmienne i zarazem niezwykle intrygujące spotkanie z kulinarną tematyką. Otóż spotkanie to opiera się na ciekawych i przystosowanych do możliwości dziecka zadań i ćwiczeniach logicznych! To m.in. kolorowanki, wymagające dokończenia rysunki, labirynty i cała masa innych wyzwań, które to z kredkami i ołówkiem w ręku, staną się wielką przygodą i fantastyczną zabawą. A wszystko to  oscyluje oczywiście wokół gotowania i wszelkich czynności wykonywanych w kuchni, które w znakomity sposób pozwalają uczynić to miejsce naprawdę intrygującym i oferującym moc zabawy!


 Ta pomysłowa, niezwykle ciepła w swym przekazie i do tego pięknie wydana książka, łączy sobą w znakomity sposób przyjemne z pożytecznym. Przyjemną stronę tej lektury tworzy oczywiście rysunkowa i kolorowankowa zabawa, która gwarantuje każdemu czytelnikowi ogromną frajdę i równie wielką satysfakcję z wykonania kolejnych zadań. Jeśli idzie zaś o to, co pożyteczne, to tutaj mam na myśli naturalnie bezcenną wiedzę kulinarną z jednej strony, z drugiej zaś walory stricte edukacyjne, związane m.in. rozwijaniem wyobraźni dziecka, jego zdolności manualnych, jak i wreszcie nauką alfabetu, gdyż wyróżnione,  poszczególne jego literaki, odpowiadają tutaj danej informacji z zakresu kuchni i gotowania! Przyznacie państwo sami, że lepszego połączenia wiedzy z zabawą dla dzieci nie można byłoby sobie wymarzyć, prawda?


 Na wielkie słowa uznania zasługuje zawartość tej pozycji, czyli pokaźny zestaw kulinarnych zadań. Imponuje nam rozpiętość tematyczna i pomysłowość tych wszystkich ćwiczeń, które nawiązują chociażby do podpisania i wypełnienie kolorem kuchennego fartuszka, ozdobienia filiżanki do kawy, dorysowania nutek wydobywających się z bulgoczącego garnka z rosołem, czy też chociażby wypełnienia pysznych naleśników dodatkami, na jakie tylko mamy ochotę i jakie przyjdą nam do głowy! Oczywiście, to tylko kilka przykładów z morza pomysłowości rysunkowych zadań, jakie to czekają na czytelników tej książki. Ważne wydaje się tutaj także to, że każda ze stron oferuje nam w tym zakresie coś innego i zaskakującego, co przekłada się na nieustającą radość i ciekawość tej lektury!


 Nie mniejsze wrażenie wywiera na nas także piękne i okazałe wydanie tej książki, które cechuje duży format, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, jak i też umiejętne połączenie barwnych kolorów z czarno-białą szatą tej pozycji, która wedle założeń ma być wypełniona dowolnymi kolorami przez dziecięcego czytelnika. To również bardzo lekka kreska pełnych i częściowych rysunków, jakie wypełniają strony tej książki. Wszystko to prezentuje się naprawdę uroczo, czyniąc lekturę tej pozycji jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą. Efektowość wydania może przyczynić się także do tego, że pozycja ta sprawdzi się idealnie w roli podarunku dla dziecka!


 Wartość czytelniczego spotkania z tą książką jest bezsprzecznie ogromna. Ogromna, gdyż lektura ta bawi, edukuje, rozwija i zajmuje bez reszty najmłodszego odbiorcę, który bawi się przy tym tytule znakomicie. Co więcej, książka ta może sprawić, że każdy niejadek - a jak wiemy, takich nie brakuje, zupełnie inaczej spojrzy na obiady, gotowanie i przebywanie w kuchni, które to, jak wskazuje ta pozycja, może okazać się wielką przygodą. Tym samym też gorąco zachęcam i jak najbardziej polecam sięgnięcie po książkę "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu", która ma nam sobą do zaoferowania tak wiele dobrego!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje