Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-06-15
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788362965526
Liczba stron: 154

Ocena: 6 (1 głosów)

 GOTUJEMY to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu - pełna zadań do rozwiązania i kolorowania. To nie tylko interaktywna kopalnia wiedzy i kulinarnych ciekawostek, ale też pomoc w nauce alfabetu oraz liczenia!

GOTUJ, RYSUJĄC! BAW SIĘ, GOTUJĄC! Tu coś skwierczy, tam coś kipi, z garnków bucha para... a czarny kot chce nam ukraść kotlety! Rysuj, gryzmol i baw się książką z kulinarnymi zadaniami. Razem upichcimy coś pysznie kolorowego!

Tagi: kuchnia dzieci zabawa gotowania kolorowanka

Kup książkę Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-08-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

 Kuchnia to miejsce, w którym nie jest łatwo zatrzymać na dłużej nasze dzieci  - może za wyjątkiem smacznych, a najlepiej też i słodkich, posiłków... Gorzej ma się rzecz z samym gotowaniem, które w oczach naszych milusińskich jawi się jako bardzo nudne i monotonne zajęcie... Na szczęście oto z pomocą przychodzi nam raz jeszcze niezawodna w tym względzie literatura, oferując nam wspaniałą książkę dla dzieci pt. "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba!  A o tym, co niesie nam sobą spotkanie z tym tytułem, opowiem więcej w poniższej recenzji.


 Pani Dominika Czerniak-Chojnacka - autorka tej książki, oferuje nam za jej sprawą nieco odmienne i zarazem niezwykle intrygujące spotkanie z kulinarną tematyką. Otóż spotkanie to opiera się na ciekawych i przystosowanych do możliwości dziecka zadań i ćwiczeniach logicznych! To m.in. kolorowanki, wymagające dokończenia rysunki, labirynty i cała masa innych wyzwań, które to z kredkami i ołówkiem w ręku, staną się wielką przygodą i fantastyczną zabawą. A wszystko to  oscyluje oczywiście wokół gotowania i wszelkich czynności wykonywanych w kuchni, które w znakomity sposób pozwalają uczynić to miejsce naprawdę intrygującym i oferującym moc zabawy!


 Ta pomysłowa, niezwykle ciepła w swym przekazie i do tego pięknie wydana książka, łączy sobą w znakomity sposób przyjemne z pożytecznym. Przyjemną stronę tej lektury tworzy oczywiście rysunkowa i kolorowankowa zabawa, która gwarantuje każdemu czytelnikowi ogromną frajdę i równie wielką satysfakcję z wykonania kolejnych zadań. Jeśli idzie zaś o to, co pożyteczne, to tutaj mam na myśli naturalnie bezcenną wiedzę kulinarną z jednej strony, z drugiej zaś walory stricte edukacyjne, związane m.in. rozwijaniem wyobraźni dziecka, jego zdolności manualnych, jak i wreszcie nauką alfabetu, gdyż wyróżnione,  poszczególne jego literaki, odpowiadają tutaj danej informacji z zakresu kuchni i gotowania! Przyznacie państwo sami, że lepszego połączenia wiedzy z zabawą dla dzieci nie można byłoby sobie wymarzyć, prawda?


 Na wielkie słowa uznania zasługuje zawartość tej pozycji, czyli pokaźny zestaw kulinarnych zadań. Imponuje nam rozpiętość tematyczna i pomysłowość tych wszystkich ćwiczeń, które nawiązują chociażby do podpisania i wypełnienie kolorem kuchennego fartuszka, ozdobienia filiżanki do kawy, dorysowania nutek wydobywających się z bulgoczącego garnka z rosołem, czy też chociażby wypełnienia pysznych naleśników dodatkami, na jakie tylko mamy ochotę i jakie przyjdą nam do głowy! Oczywiście, to tylko kilka przykładów z morza pomysłowości rysunkowych zadań, jakie to czekają na czytelników tej książki. Ważne wydaje się tutaj także to, że każda ze stron oferuje nam w tym zakresie coś innego i zaskakującego, co przekłada się na nieustającą radość i ciekawość tej lektury!


 Nie mniejsze wrażenie wywiera na nas także piękne i okazałe wydanie tej książki, które cechuje duży format, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, jak i też umiejętne połączenie barwnych kolorów z czarno-białą szatą tej pozycji, która wedle założeń ma być wypełniona dowolnymi kolorami przez dziecięcego czytelnika. To również bardzo lekka kreska pełnych i częściowych rysunków, jakie wypełniają strony tej książki. Wszystko to prezentuje się naprawdę uroczo, czyniąc lekturę tej pozycji jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą. Efektowość wydania może przyczynić się także do tego, że pozycja ta sprawdzi się idealnie w roli podarunku dla dziecka!


 Wartość czytelniczego spotkania z tą książką jest bezsprzecznie ogromna. Ogromna, gdyż lektura ta bawi, edukuje, rozwija i zajmuje bez reszty najmłodszego odbiorcę, który bawi się przy tym tytule znakomicie. Co więcej, książka ta może sprawić, że każdy niejadek - a jak wiemy, takich nie brakuje, zupełnie inaczej spojrzy na obiady, gotowanie i przebywanie w kuchni, które to, jak wskazuje ta pozycja, może okazać się wielką przygodą. Tym samym też gorąco zachęcam i jak najbardziej polecam sięgnięcie po książkę "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu", która ma nam sobą do zaoferowania tak wiele dobrego!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak
Schronisko dla ludzi
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Robert Hemfelt; Paul Meier; Frank Minirth
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Bezkresny
Kenneth Oppel
Bezkresny
Lili w Krainie Baśni
Nadiia Prystai
Lili w Krainie Baśni
Kobiety wojowniczki
Iwona Kienzler
Kobiety wojowniczki
Pokaż wszystkie recenzje