Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe

Uważasz, że podejmujesz racjonalne decyzje?

Jesteś w błędzie - rządzą tobą emocje!

Wiesz, że czegoś lepiej nie robić, ale i tak się na to decydujesz.

Zamartwiasz się tym, na co nie masz wpływu.

Potajemnie zerkasz na wyświetlacz komórki partnera.

Wydajesz więcej, niż zarabiasz.

Tak samo jest, kiedy potrzebujesz odmiany w życiu - wiesz, co trzeba zrobić, próbujesz, ale nic się nie zmienia. Wpadasz w te same pułapki: chcesz zmienić swoje działania, a nie jesteś świadoma, że to twoje emocje ostatecznie decydują.

Możesz to zmienić!

Przeczytaj tę książkę, aby:

o okiełznać swoje emocje i nauczyć się je obsługiwać,

o rozpoznać szkodliwe schematy i się od nich uwolnić,

o w końcu skutecznie realizować swoje plany.

Naucz się odróżniać to, co wiesz, od tego, co ci się wydaje, a twoje życie stanie się prostsze!

Informacje dodatkowe o Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-09-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe

Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe - opinie o książce

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2020-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,

Są książki, które przyciągają okładką ale są też i takie, których tytuł nie pozwala nam przejść obok nich obojętnie. Taką pozycją była najnowsza książka Alexandry Reinwarth. Widząc rzucający się w oczy tytuł "G*** prawda" od razu zechciałam mieć tą książkę u siebie na półce. Nie miałam pojęcia o czym ona jest, ale te wielkie litery mówiły 'weź mnie'. Więc nie miałam wyjścia! Musiałam zapoznać się z tym co znajduje się na okładce i byłam zachwycona. Wiedziałam, że to książka dla mnie!

O tym, że uwielbiam książki dotyczące rozwoju osobistego to już wiecie. Ta książka z jednej strony motywuje nas i pozwala spojrzeć na świat, relacje i nasze myśli w całkiem inny sposób, ale z drugiej... No właśnie! Autorka 'nie owija niczego w bawełnę', pisze wprost, potocznym językiem, tak by każdy kto czyta książkę mógł wszystko zrozumieć.

Czasami masz wrażenie, że rozmawiasz z dobrą koleżanką, która wytyka jakieś Twoje błędy i pokazuje jak przerobić negatywną myśl w pozytywną. Jeżeli myślisz, że połowa tego co zostało zawarte w książce to słowa motywacyjne typu: "Uwierz w siebie a osiągniesz wszystko", to się mylisz! Znajdziesz mnóstwo porad, które warto wdrożyć w życie, lecz te porady będą się tyczyły Twoich myśli. Uwierz mi, nie raz i nie dwa pomyślisz sobie, że ta książka jest napisana typowo pod Ciebie i Twoje zachowanie! Zrozumiesz, że nie należy kierować emocjami, bo one nie zawsze doprowadzą nas na sam szczyt. A wiesz co jest najlepsze.. zapewne myślisz, że zawsze kierujesz się rozsądkiem, prawda? Ale... gówno prawda! To najczęściej Twoje emocje biorą górę a Ty nie potrafisz rozróżnić co tak naprawdę kieruje Tobą przy jakimś wyborze.

A teraz zastanów się nad tym ile razy kupiłaś coś bo było na wyprzedaży (chociaż tak naprawdę nie było Ci potrzebne), albo na zły humor sprawiłaś sobie prezent w postaci butów (to nic, że to dziesiąta para, bez której mogłabyś żyć). Trafiłam co..? Chyba każdy kiedyś zrobił coś pod wpływem... no właśnie - emocji.

Takich i wiele innych przykładów z życia w książce jest jeszcze więcej. Dlatego zachęcam do przeczytania tej pozycji. Z niej dowiecie się jakie pułapki myślowe czekają na każdego z nas i jak się ich pozbyć!

Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne
Alexandra Reinwarth0
Okładka ksiązki - Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne

Jak długo jeszcze masz zamiar spełniać oczekiwania innych?Jak długo jeszcze będziesz spychać na dalszy plan to, co dla ciebie ważne i czego naprawdę chcesz...

Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim
Alexandra Reinwarth0
Okładka ksiązki - Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim

Jak przeżyć najbardziej zajebisty rok w życiu? To proste. Wyznacz datę swojej śmierci: za rok. Brzmi kontrowersyjnie? Zaufaj Alexandrze Reinwarth...