Gra Anioła

ISBN: 978-83-7758-346-3
Tytuł oryginału: El Juego del Angel
Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
Dodał/a książkę: Vanillivi

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej... Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarzyska Zapomnianych Książek, by obdarować nas niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

Kiedy następnym razem będziesz chciał uratować jakąś książkę nie ryzykuj życia... Zaprowadzę cię do tajemnego miejsca gdzie książki nigdy nie umierają i nikt nie może ich zniszczyć.

Poznajmy fascynujący labirynt Carlosa Ruiza Zafona autora "Cienia wiatru". Świat Barcelony wraz z jej tajemniczymi zakamarkami i mrocznymi sekretami. Świat zapomnianych książek, cudownych i wyklętych, ich autorów i czytelników, świat wielkich miłości, wielkich rozczarowań i wielkich nadziei.

Kup książkę Gra Anioła

Avatar użytkownika - Vanillivi
Vanillivi
Przeczytane:2010-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zauroczona poprzednią powieścią Zafona, „Cieniem wiatru” z niecierpliwością wyczekiwałam ukazania się tej książki. Akcja „Gry anioła” rozgrywa się w Barcelonie lat dwudziestych i opisuje dzieje Cmentarza Zapomnianych Książek na długo przed zjawieniem się tam Daniela Sempere. Spotykamy tu również już znane nam postacie i wątki, jednak nawiązania są na tyle lekkie, że można spokojnie zrozumieć książkę nie przeczytawszy „Cienia wiatru”.   Sam autor, mówiąc o swojej najnowszej powieści, unika określenia „prequel”, a relację między książkami określa w sposób następujący: „Można powiedzieć, że Cień wiatru to dobrze wychowana dziewczynka, Gra anioła to jej zbuntowana siostra”. Faktycznie, chyba coś w tym jest. Wróćmy jednak do początku. Głównym bohaterem „Gry anioła” jest David Martin, młody, uzdolniony literacko chłopak, który po śmierci ojca z biedy zmuszony jest rozpocząć pracę w redakcji dziennika „La Voz de la Indrustria”. Jego talent zostaje tam zauważony i w gazecie ukazują się kolejne odcinki napisanego przez niego opowiadania. Teksty Davida Martina szybko zdobywają uznanie i rozgłos, jednak niekorzystne umowy z kolejnymi wydawcami ograniczają jego możliwości i nie spełniają finansowych oczekiwań. Któregoś dnia otrzymuje jednak propozycję napisania książki niezwykłej, która nie tylko ...

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
„Wszystko jest opowieścią. To, w co wierzymy, to, co poznajemy, co pamiętamy, a nawet to, co śnimy. Wszystko jest opowieścią, narracją, sekwencją zdarzeń i osób przekazujących sobie emocje. Akt wiary jest aktem akceptacji, akceptacji opowiadanej nam historii. Akceptujemy jako prawdziwe tylko to, co może być opowiedziane.”   Jaki jest zatem niezawodny przepis na bestseller? Wymieszać w odpowiednich proporcjach wątek religijny z erotycznym, dorzucić grę o wysoką stawkę, historię z tak zwanych wyższych sfer, przepleść wszystko z wątkiem kryminalnym, nie zapominając o tajemnicach i mamy przepis na sukces. „Pisarz nigdy nie zapomina dnia, w którym po raz pierwszy przyjmuje pieniądze lub pochlebstwo w zamian za opowieść.” Tak zaczyna się kolejna powieść Carlosa Ruiza Zafona osadzona w tajemniczym klimacie Barcelony lat 20. poprzedniego stulecia. Młodziutki pisarz pracuje w podrzędnej gazecie, a pewnego dnia dostaje propozycję pisania mrocznej powieści w odcinkach. Szybko Tajemnice Barcelony stają się prawdziwym czytelniczym hitem. Wkrótce zaczyna pisać jedną książkę miesięcznie. Pracuje bez wytchnienia i ze świadomością, że robiąc coś wyłącznie dla pieniędzy traci coś z siebie samego. Bo przecież „…takich, co mają chęci i talent, jest wielu, a mimo to większość z nich nigdy do niczego nie dochodzi. To tylko punkt wyjścia, by cokolwiek w życiu zrobić. Wrodzony talent jest ...

Opinie o książce - Gra Anioła

Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Dobra, ale nie porywająca. Odniosłam wrażenie, że jest w niej za dużo wszystkiego... Jednak przyznaję, że bardzo wciąga, a to jest w książkach chyba najważniejsze ;)
Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2016-11-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Niby spoko, przeczytałam całą i to dość szybko. Ale coś mi nie pasuje... Nie wiem, chyba poprostu nie poczułam sympatii do głównego bohatera i dlatego czas z nim spędzony nie był dla mnie aż tak przyjemny.
Avatar użytkownika - zabulQa
zabulQa
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciekawa, wciągająca. Osobiście nie wybieram książek z fantastyką i magią, a tą dostałam w prezencie. Ale warto było ją poznać. Jest mroczna i tajemnicza, zawiera w sobie chyba wszystkie rodzaje literatury. Polecam.
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2014-10-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kolejne spotkanie z Zafonem - Gra anioła. Cóż, powołując się na tematykę, czy też miejsca, postaci, nie sposób nie porównać Gry anioła do Cienia wiatru. Znowu historia związana z Cmentarzem Zapomnianych Książek, znowu ktoś, kto kocha literaturę. Taak... Zafon jak nikt ukochał książki i sprawia, że jego postaci żyją według treści którejś z nich. Mroczna historia, bohater z krwi i kości, a to wszystko owiane tajemnicami przeszłości. Świetne zwroty akcji, magia. Czasami ciężko się czyta, ale warto dotrzeć do końca :)
Wyobraźnia bez granic! Od skrajności w skrajność. W, wielka, jedyna, wieczna, idealna, nieosiągalna miłość. Ocieranie się o magię i fantastykę. Tajemnica z przeszłości i dziwne zbiegi okoliczności, sny, symbole i mistycyzm, przerażające domy z groźną historią. To swoiste studium szaleństwa i pakt z diabłem. Wreszcie bohaterowie indywidualiści, którzy zawsze idą pod prąd uliczkami Barcelny skąpanej w tajemnicy. wszystko bardzo mnie ujmowało, Czytałam z zachwytem, połączonym z dużym niepokojem, a czasami przerażeniem (ile to razy cierki przechodziły mi po plecach!).
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Carlos Ruiz Zafon znowu mnie zadziwił. Jego książki są rewelacyjne, ale dość trudne. Kilkakrotnie się zastanawiałam jaki gatunek literacki czytam. Czy podchodzi to już pod fantastykę? Czy nadal jest to literatura piękna? Druga część "Cmentarza zapomnianych książek" okazuję się być tak naprawdę pierwszą. Przynajmniej jeśli patrzymy na chronologię. Autor genialnie dołączył do "Gry anioła" wątek kryminalny, nie czyniąc jednak tej książki powieścią kryminalną. Jeśli wiecie co mam na myśli (a jeśli nie wiecie to koniecznie musicie przeczytać "Grę anioła"). Chciałabym znaleźć się w takim miejscy jak książkowy "Cmentarz...". Ciekawa jestem jaką książkę bym wybrała, a raczej jaka książka wybrałaby mnie.
Avatar użytkownika - Aurumia
Aurumia
Przeczytane:2015-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Piękna książka. Pokazuje siłę przyjaźni, miłości. Intrygami wciąga nas coraz bardziej. Powoli gubimy się podobnie jak bohater, co jest prawdą, a co kłamstwem. I ten mroczny charakter otoczenia i akcji.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2014,
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2014-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Lepsza niż pierwsza część i nawet fajnie napisana.
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
"Gra Anioła" to moim zdaniem najmroczniejsza książka Zafona. Tym razem poznajemy historię Martina, szaleńca z więzienia Montjuic. Wyjaśnia się skąd znajomość matki Daniela i głównego bohatera. Zafon raczy nas znów nieszczęśliwą miłością, tajemniczą postacią, która kojarzy się z diabłem i nieodpartym wrażeniem, że historia zatacza koło.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Byłam zafascynowana powieścią.Pojawiają się opisy Barcelony jest nawiązanie do Cmentarza Zapomnianych Książek i bohater ,który wiele przechodzi sytuacji życiowych i nie zawsze kończących się dobrze.Jest miłość , przyjaźń, zazdrość i potęga książki.Zlecenie napisania przez Davida "religii"daje mu wieczne życie, czy warto?
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, format E-book,
Książkę tę zaliczyć mogędo jednych z lepszych jakie czytałam. W wersji ebook nie czyta się łatwo bynajmniej mi. Uwielbiam czuć zapach przewracanych kartek. Cóż trafiłam na wersję elektroniczną to i postanowiłam ją przeczytać. Już na początku stwierdziłam, że jest warta każdych minut nad nią spędzonych. Młody chłopiec, później mężczyzna zaczyna pisać opowiadania, dzięki którym staje się sławny. Podpisuje umowę z wydawnictwem, dla któreo przez wiele lat musi pisać opowiadania. Jednak w trakcie umowy poznaje tajemniczego wydawcę, który zleca mu napisanie książki na tle religijnych, takiej jakiej nikt nie napisał. Zadanie niezwykle trudne a także tajemnicze. W zamian za napisanie jej w rok czasu otrzymuje wysoka gratyfikację. Wiele się dzieje, nagle zaczynają ginąć ludzie, którył młody pisarz znał. David Martin postanawia dowiedzieć się dla kogo pracuje, przemierza przez wiele niezwykłych i tajemniczych wizyt. Jak się skończy jego dochodzenie, czy uda mu się odzyskać wolność pisarska. Niezwykle przejmująca i wciągająca historia. Z chęcia sięgnę po inne pozycje tegoż autora. Ruiz Zafon Carlos niewątpliwie potrafi wzbudzić zainteresowanie książką już od samego początku.

Książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych którzy je czytają i którzy o nich marzą.

Gra Anioła należy do słynnej trylogii Carlos'a Ruiz'a Zafón'a, w której autor przedstawia nam tajemnicze miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek. Podobnie jak pierwsza część serii Cień wiatru, która okazała się wielkim sukcesem autora, również tym razem jest to powieść pełna tajemnic, namiętności i rozczarowań. Opisy pięknej i mrocznej Barcelony na początku XX wieku, nieprzeciętni bohaterowie oraz niespodziewane wydarzenia, sprawiają, że jest to książka, która z każdą kolejną stroną coraz bardziej nas wciąga i zaskakuje.

David Martin jest utalentowanym pisarzem, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej samotny. Krótko po jego pierwszym sukcesie literackim, osoby które do tej pory uważał za jedyną rodzinę, odwracają się od niego. Niedługo potem kobieta, która kochał przez całe życie wychodzi za innego mężczyznę. Nieszczęśliwy, samotny i coraz bardziej podupadjący na zdrowiu pisarz, zostaje wplątany w sprawy nijakiego Diega Marlasci, który jest autorem nietypowego dzieła, zabranego przez Davida kilka lat wcześniej z Cemntarza Zapomnianych Książek. Okazuje się, że Marlasca miał więcej wspólnego z życiem bohatera niż można było się spodziewać. Od tej pory powieść nabiera kryminalnego charakteru, a każde kolejne wydarzenie wydaje się jeszcze bardziej niewytłumaczalne od poprzedniego. Wszystko to za sprawą książki, w której jest zaklęta dusza pisarza.

Jest to książka nie tylko miłośnikach lietratury i samotnych pisarzach, ale również opowiść o niespełnionych nadziejach i nieumiejętnie podejmowanych decyzjach. Pokazuje jak czasem zdarza się nam wybierać rzeczy pozornie ważne i wartościowe, nie dostrzegając tego co ma dla naszego życia prawdziwe znaczenie.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 12 książek 2014,
Do lekkich i łatwych ta książka nie należy, przyjemna za to jest i to bardzo. Całość jest napisana w świetnym stylu, choć nieco przytłaczająca z racji depresyjnej natury głównego bohatera. Tajemniczy wydawca Corelli i jego niecodzienne zlecenie, nie mające logicznego wytłumaczenia wydarzenia, w które zdają się być zaplątane wszystkie bliskie Davidowi osoby, dziwny dom z wieżyczką oraz Cmentarzysko Zapomnianych Książek tworzą mroczny, pełny niedopowiedzeń klimat tej magicznej powieści.
Avatar użytkownika - gabigor
gabigor
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kolejna znakomita powieść. Klimat mrocznej Barcelony, zapach książek, prochu strzelniczego, groza miesza się z ciepłem przyjaźni, miłości i oddania. Mistrzowskie połączenie. Najbardziej "mistyczna" książka z całej serii.
Miłość, przyjaźń, intrygi i zaskakujące zmiany akcji, całość nasycona tajemniczością, a chwilami grozą.
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2012-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 2012, Mam,
To moje drugie spotkanie z twórczością C.R. Zafona i muszę powiedzieć, iż było ono nie mniej udane niż pierwsze pomimo tego, że w/w powieść liczy 600 stron... Poznajemy Davida Martina, pisarza który wydawać by się mogło jest przegranym człowiekiem, a śmierć zagląda mu w oczy... Jego los pewnego dnia odmienia się błyskawicznie za sprawą propozycji, którą składa mu tajemniczy wydawca... David za ogromne pieniądze ma napisać nietypową książkę, która ma stać się zaczątkiem nowej religii... Czy podejmie wyzwanie tajemniczego osobnika z aniołem zawsze wpiętym w klapę garnituru? Jeśli macie ochotę na niezwykle wciągającą historię o miłości i przyjaźni, wypełnioną jednocześnie po brzegi intrygami i różnorodnymi zagadkami sięgnijcie po "Grę anioła" i po raz kolejny zanurzcie się w świat wykreowany przez autora, który nie poskąpił nam także okazji do ponownego spotkania z postaciami znanymi z "Cienia wiatru"... Polecam!
Gdy po raz pierwszy sięgnęłam po "Grę Anioła", przeraziła mnie liczba stron, a jednak beza trudu w 3 dni przebrnęłam przez te 600 stron. Zdecydowanie zgadzam się z opinią, że porównywanie z "Cieniem wiatru" jest bezcelowe. Owszem, miejsca te same, niektórzy bohaterowie też ale klimat zupełnie inny. :) Książka jest świetnie napisana, ale to przecież Zafon, nawet lektura książki telefonicznej jego autorstwa zapierałaby dech w piersiach. Polecam!
Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Moim zdaniem książka zdecydowanie lepsza od "Cienia wiatru".
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
fascynująca lektura, kilka razy przeszedł mnie dreszcz... ciekawa podróż przez zakamarki życiowe Martina... pisarza, który zrobi wszystko dla sławy i chwały... ciekawy motyw Cristiny.... nie będe zdradzać więcej szczegółów... warto przeczytać, ja już sięgam po kolejne... co do religii... pisze książkę o religii, którą ma stworzyć i opisać w swojej ksiazce...
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-06-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Wspaniała książka, która pochłonęła mnie bez reszty. Tajemnica, magia, miłość, przyjaźń, tragedie i intrygi - wszystko świetnie połączone i przekazane pięknym językiem. Wiele wątków, napięcie i tempo nie pozwalają się nudzić. Tajemniczy Corelli, zagubiony David, senior Sempere i żywiołowa Isabella to wspaniałe postaci, o których nie łatwo zapomnieć. Tak jak o niezwykłym Cmentarzu Zapomnianych Książek. Zdecydowanie warta przeczytania!
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2013-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Niesamowita opowieść z cyklu "Cmentarz zaginionych książek". Polecam wszystkim. Książka jest niesamowita! Więcej jeszcze napiszę.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2012-12-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Po przeczytaniu "Cienia wiatru", niestety ale już wszystkie kolejne książki Zafona będę porównywać do tej pozycji. "Gra anioła" opiera się na tej samej kostrukcji co "Cień wiatru" - rewelacyjnie się sprawdzającej jeden raz, a przy kolejnym już wszystko jest przewidywalne. Niestety, za dużo magii, za dużo trupów, za dużo nieścisłości, zakończenie bez pomysłu. Chronologicznie akcja toczy się przed "Cieniem wiatru". Dlatego też polecam przeczytać ją jako pierwszą, jak przystawkę przed daniem głównym, bo odwrotnie to "musztarda po obiedzie" ;-) Książka zniechęciła mnie na tę chwilę do sięgania po kolejny tytuł z serii. Jednakże z tego względu, że ciekawa jestem dalszych losów rodziny Sempere z "Cienia wiatru", muszę pewien czas odczekać, aż niesmak się oddali.
Avatar użytkownika - olkaas
olkaas
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Równie pochłaniająca, co Cień Wiatru, aczkolwiek czegoś mi w niej zabrakło.
Język piękny, klimat porywający, mroczność świata niesamowita. Powiem tak, czekalam aby maż zasnął a ja wówczas spokojnie czytałam. Super.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Carlos Ruiz Zafón,
Książka jest po prostu niezwykła. Nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo wiele ciekawych przemyśleń, spostrzeżeń. Ciekawe podejście do świata książek i religii. Od początku do końca przeżywałam losy głównego bohatera. Trzyma w napięciu, ciekawi, wzrusza, zmienia poglądy na niektóre rzeczy. No i oczywiście akcja toczy się w pięknej Barcelonie, którą można wręcz zobaczyć przez dokładne i wspaniałe opisy.
Avatar użytkownika - miska_m
miska_m
Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Wg mnie lepsza od "Cienia wiatru", akcja wciągała tak, że zarywałam kilka nocy pod rząd aby jak najszybciej skończyć jej czytanie. I ta Barcelona... muszę w końcu odwiedzić to miasto :)
Avatar użytkownika - anka21kr5
anka21kr5
Mnie się nie podobała, chciałam aby jak najszybciej się skończyła. Wolę "Księcia mgły" tego autora, chociaż książka jest raczej przeznaczona dla młodszego czytelnika.
Avatar użytkownika - madrill
madrill
Przeczytane:2011-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pełna ciekawych spostrzeżeń...
Avatar użytkownika - kropka27
kropka27
Przeczytane:2011-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Po przeczytaniu "Cień Wiatru" nie mogło zabraknac w mojej biblioteczce rowniez tej ksiązki. Wcale mnie nie rozczarowala,przeciwnie rowniez znalazlam w niej wiele emocji towarzyszacych czytaniu jak rowniez ciekawe i bardzo wciagajace watki. Do dzis pamietam moje łzy wzruszenia czytajac ostatnie kartki tej ksiazki:)
Avatar użytkownika - kkiinnaa
Przeczytane:2016-04-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Książę Mgły
Carlos Ruiz Zafón0
Okładka ksiązki - Książę Mgły

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje...

Więzień Nieba
Carlos Ruiz Zafón0
Okładka ksiązki - Więzień Nieba

Rok 1957. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere, bohater Cienia wiatru, wiedzie stateczny żywot...

Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka