Gra na cudzym boisku

W zacisznym sanatorium na peryferiach niewielkiego miasta gdzieś w głębi Rosji działa świetnie zorganizowana szajka. Bandyci produkują na zlecenie pełne okrucieństwa filmy, do których angażują samotne, niczego niepodejrzewające dziewczyny. Niespodziewanie sytuacja wymyka się spod kontroli, a senne dotąd sanatorium staje się miejscem morderczej rozgrywki.

Informacje dodatkowe o Gra na cudzym boisku:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Tytuł oryginału: Izba na ciurzom polie
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Ewa Rojewska-Olejarczuk

Kup książkę Gra na cudzym boisku

Gra na cudzym boisku - opinie o książce

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2017-01-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Nie przekonuje mnie główna bohaterka - wszystkowiedząca, najmądrzejsza, rozwiązująca błyskawicznie wszystkie zagadki Kamieńska. Niestety Marinina nie zostanie moją ulubioną autorką. Duże rozczarowanie.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2014,
Książka na jeden dzień, zaczęłam i nie mogłam się od niej oderwać. Anastazja Kamieńska, major moskiewskiej milicji, spędza urlop w sanatorium w małym miasteczku - Dolinie. Zamierza zadbać o swój kręgosłup, zająć się tłumaczeniami. Niestety zostaje zamordowany młody mężczyzna. Anastazja oferuje swoją pomoc ale miejscowa policja nie wie z kim ma do czynienia," pomocy od baby nie chce" tym bardziej, że ta baba staje się dla śledczych główną podejrzaną. Większym wyczuciem i rozsądkiem kieruje się lokalny mafioso, któremu zależy na spokoju w miasteczku i braku konkurencji. Książka trzyma w napięciu, pokazuje, że pierestrojka z jednej strony przetasowała tylko karty bo nadal układy, powiązania, znajomości regulują życiem społecznym.z drugiej strony przyniosła zagrożenia niespotykane dotąd - narkotyki, handel ludzkim towarem, seks -business.

Kamieńska nawet w sanatorium nie ma spokoju. Korzystając z urlopu jedzie podreperować zdrowie i popracować nad tłumaczeniem książki. Tymczasem nie może się opędzić od adoratorów, w okolicy dzieją się niepokojące rzeczy i niedługo po jej przyjeździe zostaje zamordowany jeden z kuracjuszy, który ją adorował.
W tomie Kamieńska jest mało aktywna, wszystko dzieje się wokół niej. Zresztą spotyka się ona z bardzo nieprzychylnym przyjęciem milicji. Cieplejsze stosunki łączą ją pod koniec historii z lokalnym mafijnym bossem. W ogóle gdyby nie morderstwa miałabym wrażenie, że jest to poprostu komedia pomyłek. Chociaż akcja dzieje się w Rosji a podobno jak to mówią Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu.
Ogólnie książka w porządku, chociaż zbytnio mnie nie porwała. Zakończenie jest bardzo denerwujące. Cała sprawa wyjaśnia się w pięć minut.

Czy wszystkie, albo prawie wszystkie, e-booki zawierają literówki? Ta książka oprócz literówek ma braki całych wyrazów. Obniżam za to ocenę. Ale przeczytałam, ponieważ postać Anastazji Kamieńskiej całkowicie mną zawładnęła. Uwielbiam tę bohaterkę właśnie za to jaka jest, za to co reprezentuje swoją osobą,  a także za to, że jest szczera i prawa. W jej świecie to nie lada wyczyn. Świetnie bawiłam się czytając " Grę na cudzym boisku". I dziękuję autorce, że przełamała stereotyp o tym, że kobieta do pracy w organach ścigania się nie nadaje, że tylko mężczyźni mogą być dobrymi śledczymi itd.,itp. Za chwilę sięgnę po kolejną część.

Avatar użytkownika - annna84
Przeczytane:2013-04-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Polecam,
Za wszystko trzeba płacić
Aleksandra Marinina 0
Okładka ksiązki - Za wszystko trzeba płacić

Nietypowa działalność moskiewskiej kliniki, milion dolarów za teczkę z bezcennymi informacjami, nieuczciwi naukowcy i mafijne interesy… Za wszystko...

Iluzja grzechu
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Iluzja grzechu

Kto zginie następny? Seria zabójstw, makabryczny proceder i trudne śledztwo Nasti Kamieńskiej... Właścicielka cennej kolekcji obrazów, Jekatierina Aniskowiec...