Gra o Juliana

Powieść dla pokolenia Facebooka... i ostrzeżenie dla tych, którzy marzą, żeby być kimś innym.

Ta powieść wywołała dyskusję na forach internetowych i w amerykańskiej prasie młodzieżowej! Teraz jest już na koncie Ambera na Facebooku, komentowana przez polskie nastolatki.

Gra o Juliana pokazuje niebezpieczeństwa wirtualnej rzeczywistości, która dla milionów młodych ludzi stała się jedyną rzeczywistością. Sieć daje możliwości, o jakich się nawet nie marzyło. Można być każdym - wystarczy stworzyć fałszywy profi l na Facebooku i już można flirtować z najprzystojniejszym chłopakiem w szkole.

Właśnie tak robi Raye, która chciałaby być popularna, pewna siebie, uwodzicielska. Ale to co miało być fajną zabawą, wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć własnym życiem…

Co sprawia, że w Internecie jesteśmy odważniejsi niż w rzeczywistości? Skąd w nas chęć wykreowania swojego fikcyjnego wizerunku? Ile z nas jest w tworzonych przez nas na portalach społecznościowych naszych awatarach? A co jeśli ktoś zechce wykorzystać je przeciwko nam?

Te pytania stawia w swojej powieści Adele Griffin, amerykańska autorka książek dla młodzieży.

Informacje dodatkowe o Gra o Juliana:

Gra o Juliana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-07-28, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Cóż, książka o współczesnych nastolatkach i facebooku. Szkoła, licealiści, popularność, chłopak, dziewczyna, miłość. Książka ciekawa, jednak czegoś mi w niej brakowało, może jakiegoś takiego mocniejszego zwrotu akcji. Bowiem była ona dość mocno przewidywalna. Cienka książeczka, fajna na oderwanie się od rzeczywistości, ale zdecydowanie poniżej przeciętnej. Denerwujące wręcz "lizanie" wątków - kilka zaczętych, żaden nie rozwinięty. Jedyna myśl po zakończeniu jest taka, że czuję się zbombardowana ilością wątków poruszonych w książce, a mimo to o żadnym nic nie wiem - bo po rzuceniu tematu wątek się urywał, żeby wrócić pod koniec na zasadzie 'było, skończyło się".

Avatar użytkownika - madi
madi