Gra Pozorów

Tom 1 cyklu Cosanostra

Rodzinne porachunki jeszcze nigdy nie były tak niebezpieczne.

Lorenzo Moretti może poszczycić się nie tylko kilkoma milionami schowanymi w ogródku i kolejką pięknych kobiet czekających na każde jego skinienie. Jego największą dumą jest nazwisko. Moretti oznacza życie lub śmierć - w zależności od tego czy jest się z nim, czy przeciwko niemu.

Tymczasem na jego ojca, bossa włoskiej mafii, który zwykle był o krok przed wszystkimi, ktoś śmiał podnieść rękę. Lorenzo musi rozwikłać zagadkę nasilających się ataków na głowę rodziny, bo inaczej słono za to zapłaci.

Niespodziewanie na jego drodze pojawia się długonoga blondynka. Nad zniewalającym pożądaniem tych dwoje nie da się zapanować. Jest tylko jeden problem.  Romans z tą kobietą zaprzepaści jego wszelkie nadzieje na bycie Donem.
Czy dla miłości warto ryzykować?

Informacje dodatkowe o Gra Pozorów:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-01-26
Tytuł oryginału: Gra Pozorów
Język oryginału: Język polski

Kup książkę Gra Pozorów

Gra Pozorów - opinie o książce

"Gra pozorów" Charlotte Mils to moim zdaniem bardzo dobry romans mafijny.

Bardzo dziękuję za możliwość udziału w bookture zorganizowanym przez @farmer_with_the_book 💙

Gdybym miała opisać, tę książkę jednym zdaniem, to moja odpowiedź była by: czysta, trzymająca w napięciu akcja. Również intrygi rodzinne zostały tutaj bardzo interesująco wymyślone.

Dla mnie rewelacja. Uwielbiam gdy w takich powieściach, tyle się dzieje. Do tego, mocne sceny porachunków mafijnych, które bardzo mi się spodobały. Ale ostrzegam, dla tych co nie lubią mocnych, krwawych i brutalnych scen przesłuchań ta książka może nie do końca przypaść Wam do gustu.

Bohaterowie bardzo ciekawie wykreowni. Podobały mi się zmagania przyszłego dona mafii Lorenza. Miał ogromne dylematy. Słuchać rozkazów czy jednak ulec uczucią i przeciwstawić się ojcu?

Jest też pewna kobieta, którą starszy Moretti adoptuje, jako według niego kolejną inwestycję.

Tych dwoje nie od razu wpada sobie w oko. Dopiero później, gdy są zmuszeni zamieszkać razem można wyczuć między nimi iskry przyciągania. Bardzo lubię te momenty w książkach.

Bardzo dobrze spedzilam czas z lekturą. Autorka ma bardzo lekki styl, więc książkę pochłania się dosłownie "na raz".

Polecam 💙

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

zastąpić swojego ojca. Lorenzo musi też rozwiązać zagadkę nasilających się ataków na głowę rodziny.
Wszystko zmienia się,  gdy na jego drodze staje piękna i pyskata blondynka.
Kim jest dziewczyna?
Czy Lorenzo zapanuje nad pożądaniem,  które czuje w obecności blondynki?
Czy jednak zaprzepaści swoje szanse na zostanie Donem?
Przekonacie się sami czytając tę książkę.
Autorka wymyśliła ciekawą fabułę i chociaż jest to kolejny romans mafijny muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu.
Autorka stworzyła powieść pełną mroku, brutalności i namiętności  czyli znalazłam tutaj wszystko czego oczekuję od tego gatunku. Jak ja uwielbiam takich bohaterów.  On groźny mafioso, a ona zadziorna i pyskata.  Dostałam też mnóstwo emocji i wrażeń.  Nie nudziłam się  ani przez chwilę. Cały czas coś działo się. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów,  aby dowiedzieć się,  co jeszcze wydarzy się i kto poluje na rodzinę Morettich. Autorka sprawiła,  że przewracałam kartkę za kartką. Lubię,  gdy autorzy trzymają mnie w niepewności i tworzą historię pełną napięcia. Tutaj autorka zapewniła mi to wszystko.
Spodobało mi się to jak autorka pokazała relację rodzinne Morettich i już nie  mogę doczekać się drugiego tomu, aby poznać dalsze losy tej rodziny.
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2022-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Mafia, romans, który przyprawi was o szybciej bicie serce oraz zawrotna akcja. Kochani zapraszamy Was na recenzje naszego patronatu "Gra pozorów" od Charlotte Mils oraz Wydawnictwa Dlaczemu.
Lorenzo Moretti to najstarszy syn Cesare, mafijnego Dona. Mężczyzna ma przejąć po nim pałeczkę i dlatego stara się być my jak najbardziej posłuszny. Jednak pewnego dnia w jego życiu, a nawet w jego rodzinie pojawia się Chiara, wnuczka innego mafioza, który postanowił się jej pozbyć i wysłać do rodziny Morettich. Czy coś między nimi zaiskrzy? Jakie niebezpieczeństwa czekają na Lo? Na te pytania oczywiście znajdziecie odpowiedź czytając książkę. A teraz zapraszamy na kilka słów od nas.
Powiemy Wam, że po przeczytaniu historii od razu napisałyśmy do autorki i powiedziałyśmy, że opowieść bardzo nam się podobała. Książka to zdecydowanie coś innego, coś oryginalnego, my po przeczytaniu stwierdziłyśmy, że chcielibyśmy poznać takiego swojego Lo.
Jeżeli jesteście fankami romansów mafijnych to ta powieść to strzał w dziesiątkę. Nam się bardzo podobała, a szczegolnie jedna scena, która zapada w pamięci.
Co więcej, czytałyśmy już trzy książki Charlotte i stwierdzamy, że ta jest najciekawsza oraz najlepiej napisana. Opisy wreszcie są długie i odpowiednie dla naszego gustu. Nadzwyczajne jest również zobrazowanie wszystkich scen z mafijnego życia, opisy broni, cała akcja zwiazana z walką, jednym słowem bardzo interesująca opowieść. Nie mamy się do czego przyczepić i czekamy na drugą część.
Chociaż teraz mamy rozkwit książek mafijnych to ta książka ma bardzo przykuwającą fabułę. Oj co tam się dzieje. Nie chcemy was dużo zdradzać, ale nie zawiedziecie się na pewno. Mamy główny wątek, który przeplata ze sobą różne odcienie wcale nie barwnego życia Chiary. Ukazując jak wiele można przetrwać i czy warto znosić to dla lepszego jutra. Akcja jest bardzo szybka i dzieje się dużo. Nie ma tu miejsca na odpoczynek. Co chwilę coś. Nie ma miejsca na nudę. Zapewniamy.
Klimat książki to istny majstersztyk, połączenie pasji, oszałamiającej akcji oraz rodzinnej współpracy( jeżeli można to tak nazwać) 🙉. Uśmiech i zaciekawienie na ustach zapewnione.
Jeżeli więc chcecie oderwać się od codzienności i wejść w świat mafijnej namiętności to musicie przeczytać tę pozycję. Miłego dnia kochani.

Rodzina obecnie dla wielu ludzi nic nie znaczy, jeśli w grę wchodzą sprawy finansowe/majątkowe, co niestety nie jest niczym dobrym. Ludzie nie potrafią sobie wybaczać, ani też starać się poprawić swoje zachowanie. Miłość i zrozumienie schodzi na dalszy plan, przez co każdy myśli tylko o sobie i o swoich potrzebach.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Lorenzo Moretti syna bossa mafii, który ma być jego następcą. Fabio, Edmondo i Camilla, są jego rodzeństwem i każde z nich w pewien sposób się od siebie różni. Mimo to dla nich rodzina jest najważniejsza nawet, jeśli nie łączą kogoś z nimi więzy krwi. W pewnym momencie na skutek interesów ich ojciec musiał adoptować siedemnastoletnią Chiarę niechcianą wnuczkę innego bossa, co było warunkiem zapowiadającej się wspaniałej współpracy. Chiara zamieszkała z Lorenzo, który po pewnym czasie zaczął czuć do dziewczyny coś więcej, niż miłość typową brata do siostry. W międzyczasie dochodzi do ataków na ich rodzinę oraz ktoś celowo uniemożliwia prowadzenie interesów. Co dalej z Chiarą i Lorenzo? Kto spiskuje przeciwko rodzinie Morettich? Jakie wydarzenia czekają bohaterów? O tym w książce „Gra pozorów” autorstwa Charlotty Mils.

Rodzina

W książce została poruszona bardzo ważna kwestia, otóż dla bohaterów najważniejsza jest rodzina i każdy kto jej zagraża może liczyć się z tym, że wszyscy będą jej bronić. Drobne przewinienia takie jak romans Lorenza z gosposią, czy nielegalne wypady Camilli na dyskotekę są wybaczane przez ich ojca, bo to jest prawdziwa ojcowska miłość. Niestety ten obraz w życiu codziennym jest rzadko spotykany, by ludzie się kochali i byli wsparciem dla swoich dzieci. Chiara nie była na to przygotowana, gdyż była niechciana w swojej rodzinie i każde pojawiające się uczucie podczas przebywania w towarzystwie Lorenza było dla niej nowością. Te i inne zachowania dają przykład prawdziwej familii opartej na uczuciach, a nie na wzajemnej wrogości.

Odczucia

Sięgając po książkę byłem ciekaw, jaki schemat postępowania bohaterów weźmie autorka pod uwagę. Tymczasem mamy tutaj coś rzadziej spotykanego w książkach, nie idziemy śladem tylko i wyłącznie jednego bohatera, ale też pokazywane są sytuacje związane z pozostałymi członkami familii. Ponadto pozycja, jako romans mafijny odzwierciedla oba słowa, bo rzadko spotykanym jest fakt, aby w takiej książce oprócz rzecz oczywista pojawiających się pikantnych scen, była tak dobrze zaprojektowana akcja dotycząca interesów i porachunków mafijnych, które sprawiły, że książka stała się jeszcze ciekawsza. Dodatkowym atutem jest idealne nakreślenie cech bohaterów, gdyż nie ma tu jakiegoś schematu i każdy jest inny łącznie z równie niebezpieczną, jak oni ich własną matką. Pozycja ta jest świetnym przykładem tego, że można jeszcze w każdym gatunku stworzyć coś innego, niepowtarzalnego.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie i z dużym zaciekawieniem wywołanym uczuciami bohaterów oraz porywającą i niebezpieczną akcją. W tym przypadku mamy dopracowany każdy szczegół i nie ma tu możliwości pomijania jakichś sytuacji, jak ma to miejsce u innych autorów np. w przypadku brutalnych przesłuchań prowadzonych przez członków familii na swych więźniach. Okładka idealnie oddaje charakter uczuć pomiędzy Lorenzem i Chiarą, a dodatkowo dzięki grze światła i kolorów przyciąga wzrok czytelnika. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom gatunku pragnącym ujrzeć porywającą historię mafijną z pożądaniem w tle.

💙PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA💙

„Tak się składa, że my jako rodzina traktujemy się poważnie.Jeśli mówisz, że uciekniesz,to muszę cię przed tym chronić. Jeśli powiesz,że masz ochotę się ze mną przespać,to z chęcią to spełnię”

Chiara trafia do na prawdę bezwzględnej i niebezpiecznej familli,na skutek zacieśniania interesów,adoptowana przez Dona, jego żonę,by stać się przyszywaną siostrą,trzech bezwzględnych młodych mężczyzn i młodej choć równie niebezpiecznej siostry.Sytuacja wydaje się być patowa,bo adopcja prawie osiemnastoletniej pięknej i seksownej dziewczyny do takiej rodziny,nie będzie łatwe dla najstarszego syna.Bezwzględny i niebezpieczny Lorenzo,kocha kobiety,a przede wszystkim blondynki.Krnąbrna i pyskata Chiara,na każdym kroku okazuje swoją niechęć,bo wie,że kolejna rodzina i tak ją zawiedzie i tak będzie miała ją gdzieś,bo mimo,że pochodzi z mafijnej rodziny, to od zawsze była tą niechcianą.Prawie całe życie w internacie,nigdy nie poznała smaku zbrodni,krwi i przestępczości. Teraz wchodząc w rodzinę Morettich,na każdym kroku ma z tym do czynienia i jest to dla niej niezrozumiałe i odrażające.Jednak mimo tego wszystkiego,coś pomiędzy nią,a najstarszym Morettim zaczyna się dziać. Pożądanie,pociąg,atencja,a to wszystko przeplatane kłótniami, waśniami,podsycone zazdrością i uczuciami,które nie mogą i nie powinny mieć miejsca,gdyż po pierwsze,Lorenzo to jej przyszywany brat,a po drugie, Don,już obiecał jej rękę odpowiedniemu dla koneksji mafijnych mężczyźnie. Jednak czy dwoje tak różnych,pod dosłownie każdym względem ludzi może do siebie coś poczuć?Czy ten zakazany pociąg może się urzeczywistnić?Nikt nie wie do końca,jak to wszystko się potoczy,tym bardziej,że od samego początku,ktoś poluje na głowę rodziny Morretich i mimo wysiłków całej familli, jest wciąż niebezpieczny i nieuchwytny…
Ta historia jest niczym jazda bez trzymanki na szybko rozpędzonej kolejce górskiej,która tylko czasem zwalnia,ale wciąż dostarcza czytelnikowi,nowych rewelacji i wrażeń.

Zagmatwana historia dwojga skrajnie różnych ludzi,którym życie w nie pozostawiło wybory,co do swojej przyszłości,perypetie i dramaty ich najbliższych.
Czasem przerażająca,czasem humorystyczna, szalenie seksowna,a nawet chwilami wzruszająca.I nie tylko głowni bohaterowie skradli moje serce,ale także niektórzy członkowie,tej,bądź co bądź,zagmatwanej rodziny.
Jeśli lubicie historie, gdzie niebezpieczni ludzie grają prym,a w tle rozwija się fascynujące historia dwojga ludzi,to gorąco zachęcam Was do lektury”Gry pozorów”,gdzie tytuł pasuje idealnie,a nawet pokuszę się o stwierdzenie,dokładnie do każdego bohatera tej historii.

Jeszcze raz pięknie dziękuję autorce i wydawnictwu, za możliwość objęcia patronatem medialnym „Gry pozorów” I już teraz nie mogę doczekać się kolejnej części serii #cosanostra 💙

Świąteczne namiętności
Charlotte Mils0
Okładka ksiązki - Świąteczne namiętności

Już kiedyś się spotkali. Już kiedyś ze sobą byli. Już kiedyś było upojnie, dziko, gorąco... A może wcale nie? Może pierwsze, nieistotne i prawie zapomniane...

Nieczysta gra
Charlotte Mils0
Okładka ksiązki - Nieczysta gra

Fabio jest najmłodszym synem dona - Cesarego Morettiego. Mimo iż dorastał wśród kul i krwi, jest typem lekkoducha, a zabawa to jego drugie imię. Nie szuka...