Gra w dorosłych

Czy to prawda, że ta pierwsza miłość jest zawsze najsilniejsza?

Początek lat 70. XX wieku. Do jednego z nadbałtyckich kurortów, pełnego dansingów, na których królują tanga, fokstroty i… mewki, a przy barach zamawia się zwykle słynną lornetę z meduzą, przyjeżdża przystojny student, by dorobić jako ratownik. Chce zakosztować dorosłości i przeżyć emocjonującą przygodę. Szczęście mu sprzyja, bo szybko poznaje dwie wyjątkowe dziewczyny: Izę i Kasię. Wkrótce z obiema połączy go coś więcej niż niewinna przyjaźń… Którą wybierze? Niezdecydowaną Izę, która tak bardzo zawróciła mu w głowie, czy Kasię, zaradną życiowo studentkę prawa, z którą bynajmniej nie połączy go miłość od pierwszego wejrzenia? Jak potoczą się losy bohaterów uwikłanych w ten skomplikowany, damsko-męski trójkąt?

Astry i opadłe róże na rondach przypominały, że to już początek jesieni, a późna zieleń drzew z kolorowymi plamami liści odcinała się barwnym kontrastem od szarości murów. Zaczynał odczuwać głód, duszność z popołudnia całkowicie go opuściła. Przypominał sobie szczegóły wieczoru i pomyślał, że jeszcze nigdy nie zdobył dziewczyny tak szybko. Zdał sobie sprawę, że wcale się nie angażował, że to przyszło jakby samo, że nie włożył w to żadnego wysiłku. Zrzucił z siebie ciężar, który go przygniatał, znowu był lekki i niezależny. A może to dobry sposób na życie – praca w tygodniu i nowa dziewczyna co sobotę? Nie chciał jednak i nie potrafił o tym myśleć, zamknął wszystkie wrażenia z nocy w jakiejś komórce pamięci na później.

Informacje dodatkowe o Gra w dorosłych:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-04-01
ISBN: 978-83-8147-383-5

Kup książkę Gra w dorosłych

Gra w dorosłych - opinie o książce

Pierwszą miłość pamięta się podobno zawsze i pomimo to że mało takich potrafi przetrwać to coś nam po tym uczuciu zostaje, a czy wakacyjna miłość potrafi być prawdziwa czy to tylko chwilowa przygoda?
Kiedy młody student w ramach wakacyjnej przygody wyjeżdża nad Bałtyk do pracy jako ratownik, nie spodziewa się że zmieni się jego życie. Podczas wakacji poznaje Izę w której się zakochuje zaraz po tym poznaje też Kasię która zakochuje się w nim, ich relacje stają się skomplikowane. Poznaje również Adę i jej partnera Petera którzy okazują się wspaniałymi przyjaciółmi i bardzo mu pomagają. Niestety okazuje się że miłość do Izy nie jest prosta a ona sama skrywa wiele tajemnic przez które ich związek może nie przetrwać.
Obyczajowe powieści podobają mi się dlatego że to co jest opisane może się zdarzyć każdemu z nas, historie są ciekawe i dają dużo do myślenia, tak też było w tym przypadku. Miłość opisana w tej książce jest trudna ona kocha jego a on kocha inną, coś takiego zdarza się często i niestety zawsze ktoś na tym ucierpi. Kiedy bohaterowie spotykają się po latach odżywają uczucia i zaczyna się robić bardzo niebezpiecznie ponieważ każdy na nowo ułożył sobie życie.
Bohaterowie tej powieści są bardzo sympatyczni ale ja już tam mam że nie lubię fałszywych osób i w tej książce padło na Izę, mając chwilowy kryzys w związku weszła do łóżka innego a potem wróciła do swojego chłopaka dając jeszcze nadzieję przypadkowemu kochankowi, niestety dwulicowość nigdy nie była modzie i dostała za swoje. Na spotkaniu po latach dopiero zrozumiała że dawno temu podjęła złą decyzję i związała się ze złym mężczyzną.
Prawdziwa miłość to uczucie które przetrwa wszystko i nie da się jej oprzeć nawet jeśli minie wiele lat, miłość jest wieczna, ale czasami przez złe decyzje można ją przegapić i żałować resztę życia.